TAURUS 180 CURVE

Glock a spol.


peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1 » stř 20. kvě 2015, 18:06

Premyslim o male pistoli, kterou bych mohl nosit denne. A mimo vazne kandidaty ( G26, G43, LCP9s, PPS) jsem narazil i na tohle: http://www.taurususa.com/product-detail ... ory=Pistol
zajimalo by me, zda o tom vi nekdo vic
vim, ze laser u nas nema sanci, ale jinak mi to prijde jako dobra kombinace pro sebeobranu (osobne se mi libi hlavne ten klip)
(ja o tom zatim cetl jen ve dvou americkych casopisech, kde to chvali...)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 22. kvě 2015, 20:16

Lepší Curve, než holé ruce.
Ale jako zbraň první volby pro skryté nošení fakt nee. Je to dělané na míru vlně poptávky tzv. "first time buyers" - lidí, kteří si kupují svoji první zbraň a jejich kritéria se hodně liší od seriózních střelců. U této zbraně je důležitější dobře zvládnutý marketing, než spolehlivost a funkce celkově. A většina kupců bude spokojená, protože stejně nemají ambice jakkoliv trénovat.
Proto si u některých Taurus Curve (a podobně laděný Taurus View) vysloužil nelichotivou přezdívku "talisman pro štěstí" :D

Co se týká klipu, vyrábí se jako příslušenství pro kde co. Ale s nekrytou spouští vylučuješ nošení náboje v komoře (snad s vyjímkou S&W J-Frame revolverů, což je mimochodem i v dnešní době velice platný sobeobranný prostředek).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#3 » sob 23. kvě 2015, 17:09

Levneji te vyjde nejaky sutr nebo kus cihly a bude to pouzitelnejsi nez tahle parodie na pistolku a cokoliv jineho od tehle superkvalitni znacky. Celkove jsou male pistolky vetsinou na dve veci, protoze s tim vetsina lidi stejne netrefi ani vrata od stodoly vklidu na strelnici na 3 m, natoz jeste ve stresu, strachu a pohybu.
Ale na prostreleni vlastni nohy, ruky apod. to staci, to je fakt. Vetsina lidi strili na strelnici s velkym gverem a pak jim ten maly kram malem vypadne z ruky, kdyz to jednou za rok zkusi jestli jeste funguje. Nos u sebe tu zbran, s kterou umis zachazet nejlip. A taky by to melo jit normalne poradne drzet tudiz miniatury na tohle nejsou zrovna nejvhodnejsi.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#4 » pon 25. kvě 2015, 18:45

no tak nejak jsem si to myslel
ale s firmou taurus (revolvery .38spec) mam nekolik dobry zkusenosti, tak jsme tak nejak doufal, ze by to "mohlo fungovat"

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#5 » úte 26. kvě 2015, 23:47

Dobrou zkusenosti myslis 20-50 ran na zkousku ne? Taurusy velice rady bouchaji pri trochu intenzivnejsi strelbe a co se tyce vnitrni konstrukce - bez komentare. Pokud vladnes anglictinou, nejake to cteni na pobaveni:
http://www.gunnuts.net/2014/10/06/why-y ... er-part-1/

Mel jsem v ruce spousty kusu revolveru i pistoli od Taurusu a za nektere ty jejich vytvory (treba plastovy Judge) apod by se stydela i nejmenovana domaci produkce :-). Ten zminovany Judge mel asi 2 mm otrepy po cele delce vsech spoju z formy od liti toho ramu, to byl uplne paradni kousek a to s naprostym klidem vystavovali loni na IWA jakoze to je super :-).

Ale je to skoda, Raging Bull 454 Casull se mi kdysi strasne libil a kdysi jsem mel dokonce i nakupku na neho, ale jak jsem videl par vybouchlych kousku, tak jsem radsi to nakupko obetoval a nekoupil.

Co se revolveru tyce, tak mi prijdou Rugery hodne povedene, dokonce mi to prijde lepsi nez bezne tovarni S&W. Na ladene Performance Center Smithaky se to samozrejme nechyta, ale to uz je zas jina cenova kategorie. Bohuzel to same nejde rict o Ruger pistolich, ten jejich posledni plastovy vytvor naproste fiasko.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#6 » pon 9. lis 2020, 21:28

Uplynulo pár let, má někdo osobní zkušenosti se "zatáčkou" ?



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#7 » ned 28. bře 2021, 19:20

Asi ne ... asi to bude jen budoucí sběratelský skvost :-)



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#8 » pon 26. pro 2022, 23:33

Tak další rok je za námi, máte prosím někdo zkušenost s Taurus 180 Curve? Ne snad že bych po ní šilhal nebo tak něco ale mám slabost pro kuriozity a docela rád bych si z toho vystřelil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů