GP Q100

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1 » pát 27. bře 2015, 09:52

Tak pozeram ze rodaci z BB spravili striker fired verziu.

http://www.all4shooters.com/en/specials/trade-shows-2015/IWA-2015/pistols/Grand-Power-Q100-semi-automatic-pistol
http://www.grandpower.eu/sk/kategoria-15-clanok-531-detail-q100-#ad-image-0

Mali ste to niekto na IWA v ruke ? Ako sa tvari spust v porovnani s napr. Glockom resp. PPQ ?

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#2 » pát 27. bře 2015, 10:27

Líbí se mi. Jen mi to připadá jako prototyp, kde jen narychlo zaslepili díru po kohoutu a zápalníku. Hezčí bude asi až další verze, kde už to nějak pořeší. Doufám....



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#3 » pát 27. bře 2015, 11:33

Sorry za OT, ale chtěl bych vidět toho Elfa:
Viz. copy ze stránek GP: The Q100 is standard size strikerfire elf loading pistol with...
:lol:

Abych nebyl úplně OT - bude to mít předepnutý úderník nebo s možností vypuštění jako třeba W P99?
Naposledy upravil(a) mocima dne pát 27. bře 2015, 11:36, celkem upraveno 1 x.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#4 » pát 27. bře 2015, 11:35

Cena a dostupnost se ví?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#5 » pát 27. bře 2015, 12:29

Cena bude o fous mensi nez standartni K100 MK12. Rikali mi na stanku na IWA, mel jsem to v ruce vickrat.
Spoust je zajimava, nema zadny the wall, aneb vystrel je prekvapko, mackas mackas a naraz bum.
Me to zrovna moc nesedi, rad si namackavam (jsem zvykly na SA/DA), ale je to dobre proti strzeni.
Reset je delsi, nez ostatni K100. O fous delsi nez SFP9 SF od HK, ktera ma udavane tri milimetry.
Pry to neni ani predepjaty udernik, ani single action, pry je to zcela neco noveho a vnitrek nechteli ukazat ani za nic. Ale taky si sefik mohl delat srandu, coz on rad dela :-).



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#6 » pát 27. bře 2015, 13:11

Mně se to poměrně líbí a asi si to koupím. Líbí se mi, že je to klasické SA/DA. Zajímalo by mě, jestli to jde nějak vrátit z SA zpět do DA. Vidím tam jen pojistku, takže bez decockeru to asi nepůjde. Jestli teda ta pojistka není nějaká vícepolohová.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#7 » pát 27. bře 2015, 16:00

Jestli si dobre vzpominam, tak ten vystaveny kousek na IWA mel zaslepky misto pojistek. Ale rikali, ze pojistka tam jde dat. To je uvnitr SA/DA? Bez natazeni zaveru ztoho vystrelit neslo. Jinac ta spoust byla perfektne hladka. Trochu mi to pripominalo HK LEM charakteristikou, akorat bez znatelneho bodu odpalu.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#8 » pát 27. bře 2015, 16:18

"""The Q100 is standard size SA/DA self loading pistol""" Je to přímo na jejich stránkách. Proto se mi právě celkem zamlouvá. Doufám teda, že tomu tak skutečně je.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#9 » pát 27. bře 2015, 17:17


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#10 » pát 27. bře 2015, 17:39

Ale v DA to fakt nestrili, musite stahnout zaver dozadu, aby slo odpalit, zkousel jsem to hodnekrat na IWA. Jak presne funguje Q100 nechteli rict ani nechteli ukazat vnitrek.
Neni to jenom spatne zkopirovane ten popisek na tom webu? Striker fired pistole bez kohoutu SA/DA navic kdyz DA nefunguje je trochu nelogicke ne? Podle me zas naka sekretarka jela popisky pres CTRL-C/V a nema ani paru o SF ci SA/DA.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#11 » pát 27. bře 2015, 17:54

Na GP stranke je 'striker fired', takze to SA/DA by som bral fakt ako Copy-Paste Error :) Ma to mat predopnuty udernik, v tej diskusii na webforum ale zdoraznuju ze ide o prototypy, takze konecna verzia samozrejme bude co sa tyka odporu a inych veci niekde inde. Ale ak to ma mat dlhu hladku spust ako revolver v DA, je to rozhodne zaujimave.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#12 » pát 27. bře 2015, 18:04

Tak jsem koukal na to slovenské fórum a tam další člověk píše, že to na výstavě zkoušel a že DA tam není. Pokud to tedy nebyl nedostatek prototypu z výstavy, tak asi budou mít ten popis blbě...

MM: Však striker fired nemá s SA/DA moc společného. Třeba takový Walther P99 AS je taky striker fired, má SA/DA a decocker. Já právě doufal, že to bude něco podobného.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#13 » pát 27. bře 2015, 18:14

SA/DA sa spominalo len na jednom mieste a bolo to v rozpore s tym co pisali ludia na fore, takze som to bral ako chybu. A sorry, mas samozrejme pravdu, miesam dve veci (pre mna je SA/DA klasicka vec s kohutom, mimo P99 resp. P99 AS nic takehoto nepoznam). Mna na nej zaujima ze je to GP bez kohutu a hlavne som zvedavy na ten spustak. Ale vidim to tak ze im napisem nech sa dozvieme co a ako priamo zo zdroja (pripadne sa stavim v podnikovej predajni na kus reci ked pojdem do BB). :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#14 » úte 31. bře 2015, 11:02

Takze - odpoved z GP (otazka na shop, potom presmerovane priamo na sefa) :

Výhladovo tak oktober tohto roka na pultoch
Budu všetky varianty aké vyrábame s kladivom
Je to SA s miernym predopnutím. Iná je konštrukcia spúšťoveho mechanizmu dávajúca absolutne plochú -linearnu charakteristiku spúšte s odporom od 0.5 kg hore do 2-2.5 kila ( reguluje sa pružinou spúšte )

Inak velke plus za priamu odpoved sukromnej osobe, fakt nadstandardny pristup.



Návštěvník

Příspěvek#15 » pon 13. dub 2015, 19:23

Plochý průběh bez stackingu by byl striker-fired svatý grál. Šéf si ale podle popisu protiřečí, 100% SA podle klasického názvosloví by znamenalo kompletní předepnutí, ale podle vysvětlení je úderník předepnutý jen částečně a dotáhnu ho spouští. Pokud to tak je, zpřevodováním by šlo dosáhnout menší váhy, ale to by zase u klasiky nestačily 3-4mm na opětné dopnutí s tak malým odporem. Tipnul bych si na použití nějakého odvalujícího/suvného prvku jako u LCR.

Je známý termín dostupnosti v ČR?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů