Glock 43 vs. Walther PPS M2

Glock a spol.


Chris
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » pon 2. kvě 2016, 21:10

Co si vybrat ? Glock 43 nebo Walther PPS M2 ? Poraďte, napište, prosím, svoje názory.
Díky.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#2 » pon 2. kvě 2016, 21:27

Názor je takový, že obě jsou dobré zbraně a výsledek dalších příspěvků bude pouze to, že si je půjdeš obě vyzkoušet na střelnici a vybereš si to co ti lépe sedne nebo bude láska na první pohled.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#3 » pon 2. kvě 2016, 21:32

Nevěřím, že stejný střelec nastříli s G43 stejně dobře jako S Waltherem PPS. G43 je na nošení super, respektive nevím o lepší alternativě , ale kdo to s ním má nadrilovat. Střílet s G43 je těžkej vopruz. Glokaři mě sežerou.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#4 » pon 2. kvě 2016, 22:23

Chris: z těhle jsem měl příležitost střílet jen s G43 a překvapivě dobrý dojem, i když mám ruce jak lopaty už jsem byl nakloněný koupit G43 ale rozhodly finance, koupil jsem jetou CZ75 a rozdíl ceny padne na munici... Ale G43 je na nošení fakt super, na střelbu mi sedla taky výborně.. tedy na to jak je malá :)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#5 » úte 3. kvě 2016, 06:11

Chris - také vybírám z několika zbraní, ale zatím jen "na papíře", jako čekatel na ZP jsem se ještě žádnou nezkoušela, takže z osobní zkušenosti neporadím.

Pokud ale aspoň trochu vládneš anglicky, dají se na netu najít různé srovnávací recenze, např.
https://www.youtube.com/watch?v=EZnKpI6kM9E

Většinou střelec na konci stejně zhodnotí, že obě zbraně jsou dobré, a s žádnou nesáhneš vedle ;) :mrgreen: ale upozorňuje na různé rozdíly, kterých bych si já třeba nevšimla, kolikrát to není ani o tom jestli horší nebo lepší, ale prostě "jiné", srovnává např. chod spouště atd...
Jasně že to chce hlavně vyzkoušet, jak už tu padlo, ale tahle videa jsou myslím taky dobrý pomocný materiál ;)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#6 » úte 3. kvě 2016, 06:57

No, střelba z G43 není žádný problém, pokud si na ni trochu zvyknete. Oproti větší zbrani je třeba nacvičit usazení mířidel na cíli, má kratší záměrnou a trochu větší zpětný ráz. Jinak se chová slušně. Je to taková malá velká zbraň. Ve vnitřním kydexu stačí triko a není vidět nic.PPS neznám.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#7 » úte 3. kvě 2016, 09:14

OT smazaný



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#8 » úte 3. kvě 2016, 12:05

doporučuju Glock. sám ho mám teprve týden, před koupí jsem si ho půjčil od kamaráda a měl jsem obavy z toho, jak někteří psali, že se s ním špatně střílí. ale není to vůbec pravda, pokud se použije zásobník s botkou, je střelba uplně v pohodě. v neděli jsem z něho vystřílel v rychlejším tempu krabičku nábojů na 20 metrů na zelenou figuru a všechno 9 nebo 10, takže o přesnost i takovéto menší pistole se není třeba obávat. na obranné použití naprosto super, při troše tréninku by se dal použít i na mířenku :-)
při použití zásobníku bez botky je úchop horší, takže se zbraň hůře ovládá, dokoupím si botku i na druhý zásobník. (zbraň se dodává s jedním zásobníkem s botkou a s jedním bez) Botka nijak nezhoršuje skryté nošení, ale razantně zlepšuje úchop a i to lépe vypadá :-)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#9 » úte 3. kvě 2016, 14:10

Souhlas, až na to, že já dokupoval zásobníky bez botky. Vyhovuje mi to více, ale to na na vkusu každého. Byl jsem s ním i na losíku a pistolka rozhodně nebylo to, co by mě limitovalo :-)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#10 » úte 3. kvě 2016, 16:36

S G43 se asi střílet dá, ale mířenku ?Dotaz se týkal srovnání. Pokud s G43 nastřílím tak s PPS nastřílím dvakrát. Bez jakékoliv agrese nebo arogance, ale rada typu: "mám ho týden a je super" nemá příliš valnou hodnotu.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 3. kvě 2016, 16:52

jirikfx: můžeš nám, prosím, vysvětlit, v čem se ty dvě velmi podobné pistole tak diametrálně liší? Dvakrát lepší skóre máš na mířenku na std 20/50 na 25, dvakrát rychleji pokosíš popery na 10m nebo jak tomu rozumět?



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#12 » úte 3. kvě 2016, 17:44

Mám ho déle než týden a je super :lol:



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#13 » úte 3. kvě 2016, 18:47

To ladaj: PPS je prostě o trochu blíž dospělé pistoli, G17, G19, CZ apod. Ten rozdíl není určitě tak velký jak uvádíš, ale pár procent nebo desítek procent to bude. Nesrovnáváš tolik po každé ráně, lepší úchop, chování blíž dospělé zbrani. Mám obě, neteoretiztuji jak ostatní. A to mám malou ruku a mám rád malý bouchačky. Baví mě střílet např z 2" .357 magnum. Ale vím, že 4 palci s L rámem může konkurovat jen v nošení. A to je ten rozdíl, PPS se nosí stejně dobře jako G43, ale střelecky je to horší. 2" .357 by na mířenku taky nikdo nebral.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#14 » úte 3. kvě 2016, 18:49

Jirik.fx píše:Nevěřím, že stejný střelec nastříli s G43 stejně dobře jako S Waltherem PPS. G43 je na nošení super, respektive nevím o lepší alternativě , ale kdo to s ním má nadrilovat. Střílet s G43 je těžkej vopruz. Glokaři mě sežerou.


S tou střelbou to nebude tak strašný.. stačí zajít na nějaký LOS či Match do Brna či Otrokovic.. chodí tam týpek co si s tímto crčkem dává ostatní o 2 levely. Dokonce má lepší časy .. nebudu jmenovat než top LOS střelci.. v Brně drží již nějakou dobu rekort 63s na MatchDrillu.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#15 » úte 3. kvě 2016, 18:55

To Sly: určitě to tak je, dává je o dva levely, je to tím cvrčkem nebo je tak dobrej? Já vůbec netvrdím, že je to špatná zbraň, ale většina lidí nastřílí líp s G19 než s G43, asi jsou vyjímky. Nebo se pletu a agentury by měly přezbrojit protože neexistuje důvod proč se tahat s těžším železem. Stačí dát G43 20-ti ranej zásobník a je vymalováno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron