Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#436 » stř 9. bře 2016, 12:51

Taky se přikláním k názoru, že je lepší jí mít pořád "na sobě", ale kdyby si na tom umístění v autě trval, tady je pár tipů: http://www.olddudeswithguns.com/options ... n-holster/ jestli neumíš anglicky tak stačí mrknout na obrázky. Hodně záleží na modelu auta a jak moc si velký :lol: Nejpoužívanější co sem se tak díval po netu je holster pod volantem, nebo na středovém panelu, nějaké sofistikovanější řešení ve středové konzoli je asi fakt spíš pro amíky a jejich "náklaďáčky" :)
Snad nevadí, že jsme trochu OT.



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#437 » stř 9. bře 2016, 14:49

Takový amatér si myslím nejsem...



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#438 » stř 9. bře 2016, 21:27

Má s tím polepem už u nás někdo praktickou zkušenost?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#439 » čtv 10. bře 2016, 00:05

Vsechny navleky a polepy na rukojeti jsou onicem. Navleky se krouti (mival jsem Hogue na Expertu) a polepy se odlepujou na nejvice exponovanych mistech. Kamos ma Lko cerstve polepene (viz moje posledni fotka ze vcera) smirglama, na vrchu na zaveru, nad lucikem, pod lucikem a v mistech pod zachytem zaveru, kde je ram uplne hladky. Koupil to za cca 140 Kc a je to fakt super. Vcera jsme dukladne otestovali. Taky do toho jdu. Co se tyce rukojeti - nejlepsi je stipling. Z rukojeti by to odpadlo, hlavne z tech nejvic zaoblenych a nejvic exponovanych mist - hrbet v miste nejvetsiho vybouleni atd.
Ja mam svoje profily ostiplovane a je to super. Jenom ty vymenne boky a hrbety, do ramu nedrbu.
Kdyby to chtel nekdo ostiplovat, staci mi poslat nebo dovest profily. Aktualni foto nahodim zitra.
Udelam klidne i cely ram na Glocka kdyby nekdo chtel, vcetne podbrouseni luciku ala SAI Tier 1.
Pouzivam woodburner misto pajky, ma 270 °C misto 370+ °C jak pajka a ma hafo hrotu. Osobne mam rad hruby agresivni stipling, ale muzu udelat i jemny mikrostipling, ale ten moc nepomuze.
Ten sharkskin na P30 se obrousi velice rychle za par mesicu a je to pak hladke. Stipling je skvely.
Takhle vypada stipling hrubym hrotem na mojem Beckerovi BK15:

Obrázek

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#440 » čtv 10. bře 2016, 00:17

Vyhrabal jsem par skaredych fotek z mobilu, fotky zrcadlovkou az priste.

Obrázek

Neni to tak ostre, jak na Beckrikovi, bo jsem nevybrousil tu puvodni texturu do hladka pred stiplovanim.
Ale je to skvele, je to mnohem lepsi nez fungl nova P30L natoz par mesicu jeta vyhlazena.
Vzorek mikrostiplingu jeste nemam, ale sjedu cerne strenky z toho noze na mikro na ukazku.

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#441 » čtv 10. bře 2016, 00:23

Já sem teda ten kámoš :twisted: :lol: je to čerstvé a neprošlo to zatím žádným peklem, takže jak to budu držet uvidíme, ale pocitově je to skvělé, závěr jde natáhnout téměř o cokoliv (což se díky nemožnosti použít Dawson hledí celkem hodí). Je to teda polep do mokrého prostředí (původně určené to je na kachličky) tak snad to vydrží aspoň něco :)
Chystám se pak boky a hřbet udělat ten mikrostiploš, tak aspoň bude porovnání.
Něco sem teď nafotil mobilem, sorry za kvalitu, ale pro představu si myslím to stačí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#442 » čtv 10. bře 2016, 06:44

To je super, už od pohledu se to nedá srovnat s tím americkým polepem. K stipplingu se asi odhodlám.Boky a zadní hřbet, tam je to jasný.

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#443 » čtv 10. bře 2016, 13:29

Abych zase nekřivdil Talonu, ty jejich gripy jsou fajn, drží dobře (teda zkoušel sem je na glocku, ne na p30, ale předpokládám že to bude všechno stejné). Nicméně v poměru cena-výkon-vzhled :lol: bych šel do toho našeho řešení :D navíc neztratíš možnost výměny profilů, což v poslední době dělám celkem často, protože hodně lidí si chce Lko vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#444 » čtv 10. bře 2016, 19:41

Tedy chlapi, já za sebe musím konstatovat, že P30 i když je rovnou z krabice má na rukojeti suprově drsný povrch. Kam se hrabe Glock nebo Walther. Jasně, že hodně záleží na tom, jaké má kdo drsné ruce a taky na četnosti používání, ale já mám zatím od rukojeti nejvíc odřený vnitřek vesty, bundy a kabátu nad pouzdrem.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#445 » čtv 10. bře 2016, 23:27

P30 i fungl nova je hladka jak sklo proti smirglum a stiplingu :-). Profici si krome smirglu patlaj ruce jeste magnesiem pro jistotu na zavodech. Jak jednou zkusis stipling a smirgly, uz ti nikdy vickrat neprijde P30 drsna ;-). Ja mel Lko bez pojistek nove v unoru a uz v kvetnu to bylo solidne vyhlazene ty profily.
Nosim Lko bezne a nic mi to neodira, co mas na to za pouzdro? Neoblikas se nak moc tesno nebo moc vrstev? Sice je fakt ze mam magwell na Lku a ten to asi trochu chrani, ale LSko jsem nosil pet let bez magwellu a taky v poho. A nebo proste nemas No Compromise hadry a proto jsou odrene od gveru :-).



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#446 » úte 15. bře 2016, 13:11

Zdravím majitele této krásné pistole.Měl bych dotaz ohledně samotného rámu na p30. Nevíte jestli se dá objednan pouze samotný rám samozřejmě komplet osazenej? chtěl jsem si ho objednat a tak jsem se informoval asi před půl rokem u našeho dodavatele(určitě všichni víte u koho) ale asi se na mě vykašlal . Pouze odepsal že hned mi dá vědet ohledne ceny a dodání až mu odepíše výrobce tedy hk. Jenom že už je to jak jsem psal cca půl roku a nic. Takže se zkusím s radou obrátit na vás majitele a fanoušky této pistole a značky či nevíte jak to je ze samotným rámem pro p30 co se objednání týče. Díky moc za případné info.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#447 » úte 15. bře 2016, 13:45

Pul roku je malo, musis pockat tak asi pet let, pak se ozvou :-D. Ja furt cekam na ty slibene dily se zari 2012 a v HK maj furt dovolenou nejspis asi :-D. Samotny ram by mozna koupit sel (ale moc tomu nedavam), ale stejne jako ja na druhou hlaven budes muset mit druhy prukaz zbrane a nakupko samozrejme (cili 500 navic) jelikoz ram ma seriove cislo a bylo by jine nez zaver a hlaven. Osazenej urcite ne, ty dily do ramu by sis musel objednat zvlast. Zeptej se na hermes.sk, odtamtud berem vsechny dily na HK i cele pistole. Ale pocitej, ze jestli to pujde objednat, tak tak 6-10 mesicu cekacka urcite. Na normalni dily 2 mesice, ale na P30L SD se cekalo 8 mesicu. A na co ti vubec je druhy ram a jeste osazeny? Si rovnou kup druhou pistoli a mas to jednodussi, ne?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#448 » úte 15. bře 2016, 14:25

Dnes zemrel na rakovinu Todd Louis Green, vyborny instruktor a autor slavnych testu H&K pistoli.

http://pistol-training.com/

RIP



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#449 » úte 15. bře 2016, 14:56

No týká se to právě té pojistky co se tu už tolikrát řešila. Po pravdě mi jde o to že vlastním p30s tedy verzi s manuální pojistkou, která jak už tady několikrát zaznělo je tam opravdu na 2 věci.Takže: jsem si řekl že by teoreticky stačilo koupit rám na p30 bez pojistky a jenom prohodit závěr.Jen tak pro zajímavost našel jsem na stránkách hermesu prodej samotnýho rámu na usp za 120 éček což je +- 3200kč tak by podle mě ta cena na p30 nemusela být o moc dražší a to by se určitě vyplatilo.http://www.teremeshop.sk/product/ram-pr ... -9x19-868/ to papírování je samozřejmost jelikož se jedná o hlavní čast zbraně.



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#450 » úte 15. bře 2016, 15:07

Rychlá oprava: není to na stránkách hermes ale terem takže se omlouvám za překlep.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů