Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#451 » úte 15. bře 2016, 18:06

To je nesmysl, budes cekat trictvrte roku na ten ram a jeste neni ani vubec jiste, jestli ti ten ram dodaji a papirovani s tim a blbosti a starej ram ti bude uplne k nicemu.
Ja loni LSko prodal v unoru a koupil nove Lko a je svaty klid od pojistek.
Hod Sko na bazar a hotovo, dej to na hunting bazar za 17500 a do tydne bude pryc. Zadny problem.
A muzes si bud koupit rovnou Lko bez pojistek v CR a nebo v Hermesu maji i P30L SD s delsim laufem se zavitem skladem (a cena 21 + 2,2 papiry komplet i s registrackou na dovoz z SK). Doporucuju Lko, i s normalni hlavni je stabilnejsi a mene se zveda, nez kratka P30 i se zavitem. Na kratke zavit moc nepomuze, chybi proste hmota zaveru. Na Lku ta zavitovka pomaha docela hodne, mam dokupovanou druhou zavitovou hlaven, takze to muzu primo porovnavat kdykoliv s tou normalni. A P30 i P30 SD mam taky testnute.
Na scislovane P30L SD se zavitovou hlavni z vyroby se cekalo 8 mesicu, nez konecne dorazily 3 kusy do Bratislavy. Dve uz jsou mesic v CR a jedna by mela byt v hermesu jeste skladem snad.
Ty pojistky vyresili fakt stupidne, na HK45 (spoustak je temer identicky s USP) se daji odstranit jednoduse vymenou osy kohoutu a je klid, nebo pri prestavbe na LEM taky zmizi. Na P30 se jich zbavit nejde.



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#452 » úte 15. bře 2016, 19:38

Díky moc za rady. Já jsem původně ani o p30L moc neuvažoval ,protože se mi zdála na skryté nošení docela veliká(i když uznávám že ten 1,5cm délky závěru není zase v reálu takovej rozdíl) ta p30 mi přišla akorát. Vzal jsem verzi s pojistkou protože se mi víc líbila a ten záchyt u verze bez pojistky mi přišel moc dlouhej ,ale to už se tu vyřešilo tím že se tam dá dát ten kratší bohůžel to jsem v té době netušil.Ta pojistka je tam dobrá akorát když by člověk chtěl to nosit cocked and locked ala 1911 což ale nevim jestli je dobrá volba. Zase si myslím že je ta pojistka líp řešena než např. na usp . Jinak se mi ta pistole neskutečně líbí a asi jí ani nechci prodávat. mám ji teprve rok a asi nejspíš bych chvilku počkal .přeci jenom mám s ní nastříleno pouze cca 1500ran ,spíš bych našetřil nějakou tu kačku a koupil p30 tentokrát bez pojistky .ješte bych se rozhodoval jestli kratší verzi nebo to L-ko. každopádně ještě jedno díky za radu. na ten rám se vykašlu.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#453 » úte 15. bře 2016, 21:38

Je to jenom kus zeleza a polymeru, taky jsem byl sentimentalni a otalel rok zcela zbytecne s vymenou LS za L. Nove Lko ma zvetseny lucik nahore v ramu a kovovy kryt silonoveho dorazu na vedeni vratne pruziny. Delka u pistole je uplne suma fuk, zavazi ta rukojet a ta je na P30 i P30L stejna, tudiz neni co resit.
Muzu ti garantovat, ze to vubec ani nepoznas, ze mas o centak a pul delsi gver :-).
S dobrym pouzdrem naklonenym dopredu aspon o 10° se s tim da v pohode jezdit v aute a delka je mi jedno, nosim to s 5" vycnivajici hlavni a budu to nosit i s tou brzdou az bude a to bude mit odhadem pak 6.8" hlaven s tou brzdou. Zachyty nemusis ani kupovat kratke (skladem v Hermesu za 1300), staci ty dlouhe urezat a zacernit nebo si to nechat urezat u puskare, kdyz si na to netroufas. Vysledek je stejny.
A uplne nejlepsi je prestavet klasickou V3 SA/DA na kratky svycarsky LEM V4.1. Nejlepsi spoust na noseni.



markus
Příspěvky: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#454 » stř 16. bře 2016, 00:42

Já si V3 přestavěl na V0 už hodně dávno a myslím, že pár mm na chodu bych nepoznal, protože reset zůstane stejný, ale hlavně se dá díky LEMu v IPSC startovat s nábojem v komoře i bez pojistky. A co se týče dlouhého záchytu, tak se o něj dá pohodlně opřít palec. Záleží co střílíte, v losu je povoleno téměř cokoliv, v IPSC záleží na divizi, chodim na Level1 Production a kromě mířidel musí být v pistolí díly výrobce a max 15 nabojů. Doporučuji vyzkoušet, je to skvělá zábava, hlavně stage na 32 ran :-) Když tam dáte ne HK spoušť, tak jste v divizi standard a stojíte proti CZ 75 TS, SIG xfive, STI a podobným speciálů.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#455 » stř 16. bře 2016, 11:49

V4.1CH kratky LEM je vsechno original HK vyroba. Takze zadny problem. Neoriginal bude az rovna spoust a upraveny control lever na zkraceni resetu od Ricka Holma. Ja strilim LOS a tam to nikdo neresi, i s magwellem me tam pusti. A Production stejne maji vsichni Shadowy poupravovane co to jde a nikdo to taky neresi ocividne :-).

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#456 » čtv 17. bře 2016, 11:54

Dudul12: cena ramu je 2000 Kc s Dph, dodani tri tydny. Je to ale samotny ram bez osazeni. Hod prosim dotaz na hecklerkoch.cz/co-vas-zajima nebo mi nansebe nech v SZ kontakt.

Snazim se s WT trochu zlepsit servis, tak snad uz se nabpodobne pozadavky nezapomene ;)

dudul12 píše:Zdravím majitele této krásné pistole.Měl bych dotaz ohledně samotného rámu na p30. Nevíte jestli se dá objednan pouze samotný rám samozřejmě komplet osazenej? chtěl jsem si ho objednat a tak jsem se informoval asi před půl rokem u našeho dodavatele(určitě všichni víte u koho) ale asi se na mě vykašlal . Pouze odepsal že hned mi dá vědet ohledne ceny a dodání až mu odepíše výrobce tedy hk. Jenom že už je to jak jsem psal cca půl roku a nic. Takže se zkusím s radou obrátit na vás majitele a fanoušky této pistole a značky či nevíte jak to je ze samotným rámem pro p30 co se objednání týče. Díky moc za případné info.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#457 » čtv 31. bře 2016, 09:01

Zdravím, může někdo doporučit prodejce HK? Řekněme ideál Praha (Střelecký servis znám, něco dalšího?) případně Středočeský kraj? Předem děkuji. Pokud to zde padlo, omlouvám se, z mobilu se dost blbě surfuje.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#458 » čtv 31. bře 2016, 11:45

HK do CR dovazi Walter Trading, vsichni prodejci to berou od nej. Cena kratke P30 a Lka je stejna, neboli 21900. SD verze obe jsou v CR drazsi za 25. Na Slovensku stoji SD verze 21 + 2200 veskere papiry komplet.
P30L SD jsou pry uz skoro na ceste do CR a kratke P30SD taky, stejne tak SFP9 Tactical se zavitem. Ale cert vi kdy dojdou.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#459 » čtv 31. bře 2016, 20:08

Přemýšlím nad P30SK pro denní nošení. Bude to moje první zbraň. Existuje na ni nějaká botka na zásobník a nebo větší zásobník jako třeba na G26? Botku bych na střelnici, hlavně kvůli začátkům, než si na zbraň zvyknu.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#460 » čtv 31. bře 2016, 20:40

Nejjednodussi je tluste AL dno sportovni od Taylora Freelance, Springera nebo hkparts. Dale jde pripilovat botku z P2000SK, jde pouzit 13 ranny USPc zasobnik s xgripem a 15 ranny z P30 s xgripem taky. Taky mam planky do 3D tiskarny na velkou i malou botku na vlastni vyrobu. Budu objednavat brzo zas nake prodluzovaky z hkparts, muzu pribrat to tluste dno. Stoji 20 USD. Ale nejlepsi, kdyby ti nekdo v cesku vytiskl ty namodelovane. Fotky nahraju pozdeji.

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#461 » čtv 31. bře 2016, 21:16

Al dno
12948357_1311408468875186_1892614570_o.jpg


3D tisk
12939533_1311408345541865_299245045_n.jpg

12910193_1311408358875197_1177172692_n.jpg

12935362_1311408388875194_650349553_n.jpg


P2000SK X-Grip
image3.jpg


X-grip by měl za nedlouho vyrábět i verzi přímo na P30SK
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#462 » pát 1. dub 2016, 19:50

Ten 3D tisk s tou patnáctkou vypadá použitelně. Ten X-Grip z 2000 už vypadá vzhledově hůř. Škoda že nedělají SFP9 SK. :( Ta by se mě líbila víc.

Uživatelský avatar
Tom Λ
Příspěvky: 57

Příspěvek#463 » úte 5. dub 2016, 02:05

Slíbené preview na ty stiploše, jsou to víceméně testovačky, takže dost estetických nedostatků, nicméně funkci splňují perfektně. Více lepších fotek zrcadlovkou pak nahodíme.
IMG_20160405_024724.JPG

Jenom ještě dodám že v reálu to není tak moc světlé, to dělá blesk. Foceno narychlo mobilem, tak se omlouvám za kvalitu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#464 » čtv 7. dub 2016, 20:29

Chtěl bych se zeptat zda má někdo srovnání P30SK vs P2000SK. Ta P2000SK mi přijde poctivěji zpracovaná, prodává se za vyšší cenu, v čem jsou tedy zásadnější rozdíly oproti P30SK?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#465 » pát 8. dub 2016, 12:32

P30SK je ergonomictejsi na rukojeti, zaoblenejsi zaver a mene se zveda pri strelbe nez P2000SK a rozdily ve zpracovani tam zadne vubec nejsou. Material je stejny, zpracovani je stejne, minimalni vule. Jenom design je o generaci novejsi. Treba hlaven je identicka, je to stejny partnumber, tak tam ani nemuzou byt rozdily :-). Prodejni cena je vyssi, protoze stare SKacko melo nejspis vyssi nakupku kdysi, nez ted nove SK. Nizsi uroven spis konstrukce nez zpracovani (kontejnerova konstrukce, svary, vysoky pocet dilu, jednodussi textura na rukojeti) je az na SFP kvuli snizeni vyrobnich nakladu. SFP by mela stat spravne o tretinu mene nez P30, tak jak je to v USA. Jenze u nas stoji stejne. Ale material a preciznost zaveru a hlavne jsou taky identicke v top kvalite H&K. Jenom ten vnitrek je takovy trochu proste strikeracky no :-). Ale furt je to nejlepsi striker na trhu v dane kategorii, neseka se, nekvedla tomu hlaven, nerozpada se.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů