Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1291 » pon 27. črc 2020, 04:58

Teď jsem si uvědomil, že jsem vlastně nedostal ani záruční list, což sice není zákonná povinnost, ale jak je to u zbraní? Jak vlastně zjistím, že jsem nekoupil komisní zboží? Dá se třeba zjistit, že už byla na někoho registrovaná? Podle písmen je vyrobená 2018.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#1292 » pon 27. črc 2020, 18:50

ExHaust: Zarucni list musis dostat ke vsemu, co zakoupis nove. U HK je primo karticka i s navodem atd. Takze jestli jsi to koupil bez toho, a na zbrani byly uz jiste znamky pouzivani, tak se klidne muze jednat o komisni kousek, pripadne nejakou zbran urcenou k ukazkam, proto je osoupana ! Zalezi, jak jsi resil prihlaseni zbrane ?
Nic mene, ja kdyz si kupuju jakou koliv zbran, tak si ji poradne prohlidnu pred zakoupenim.

Urcite bude nejlepsi, si zajit do te prodejny zbrani a poptat se jak to je s tim zarucnim dokladem !

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#1293 » pon 27. črc 2020, 19:15

Faktúra môže nahradiť záručný list nie?



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1294 » pon 27. črc 2020, 19:25

No dostal jsem k ní Operators Manual v angličtině a k tomu v češtině jenom 4 listy A4, jenomže je to stejně k jinému návodu, protože se vždycky odkazují na stránku nebo obrázek v originál manuálu a to nesouhlasí. Kupoval jsem ji jako novou za plnou cenu, tedy 23.300,-Kč. Jsem teď na sebe naštvaný, ale to papírování trvalo 2 hodiny a já už potřeboval běžet zase do práce, takže jsem už těmhle věcem nevěnoval pozornost. Prodejce poslal papíry policajtům a já ji pak jel zaregistrovat. A fakturu jsem nedostal, tenhle prodejce píše všechno na paragon a to všem, co si u něj kupují novou zbraň.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#1295 » pon 27. črc 2020, 19:33

Paragon či faktúra, ak je tam razítko aj podpis + označenie tovaru a času, myslím že to môže nahradiť záručný list.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1296 » pon 27. črc 2020, 20:01

Nad 10 tisíc by správně měla být faktura, nicméně je to "Účtenka za hotové", je na ní moje jméno, číslo ZP, pistole, model, v.č., takže to prakticky splňuje požadavky na fakturu, ale fakturou by se takový doklad měl i nazývat, což tady nějak nefunguje. Ale vzhledem k tomu, že takto funguje už prakticky od revoluce, tak to bude nejspíš v pořádku...



Karpi
Příspěvky: 19

Příspěvek#1297 » pon 27. črc 2020, 20:04

ExHaust:
Ale to nikdo nerozporuje.. Samozřejmě potěší odpanit novou pistol bez šrámů, když je nová.. ;) MKABAR jen psal, že i když je mírně “jetá”, tak to nemá na kvalitu střílení vliv.. Ake také jsem si připlatil za novou, i když má tovární, “horší” spoušť, než MKabarovo, co teď prodává a je vyštelovaná. Ale o tom, že prodává starší, ale good, jsem nevěděl.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1298 » pon 27. črc 2020, 23:38

Hej sorry, ale resite tu uz fakt totalni ho**diny uz s prominutim...
Zahodte gvery a bezte studovat pravnicinu, nebo si prectete aktualni obcansky zakonik a zakon o ochrane spotrebitele nebo pouzijte na 10 sekund Google a tam se doctete hned na prvnich asi jen 150 odkazech, ze zarucni listy se uz davno (posledni dekadu) nevedou nikde a vystavujou se pouze na vyslovnou zadost zakaznika, ale stare nepouzivane zarucaky nahrazuje plne faktura nebo uctenka, kde je uvedena zakonna zarucni lhuta. A nekteri vyrobci nabizej rozsirenou zarucni lhutu pri online registraci produktu atd.

Misto reseni totalnich kravin typu kde mam predpotopni zarucni list apod. by bylo lepsi ten promarneny cas venovat suseni a pak by to nebylo rozlitane uplne vsude mozne bez ohledu na uroven pistole ci spouste, protoze z 90 % je to vzdy rukama. Kdo umi, tak nastrili dobre i Tokarevem z WW2.
Akorat ti co umi travi cas treninkem at uz nasucho nebo naostro a ne dristanim o nicem online
a paranoidnimi obavami, jestli nahodou uz ta pistol nebyla strilena - jo byla, vystrelili z ni asi 5 ran v tovarne jak ji vyrobili. Strilena pistole se da poznat naprosto lehce - na zasobnikach jsou skrabance od zachytu zasobniku hned i po jednom pouziti (v tovarne nepouzivaji zasobniky k ni dodane, ty jsou zcela nove) nemluve o tom, ze zadny amater, co ztoho pusti 150 ran a pak to proda to nedokaze vycistit poradne a ve spoustaku, ktery neumi rozebrat by zustala kupa spalin a taky by do toho nedal to origo mazani atd.
A nakrasne i kdyby jeta byla, tak je to uplne putna, jestli mela najete 100, 300 nebo 3000, protoze je to uplne nic, vzhledem k tomu, ze vydrzi bez problemu asi tak 200 tisic a lidi, co strilej desitky tisic ran rocne, pouzivaji sportovni specialy, ne bojove vojenske/policejni pistole. A kdo z Vas tady nastrilel vic jak deset tisic ran z jedne pistole treba za lonsky rok? Jeden nebo dva mozna?

A na zaver komisni zbran se pozna naprosto jednoduse z CRZu, protoze u jejiho serioveho cisla by byl uveden predchozi majitel... ale tohle resit u zbrane zakoupene v normalnim obchode a temer jiste nove je akorat uz totalni paranoia... kontrolujete pro sichr i vsechny zakoupene koblizky z Kauflandu, jestli je v nich fakt marmelada? :-D Sorry, ale uplne takhle mi to nejak pripada... neumim strilet, tak za to urcite muze ten nejspis pouzity pokazeny kram, co mi prodali nejaci podvodnici bez zarucaku... :-D.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#1299 » úte 28. črc 2020, 04:41

Stačilo napsat ten CRZ. Tak můj poslední dotaz, řeknou mi to policajti, nebo se o to musí nějak žádat?



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#1300 » úte 28. črc 2020, 05:50

Již registrovaná zbraň má vystaven průkaz zbraně. Do první registrace je vedena u obchodníka v CRZ bez průkazu. Pokud jsi ji koupil bez průkazu zbraně, tak v CRZ nebyla registrována. To nevylučuje, že s ní mohl obchodník střílet bez registrace. Nech to plavat, viz. příspěvek MKabar.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1301 » úte 28. črc 2020, 07:06

Neodevzdává se náhodou průkaz zbraně při ohlášení změny majitele - prodeje? Takže bych s průkazem zbraně komisní zbraň stejně neměl dostat?



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#1302 » úte 28. črc 2020, 08:20

Ty původní průkaz zbraně nedostaneš, protože odhlášení provádí původní majitel, ale na šediváku se vypisuje " údaj o ověření zbraně", kde se alespoň u nás uvádí předchozí průkaz zbrane, pokud již byl někdy vystaven.
https://zbranekvalitne.cz/d/zp/formular ... revodu.pdf
Je ale možné, že pokud by obchodník vykoupil zbraň na sebe (licenci), tak původní majitel odevzdá PZ a nový majitel by to nemusel zjistit. To už ale zavání regulérním podvodem, pokud by obchodník takovou zbrań deklaroval jako novou.
Něco jako v autobazaru: Kolik má to auto najeto ? A kolik si přejete aby mělo ? zařídíme......



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#1303 » úte 28. črc 2020, 14:07

Pbereta: Tahle moznost mne take napadla, klidne to tak muze byt. Ja osobne se setkal pred par lety s podobnym problemem.

Jednalo se o to, ze znami dal do komise v jednom obchode se zbranema, svoji CZ 75 B. Ktera mela nastrileno jen par krabicek. Lezela tam asi 4 mesice, ale neprodala se. Kdyz jsem s nim resil, ze bych ji vzal, ale za trosku priznivejsi cenu, tak jsme se nakonec domluvili. Jel jsem do obchodu s nim, on ji z tama vyzvednul a ja ji od nej koupil. Ovsem co bylo prekvapeni, ze pri rozborce jsme zjistili, ze je pistole totalne spinava od strileni. On ji tam daval pekne vycistenou a namazanou.
Nechtel se tam s nima dohadovat, protoze jsem ji uz chtel tak ci tak koupit. Takze se nad tim mavlo rukou, ale do toho obchodu uz nikdy vic ! Kolik z toho prodejce vystrilel, tezko rici, ale bylo to urcite vic stovek naboju, podle zaspineni. Asi zapomel prodejce zbran vycistit ! Jinak by na to proste nikdo neprisel.

Takze myslence, ze prodejce si vstreli z nove zbrane a nasledne ji pekne opucuje, je klidne realna. Pokud se nejedna o solidniho prodejce. To ze jsi mel odrenou mouchu a otukane hledi, znaci o neodbornem pouziti, ktere by urcite pres vystupni kontrolu v HK nemohlo projit.

Mkabar pise, ze by to neresil. Ovsem to jsou takove reci, kdyby se to tykalo jeho, ze si koupil pistoli, ze ktere nekdo strilel a byla udavana jako nova, tak by ho to taky vytocilo...Jde o princip !!!

Asi jako kdyby sis nasel holku, ktera ti bude tvrdit, ze je nezkusena pana, ale potom zjistis, ze ji poskakalo pul mesta, tak asi budes taky premyslet jinak :-D



Karpi
Příspěvky: 19

Příspěvek#1304 » úte 28. črc 2020, 15:00

:) :) :)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1305 » stř 29. črc 2020, 01:44

Zapomel jsem napsat k te odrene mouse - ty LPA miridla jsem si kdysi koupil na IWA, nez jsem splasil prvni 10-8 Performance z USA. Je to blato, soupalo se to o blby kydex a nekde jsem lehce tuknul a hned bylo hledi obite total na jedne strane. Je to strasne mekky kov proste.
Hold Made in Italy...kdo mel italske auto, pochopi (jedno bohuzel mam).
Nemluve o tom, ze delaj dve verze hledi a jedna na HK vubec nedrzi, i kdyz je pro HK urcena.
Proslo mi ted rukama par cinskych kopii Zev miridel na cihly a je to stokrat kvalitnejsi, nez to LPA.
Takze jo, mas obouchane miridla nejspis z instalace v tovarne (staci s tim nekde tuknout a hned je to obite), ale za to muzou panove Italove :-D. Proc HK vybralo tuhle parodii na miridla, ze to budou davat jako "premiove" netusim, asi proto, ze v Evrope se nic jineho koupit neda na HK.

Nic to ale nemeni na tom, ze pistol strili rovne a vyskove to mas rozhozene rukama. To hledi se ti fakt neposouva kazdou ranu nekolik mm nahoru a dolu (strilel jsem s nimi myslim pres rok). A ani nabojema to neni, kdyby to bylo hledim ci nabojema strilelo by to vsechno bud dolu nebo nahoru, ale ne uplne nahodne raz tam a raz tam.

Vetsina mojich HK byla z bazaru. Novej mam jen jeden. U HK je to vazne jedno a sance ze ta pistole je jeta a prodana jako nova je naprosto zcela pranepatrna, je to jen zbytecna paranoia kvuli tukanci na blato miridlech a je akorat ztrata casu resit takovou pitomost. Je to naprosta prkotina, ktera nema nic spolecneho s rukama strelce nebo spolehlivosti zbrane atd.

A Kapitanovi k te teorii s holkou - kdybys takove dve porovnal doopravdy, tak to drevo bys uz nechtel :-D.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů