Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1336 » stř 12. srp 2020, 00:38

Zmarja michate tu totalne kratke 30 s Lkama a do teho jeste zavitovky a fotky jak z 19. stoleti...
Zavitova hlaven ma ten zarez na zacatku komory nahore. Normalni hlaven ho nema.
Vratna pruzina do roku cca 2013 na Lku nemela kovove pouzdro toho silonoveho dorazu.
To je vse. Hlaven kupovana samostatne ma SN na leve strane komory pri pohledu zezadu, ne na prave jak origo patrici k pistoli. Hlaven bez cisla neexistuje u HK originalni hlavne, to je blbost, vsechny maji cisla.
Cislo je z druhe strany komory, origo hlaven patrici k pistoli ma z prave strany, tys vyfotil levou stranu.

Jiny uzamykaci blok a kulisu ma pouze P30SK, protoze tam je hlaven z P2000SK, ma stejny PN, nechtelo se jim vyrabet novou kratkou hlaven, pouzili starou puvodni z P2000SK. Do SK tedy nejde dat hlaven z 30.

Jine originalni verze nejsou, pouze aftermarket hlavne v USA a rakouska IGB.
Zavitovka nebo nezavitovka u Lka je uplne jedno stejne tak u 30, jsou zcela zamenitelne.
Tak samo je putna, jestli se pouzije stara nebo nova verze vratne pruziny, ktera se lisi jen tim plechem kolem toho silonoveho dorazu (jeste se lisi ram, ma zvetseny lucik nahore pro strelbu v rukavicich).
Ja mam zvlast dokoupenou zavitovku do Lka a strili to na flek a strilela by kazda P30, do ktere bych strcil at uz tu zavitovku nebo tu puvodni. Je to uplne jedno.

Veskere hlavne a vratne pruziny ze vsech vyrobenych kusu P30L jsou plne zamenitelne. A poskladejte si jakou skladacku chcete z kolika puvodnich kusu chcete a stejne to bude strilet stejne a dobre a presne.
Takze tu resite zase nesmysl. Neni ani spatna hlaven a uz vubec ne vratna, protoze zadna jina varianta neni.

Protoze i kdyby nekdo nakrasne pomichal hlavne ci vratne pruziny z vice kusu na prodejne, tak jednak by hlaven mela jine seriove cislo nez zaver a ram (coz by si dozajista vsimli cajti pri registraci) a jednak by to strilelo uplne stejne jako nedomichany kus! Hlaven nebo vratna nebo jakykoliv jiny dil z jineho kusu nema absolutne vliv na vyslednou presnost, jsou vyrobeny naprosto identicky na 1 vyrobni lince a vsechny strili stejne i kdyz to nahodne smichate a vsechny maji dobrou presnost danou precizni vyrobou.

A neoriginalni hlaven v Evrope jde sehnat jedine rakouska IGB a ta by mela opet zcela jine SN a opet problem pri registraci, na hlaven s jinym SN v pistoli bys musel mit dve nakupka a ne jedno.

Neres spekulace a vymyslene konspiracni teorie o prodejne a kup si poradne naboje a nech ztoho strelit nekomu kdo fakt umi strilet.

Plus jak uz jsem rikal, kdybys mel vadnou hlaven, jakoze se nikdy zadna u zadne 30 nenasla za poslednich 10 let, tak by ten rozptyl byl zcela nahodny ve velkem kruhu, nebylo by to v jedne linii na vysku.
Tak samo smejdske naboje, kde jsou pomale strely (polygonalni vyvrt vyzaduje dostatecne rychle strely, ne nejake cajicky, aby byl presny) je velky rozptyl, ale vsemi smery. Ne jen vertikalne.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1337 » stř 12. srp 2020, 00:42

Ve videu je kratka P30 a P.V. ma vzhledem ke kratkemu silonovemu dorazu taky kratkou P30
a ExHaust ma Lko jestli se nepletu a jeste se zavitem, podle toho zarezu pred komorou, takze tu michate jabka s hruskama a fotite to mobilem z roku 2011 asi snad jeste ke vsemu...

Kupit poradne naboje a strilet a neresit nesmysly s konpiracemi co se stalo nebo nestalo na prodejne atd.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1338 » stř 12. srp 2020, 01:56

No to je těžké, když si každý přečte kousek příspěvku a odvodí z toho svůj závěr.
Nikde jsem nepsal, že mám hlaveň bez S.N., jenom jsem reagoval na KapitánaPacičku, který mi psal, že ta moje má výrobní číslo to a to, tak jsem mu odpověděl, že na žádné z mých fotek není vidět výrobní číslo mojí hlavně, protože jsem ji fotil z druhé strany, případně s palcem na čísle a moje je tedy ta jiná verze.
Dál ohledně těch špatných fotek jsem už psal, že to nejsou fotky mojí hlavně, ale jsou to PrintScreeny z videa na YouTube. Pouze jsem tam narazil na rozdílnou hlaveň, tak jsem to chtěl nějak ukázat. Moje fotky snad žádnou vadu nemají, mám necelý rok foťák za 25K, tak to snad není nic předpotopního a vkládat sem plné rozlišení nejde, takže sem dávám výřezy. Teď když už sem P.V. dal svojí fotku hlavně, tak je ten rozdíl krásně vidět a k těm PrintScreenům není potřeba se vracet. Mám hlaveň jednak kratší u podavače nábojů, tam problém nevidím, ale jde mi o ten jiný úkos směrem dopředu a celkově jiná délka toho zámku hlavně. To se na mě nezlob, ale rozhodně nejde o záměnný kus. Samozřejmě mám správnou hlaveň ve správném rámu, nikde jsem nepsal nic jiného, ale jde mi o to vodítko vratné pružiny závěru, které se musely vyrábět ve dvou různých roztečích. Můžu vystřílet deset tisíc nábojů, jak je tady univerzální rada, ale pokud mám od začátku výškový rozptyl a to doslova nepředvídatelný a nejenom já, tak zkrátka hledám na zbrani. Jinak mám HK P30 se závitem, nemám elko.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1339 » stř 12. srp 2020, 08:01

Prosím P.V., můžeš mi udělat ještě jednu fotku takhle? Díky.
02D22C37-C276-403A-B3DD-006D8BAEB7E1.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1340 » stř 12. srp 2020, 09:09

Ta hlaven se odemyka o tu sikminu v zarezu proti sikmine ve vedeni vratne pruziny.
To vepredu co resis nema absolutne zadny vliv na funkci odemykani hlavne logicky.
A uz vubec to nema vliv na to, ze to mas vertikalne 30-40 cm rozhozene.
Tipl bych, ze rozdil bude stejny, jako kdyz v Lku pridali ten kovovy plast na silonovy doraz a zvetsili lucik.
Jedna ta 30 bude mit rovny lucik na horni strane ramu a druha zvetseny si myslim. A nebo jen proste udelali maly redesign o kterem nevim u kratke P30, ale ktery rozhodne nema nic spolecneho s tim problemem. A vratnou pruzinu tam mas zcela jiste tu spravnou original, vyplyva to z toho posledniho obrazku.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1341 » stř 12. srp 2020, 09:59

No kdyby se hlaveň odemykala až do zářezu, tak s tím nemám problém. Jenže mě se sklápí ještě před vstupem do toho zářezu. Jaká je přesně poloha pružiny při střelbě je vidět z následujícího obrázku a proto mi to "klape" ještě před skočením do toho zářezu. Mě to teda normální nepřijde a budu moc rád, pokud sem někdo dá tento obrázek z hlavně stejné jako mám já... Přesně v této poloze to mám aretováno v tělu pistole, tedy přesně s takovouto mezerou :
4D852E82-1CF1-419E-BB33-12B2112782CB_1_201_a.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1342 » stř 12. srp 2020, 11:21

Ja bych jenom upresnil, ze s tema fotkama jsi to popletl tak trosku Ty sam. Ja ti psal, abys to nafotil normalne, a ty jsi pote poslal fotku hlavne, s vyrobnim cislem. Kazde by napadlo, ze je to tvoje fotka, kdyz jsem Te pozadal. Ovsem, Ty jsi potom napsal, ze je to fotka z netu. Proto se tady stal v tom takovy gulas.

K Tve posledni fotce jen doplnim to, ze i na moji starsi hlavni, je pozice uplne stejna, jako je tady fotka nademnou. Ty sikme plochy proste na sobe museji byt. Dle moji prdstavy, ty sikminy pri uzamcenem stavu delaji to, ze tlaci hlaven smerem nahoru, takze se plne uzamkne do uzamykaciho ozubu. Kdyby tam byla rovina, tak by mohla vzniknout nejaka vule, a halven by klochtala. Ale pri pouziti sikmin, je to jako 2 kliny proti sobe, ktere vymezuji vule.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1343 » stř 12. srp 2020, 11:38

No já jsem napsal, že ta moje hlaveň je vyfocená zřetelně (je před obrazovkou monitoru a pořád nevím v čem je ta fotka tak špatná) a přidal jsem tedy k tomu lepší fotku z toho netu. To už je ale jedno.
Šikminy - no samozřejmě že to vymezuje vůli, ale je to stále dokola, možná 5 stran dozadu řeším tu vodorovnou plochu, která je podle mě moc vysoká - ta vůle mezi rovinou hlavně a rovinou špičky od tyčky pružiny. Snad toho není tak moc, co tu chci vidět. U žádné jiné zbraně jsem neviděl, aby se hlaveň tak snadno propadala po lehkém zatlačení. Ale asi bude snazší sehnat někoho v okolí se stejnou zbraní...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1344 » stř 12. srp 2020, 13:44

Nic tomu neni, je to naprosto normalni. Vic uz se k tomu vyjadrovat fakt nema smysl.
Proste hledas problemy vsude mozne, kde fakt nejsou.

Tady je detailni promakana 3D animace sice VP9/SFP9, ale princip uzamceni hlavne je stejny, tak se podivej, jak to funguje v realu za pohybu vsechno. Pak mozna pochopis, ze resis nesmysl.

https://www.youtube.com/watch?v=NVYqQjw2sy4&t=11s

Tak jak jsi to vyfotil, to v pistoli fakt neni tak daleko od sebe. Ta rovina se dotyka hlavne a jak se zaver pohne dozadu, tak se to cele odemkne. Pokud pridrzis zaver spolu s ramem na miste, tak se ti hlaven nehne ani o mm dolu (takovou vuli mivaly jen nektere gen4 gecka). Zacne se ti odemykat, protoze ti jede zaver dozadu jak nato tlacis, ale to je zcela naprosto normalni. Uz jsme ti to tu psali x-krat.

Kdyby ta vodorovna plocha na spicce vratne pruziny byla moc vysoka jak tvrdis, tak by se zbran nedokazala nikdy plne odemknout, protoze by dostatecne nepokleskla hlaven, aby se uzamykaci blok komory odpojil od zaveru ve vyhoznim okenku. Proto je to zcela nesmysl. A fakt nic tomu neni.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1345 » stř 12. srp 2020, 13:56

Asi takhle, SKacko bylo prvni po ruce...

https://photos.app.goo.gl/3B8sESMys6EUBYxx9



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1346 » stř 12. srp 2020, 15:28

Moc se mi tomu vsemu nechce verit. Zkusil bych s tim jit jeste jednou strilet na rekneme 10-15m s oporou a nabojema SB. Zbran poradne promazat, vcetne toho haku k poklesu hlavne. Nejlepe vic strelcu, at se vyvrati spatny mezikus. Pokud to bude litat porad nahoru i dolu, pak vyuzit reklamaci a nechat problem, at vyresi kvalifikovani lidi.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1347 » stř 12. srp 2020, 16:30

A jeden ukazkovy komentar z mnoha "pochvalnych" ke kvalite STV krmeni z Facebooku ze zrovna probihajici diskuze:

V STV jsem pracoval v Poličce když rozjížděli tuhle vyrobu 9 mm Luger. To byla tragedie... stary mašiny co se sekali pri dávkování prachu + špatně placená nekvalifikona obsluha co na to sr... Ani za 1.5 Kc bych si je do své pistole nedal, jim to rozervalo P07 na střelnici při testování střeliva. Takže asi tak moje zkušenost.

A do teho nekolik rozebranych gecek v MPi timhle superkvalitnim papanim...

Takze za chvilu budes mit doopravdy problem s P30, pokud tam dal budes cpat ten odpad :-D.

A timhle asi muze diskuze o zahadnych potizich s rozptylem definitivne skoncit.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1348 » pát 14. srp 2020, 05:28

Tak nechci dělat ukvapené závěry, ale nyní to opravdu vypadá, že můj problém se jmenuje STV. Včera na střelnici, v zásobníku posledních 15ks STV a střelba s oporou, fakt jsem si dával záležet s každou ránou a držel to jako ve svěráku. Na 25m jsem to měl zase v lajně od 2 nahoře po 3 dole (pistolový mezinárodní terč 50/20), úplná zoufalost. No a pak jsem do toho dával postupně ALSA, SB 8g, SB 7,5g a střílel jsem bez opory na 25m a všechno jsem měl od 9 dole po 4 nahoře a víceméně kolečko. Takže se zdá, že záhada je vyřešena. Ty STV mi dal prodejce s tím, že si to lidi berou na závody, já po něm chtěl kvalitní střelivo... V sobotu to prověřím ještě důkladněji, abych zjistil, co do toho bude nejlepší. Ale psal jsi, že nekvalitní střelivo by to rozhazovalo do všech stran, takže to nějak nechápu...



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1349 » pát 14. srp 2020, 11:21

Pripada to jenom me, nebo si z nas delas pr*el :roll: :|

Celou dobu Ti tady radime, at si das s oporou v klidu na 10-15m mirenych nekolik ran, s nabojema SB. Aby jsi vyvratil, ci potvrdil chybu zbrane a chybu strelce :!:

Ale Ty tohle provedes pouze z tema suntama STV a nasledne, kdyz bys mel provest stejny test s lepsi munici, tak ty zacnes potom strilet z ruky na 25m :evil: :shock:

Ty nejsi normalni, takove chovani muze udelat jenom bl*ec.

Skoda takovym lidem priste vubec se snazit radit :!: A mam pocit, ze to stejne vidi vice lidi... :!:



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1350 » pát 14. srp 2020, 11:40

Jasně. Tak tu změnu munice jsem udělal teď jako první, holt je to 14 dní co jsem byl na střelnici minule, dřív jsem se nedostal, psal jsem to. A chtěl jsem mít srovnání aktuálně, tak jsem tam dal poslední zásobník STV, no jo, neposlechl jsem přesně kapitána? STV jsem dával i do Scorpiona Evo a tam to lítalo všechno do desítky, tak je to stejně divný. No a v čem je problém, že jsem pak střílel z ruky? To je fakt jak kdyby to tady měl na starost nějaký gumák. No nic, když to tady tak vadí, tak už vás tu radši nebudu ničím obtěžovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů