Pistole H&K USP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#106 » pon 23. led 2017, 23:28

Merkle ma skladem od stredy 30 zavazi na 9 mm Experta a 30 na 45 Experta. Delam hromadnou objednavku pro amiky, zatim 16 kousku. Chtel by nekdo pribrat? Budu mit 10 % slevicku za hromadny nakup. Fotky mojeho Experta se zavazim par stranek zpatky v tomto vlakne.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#107 » úte 14. úno 2017, 19:52

Ahoj, tak jsem se dnes stal majitelem H&K USP 9 mm full size. Zitra jdeme pro techničák ☺

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#108 » úte 14. úno 2017, 22:42

Ze by Hunting Bazar za desitku? :-)



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#109 » úte 14. úno 2017, 22:53

Přesně ona, bylo asi 18 náhradníků. Je pěkná, těším se až ji provětrám na střelnici.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#110 » úte 14. úno 2017, 23:05

Ja klofnul zanovniho prakticky nepouziteho USP Compacta za 9 loni v zari, total haluz aneb vanocni darek pro manzelku, kamos chytil inzerat 15 minut po zverejneni nastesti.
Kdybys to chtel potunit, tak doporucuju vymenit TRS pruzinu spouste za Match z Experta, niklovanou sear match pruzinu, lehkou pruzinu blokace uderniku (nejsem si jistej jestli tam je, v Compactu je z vyroby) a match bici. A pripadne pojistka z HK45 stihla je mnohem lepsi nez ta origo siroka z USP, staci ju nepatrne na vnitrni strane na konci pripilovat. Uvnitr to je identicke. Par stranek zpatky je muj Expert stou stihlou pojistkou. Jeste se da nacpat s lehkym pripilovanim prodlouzeny zachyt zasobniku z HK45c, ale ten ma kovovy zobak a odira plastove zasobace, na Compactu s kovovym zasobnikem to vubec nevadi, tam je kovovy i ten puvodni maly zachyt. Taky by to schroupalo i spoust z Experta ze stavitelnym dorazem a tim padem bys mel kompletni Match spoustak SA/Da a nebo se to da prestavet do LEMu, s match pruzinkama to je nejlepsi tovarni HK spoust ze vsech a jeste se pritom uplne zbavis pojistky (stejne to akorat zavazi).

Pruzinky Hawk objedna (www.nocompromise.house), ceny v radu kolem 100-150 kus, PNka jsou:

Match TRS - 215679
Match Hammer Spring - 215694
Light FPBS (Firing Pin Block Spring) - 209296
match nickel plated sear spring - 215691

HK45 leva pojistka - 234411 - cena asi 800 tusim

Spoust s dorazem nebo LEM dily bych ti pripadne zjistil PN kdybys to chtel. Ale ty 4 pruzinky do zakladu doporucuju, je to parada. Mam to tak v tom Compactu a Expert je origo Match spoustak cely.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#111 » úte 14. úno 2017, 23:10

Děkuji za vyčerpávající užitečnou informaci, fakt super když člověku poradí někdo se zkušenostmi. Je to moje první, takže saju informace jako houba.
Co jsem si dnes tak hrál, nepřijde mi ta spoušť nějak brutálně těžká, ale je možné, že po pár krabičkách se do toho pustim. ☺

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#112 » úte 14. úno 2017, 23:23

USP je vklidu, i reset uz v zakladu je fajn. Ale ta lehka blokace uderniku to odlehci trochu, niklovana sear to vyhladi (chova se to jak original cerna sear pruzina po 10000 ranach) v bode odpalu. Match TRS pruzina spouste to zase odlehci, match bici odlehci trochu DA chod a stavitelny doraz by zkratil propad.

LEM je ale top, to mas falesne DAO, kohout bez palecniku je furt dole, ale bici je natazena pohybem zaveru stejne jak u SA. Takze mackas jenom pruzinu spouste a blokaci. Naprosto lehky hladky chod a zadne DA - kazdy vystrel je stejny jak u strikera. A kdyz to promacknes na prazdno (nebo by selhala zapalka), tak to vystreli normalne v tezkem DA. Pojistka se zrusi uplne pri konverzi do LEMu. No a LEM s temahle pruzinkama dava na USP hybrid match/LEM spoustak coz je nejlepsi tovarni HK spoustak na kohoutove HK co jde postavit. Je k tomu treba 4 LEM dily plus elbow LEM pruzinku a vyse zminovane lepsi pruzinky.

Obrázek/

LEM kohout, LEM sear, nova kratsi osa kohoutu bez pojistky a cocking piece - natahovaci kolecko do kohoutu a elbow LEM pruzinu veckovou, ta jde mezi kohout a sear. Prestavet to zabere 20 minut.
Detailni navody jsou na hkpro.com foru. Pripadne to komukoliv klidne zkonvertuju, zadny problem.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#113 » úte 14. úno 2017, 23:46

Tak LEM nebude pro mě. Chci občas nosit. A mít nadrcnuto a SA lehkou spoušť... To asi nedam

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#114 » stř 15. úno 2017, 00:04

Asi si lehce nepochopil princip LEMu. Je to prave bezpecnejsi nez vetsina ostatnich. Rozhodne bezpecnejsi nez nadrcnuty striker s kratkym chodem spouste a internim SA rezimem. Tam staci necim trosku zavadit o spoust a uz to lita. Zadna moderni funkcni pistole nevystreli bez stisku spouste, je tam blokace uderniku, kterou vyradi pouze stisk spouste. V LEMu mas sice bici stlacenou jak v SA, ale chod spouste na prvni stisk je delkove jak by to bylo DA (ale se SA odporem, bici je stlacena jak u SA, ale kohout je dole a spoust vepredu jak u DA). Tudiz pravdepodobnost, ze se ti sama necim stiskne spoust na tak dlouhou drahu (je to rotace kolem osy, ne posuv jak na 1911) je znacne minimalni zvlast pokud je zbran v poradnem kydexovem pouzdre, ktere kompletne chrani lucik. Jinac u USP v LEMu to s nabojem v komore nejde vypustit tu bici. U P30 pokud si nechas pri prestavbe vypoustec, tak ano. Tam muzes i s LEMem nabit naboj do komory a pak tu bici vypustit a mas klasicke DA. Ale to samozrejme pak ztraci tu hlavni vyhodu LEMu - zadny tezky DA prvni vystrel.
Ale muzes nosit v DA a na LOSika nebo jine zavody nemas tezke DA na prvni ranu, mas to jak strikera. Jinac pri holstrovani si das palec na kohout a kdyby se neco zamotalo do luciku, tak citis ze kohout jde dozadu a prestanes. U vytunenych strikeru s lehkyma spoustema a kratkym chodem ztoho pak byly diry v nohach. Vetsina urazu bylo debilni pouzdro s pojistkou typu Blackhawk Serpa (zakazane ve vetsine streleckych skol v USA), ze si dotycny pri taseni zmackl krome pojistky i spoust pak (ukazovak pokracoval v pohybu po vytazeni zbrane a bum) a zbytek je pak prave neco zamotaneho v luciku - zadrhovadla, vetvicka apod. Kdyz teda nepocitam totalni selhani lidskeho faktoru, ze to nekdo zmackl kdyz nemel atd.

Ale to je jedno, nejdriv si s tim zastrilej poradne a pak sam uvidis co ti vyhovuje a co ne.

Kazdopadne pokud s tim budes chtit hodne strilet, tak by stalo zato vytunit vratnou pruzinu - vyvalit tu vnitrni. Ona tam totiz je na zvyseni zivotnosti a zvysuje zdvih zbrane pri vystrelu, netlumi ho jak si vetsina lidi mysli. Ale to jsem nedelal na USP. Ja svoje nerez USP prodal, mam Experta 5" tak USP nemelo smysl.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#115 » čtv 23. úno 2017, 22:10

Tak jsem ji dnes byl poprvé vyvenčit. 2 z 5 přebíjenek koupených na střelnici mi nepřebily zbraň, takže jsem je vrátil a koupil S&B. 140 kousků bez závady.
Na střelbu je příjemná, v SA režimu je spoušť krásně lehounka. Že by nějak výrazně zvedala mi nepřijde, ale online porovnání jsem měl akorát s CZ 83 makarov.
Proti G17 a 19 je pro mě střelba daleko příjemnější.
Jinak snad jen "I love my fucking plastic shit"... Že by H&K faktor?...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#116 » pát 24. úno 2017, 00:09

Asi to nema moc nastrilene, pruzina je tuha fest a prebijenky hodne slabe. Z mojeho Experta nase superskvele prebijenky sotva vypadavaj, nabojnice se doslova jenom vybatoli ze zaveru a vypadne ven. Vubec to nelita, pritom z P30L nebo USPc jo. I kdyz taky nijak moc zavratne, bo tam neni nejak extra moc prachu.

Takova jedna dnesni skupinova fotka, aneb tricet kousku kovu za 120k :-D.

Obrázek



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#117 » stř 8. bře 2017, 21:34

Tak dnes poprvé celodenní nošení v Dastě 828. Celkem mi to nevadilo, hmotnost jsem nevnímal a prostě celkem gut, až na jednu věc - pojistka tlačí občas dost nepříjemně...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#118 » stř 8. bře 2017, 23:19

Tak mas 3 moznosti - poradny kydex misto Dasty, tenci pojistku z HK45 a nebo ju vytepat uplne.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#119 » čtv 9. bře 2017, 19:14

No s kydexem bych pockal, pojistky nebo spíše decockeru se zbavovat nechci, takže užší pojistka se zdá dobrý nápad... Jen kde to vzit

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#120 » čtv 9. bře 2017, 21:50

Tuz objednat prece na www.nocompromise.house. Dodani mesic max dva.
Muzes mit levou, oboustrannou, nebo jenom pravou. Jakou chces. PN leve je 234411. Cena asi 7 stovek.
Osa je naprosto identicka s USP, samotna packa se musi zlehka zevnitr na konci pripilovat asi o 1 mm, jelikoz USP je trosku bachratejsi nez HK45, ale to je otazka 2 minut max. Montaz pripadna Praha nebo Ostrava neni problem. Jinac kdybys nahodou chtel, tak se da vymenout detent plate zrusit funkce pojistky, ze by to byl jenom decocker...na to samozrejme nema vliv, jestli mas origo nebo novou stihlou pojistku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů