GP Q100

Glock a spol.


Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#76 » pát 28. úno 2020, 17:02

Jo tak nějak to dělám :)



Eliapes
Příspěvky: 2

Příspěvek#77 » pát 23. říj 2020, 16:44

Kluci neřešili jste někdo vymění míridel? Q100ku mám 2 roky ale od začátku mi ta muska a hledí vadí. Kdyžtak dejte foto, díky.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#78 » pát 23. říj 2020, 19:15


Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#79 » ned 6. srp 2023, 15:01

Máte už někdo novou Q100 nebo Q1 v MK23?



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#80 » pon 21. srp 2023, 12:55

Roadrunner : mám cca. 2 měsíce Q1 MK23



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#81 » pát 25. srp 2023, 19:12

Jeronime: ake máš s ňou zatiaľ skúsenosti ?



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#82 » čtv 31. srp 2023, 05:16

wratko: Mám s ní zatím vystříleno cca. 300 nábojů, takže na nějaké velké recenze to není. Je to moje první vlastní zbraň, ale pokud to můžu srovnat s Glockem 48 nebo CZ P-10C, tak u GP je pocitově menší zpětný ráz, prostě ten mechanismus má něco do sebe. Co se týče spouště tak mě ta spoušť vyhovuje je taková sportovní, bez takové té zdi, ale jak jsem byl na střelnici s člověkem co nikdy nestřílel tak spoušť je udajně lepší s tou zdi s domačkaváním. Zatím jsem s tím, žádné problémy neměl. Co mi trochu vadí je ta rozborka u GP, ale tím že pružina už je na pevno, tak je to jednodušší. Nevím co by mě zajímalo? Máš nějaké konkrétní dotazy? Já jsem s tou zbraní spokojen.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#83 » pát 1. zář 2023, 07:52

O MK23 pisu tento mesiac v Streleckej Revue (9/2023). Q100 MK12 bola moja prva, tak som bol celkom zvedavy. V clanku su fotky po rozborke, najvacsia zmena bude zrejme po 20 rokoch upraveny sposob zamykania. Taky reverz G46 - GP ma vodiaci kolik v rame, zapada do drazky/kulisy na hlavni. G46 to ma ako sa zda naopak - drazky ma v rame, kolik na hlavni.
Dalsou zmenou, ktoru v SR spominaju, je lepsi Optics Ready - GP konecne podporuje montaz optik na zaver cez vyrez umiestneny na jeho vrchu. MK12 (okrem limitovanych edici - myslim nejaky Xcal Match to bol) co viem tuto mozno nemala a optika sa musela montovat na kolimatorovu zakladnu uchytenu v drazke pre hledi/cielnik. Co samozrejme znamenalo nemoznost pouzit klasicke mieridla ako zalohu.

Je len skoda, ze sa aspon trosku nezlepsia rozborka (podla informacie kolegu vyssie). Samo, da sa to zvladnut, ale hlavne zlozenie zbrane je skratka vyzva. Pokial si ale spominam v Streleckej Revue pisali, ze aj u G46 bola zborka “mierne challenging”. Asi to bude feature zbrani uzamykanych rotaciou.

Kazdopadne, rad by som si MK23 skusil. Ak by sa nasiel niekto z Prahy/Plzne, dajte vediet.

P.


Sent from my iPhone using Tapatalk



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#84 » ned 3. zář 2023, 12:03

Jeronimo: zaujímala ma hlavne kvalita a dlhodobá spoľahlivosť ale na to je ešte po 300 ranach trošku skoro. Zatiaľ to vyzerá sľubne, ďakujem za info.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů