Glock19

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#421 » čtv 10. zář 2020, 01:01

KapitánPacička píše:Ale stale je hodne lidi, kterym Glock proste nesedi, a nejde s tim nic delat :twisted:


Ale jde... jen to vyzaduje pochopit principy biomechaniky ruky + tela a chce to poradne pocvicit se sebou samym.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#422 » čtv 10. zář 2020, 13:53

rifleman79: ano, ta "první" generace 5 (bez FS a s tím blbým výřezem dole) byla až nepřirozeně černá a lesklá, novější gen5 (FS, bez výřezu dole) má takovou normálnější povrchovku, lehce matnější povrchovku

hanzrr: nějak jsem se léta bránil neoriginálním spouštím, dokud jsem nezkusil RRarms... dneska to mám na všech pistolích a velká spokojenost



hanzrr
Příspěvky: 67

Příspěvek#423 » čtv 10. zář 2020, 14:03

wert píše:rifleman79: ano, ta "první" generace 5 (bez FS a s tím blbým výřezem dole) byla až nepřirozeně černá a lesklá, novější gen5 (FS, bez výřezu dole) má takovou normálnější povrchovku, lehce matnější povrchovku

hanzrr: nějak jsem se léta bránil neoriginálním spouštím, dokud jsem nezkusil RRarms... dneska to mám na všech pistolích a velká spokojenost


Díky za odpověď!



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#424 » čtv 10. zář 2020, 18:12

wert píše:rifleman79: ano, ta "první" generace 5 (bez FS a s tím blbým výřezem dole) byla až nepřirozeně černá a lesklá, novější gen5 (FS, bez výřezu dole) má takovou normálnější povrchovku, lehce matnější povrchovku


Díky moc za odpověď ;)
A to jsem se na to ptal v jednom nejmenovanem obchodě a tam mi odborníci jesne odpověděli,že na 100% ne.



hanzrr
Příspěvky: 67

Příspěvek#425 » pát 9. říj 2020, 21:12

Ahoj, mam dotaz na “leštiče”. Po neustalym premysleni a rozhodovani se zda ano, ci ne, a zda menit spoustak, pruziny atd. tak jsem si nechal prelestit spoust. Ted je to nadherny plynuly chod ale jen prvnich cca 50 az 80 ran. Potom se vse vrati do normalu... pri kompletnim rozebrani a opetovnem slozeni se vse opakuje a cca 70 ran je vse nadherne plynule a pote opet tvrda sekana spoust jakoby byl glock cerstve z krabice. Setkal se s tim nekdo?

P.S. bylo jen lesteno, ne brouseno. Pouze stojina a spoust

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#426 » pát 9. říj 2020, 21:21

Jen krátká otázka, mažeš? Sám jsem leštil a nikdy podobný problém co popisuješ neměl.



hanzrr
Příspěvky: 67

Příspěvek#427 » pát 9. říj 2020, 21:26

Poctivě (obcas az moc :D ) a po kazde strelbe cistim dost dukladne

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#428 » sob 10. říj 2020, 08:22

Nadmerné množstvo maziva v spolupráci s nachytanými tuhými splodinami zo spáleného prachu prípadne zvyškami jeho nespálených zrniek môžu kvalitne zahnojiť mechanizmus... mazať iba "přiměřeně" :ugeek:



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#429 » sob 10. říj 2020, 09:47

Musím přispět do diskuze...má zkušenost po výměně stojny na G z origo 2.5kg na přeleštěnou (Glock) 2kg je přínos 0,001 % ubrání toho 0.5kg (jestli vůbec) je nerozeznatelné.Po opětovném přelestění žádná změna.
V hlavě mám myšlenku,jestli by z 2kg stojny nešla nějakou upravou udělat 1.5kg :-) Nelaboroval jste s tím už tady někdo?

Kdyby jste měl někdo tip,kde se dá sehnat 1.5kg stojna,tak to sem hodte,nikde ji skladem nemají a objednání do 30dnu z USA ,z kterého bude ve finále 6mesícu se mi moc nezamlouvá...



Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#430 » sob 10. říj 2020, 16:42

Mám nahodený Ghost Edge 3,5 a spúšť je fajn jak reset tak odpor( niečo cez 2kg). Keďže v PRD je po novom minimum 1,5kg kúpil som z Brownelsu Ghost Angel 3.0
Absolútna katastrofa stojina putovala naspäť predajcovy. Reset dlhý ako Origo spúšť, gumový chod a občas odpálila 2-3 sekundy po úplnom dotlačení na doraz!!! :!:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#431 » sob 10. říj 2020, 16:56

Souhlasím s Igrlíkem, příliš mazání není dobré z výše popsaných důvodů (i když 70 ran je na velké znečištění docela brzo). Důležitější je kde mažeš. Taky je otázka, jak kvalitní to leštění bylo, jestli sis při tom nezměnil nějaké úhly, případně, jestli si to po pár ranách nesedne do místa, které vyleštěno není .

Stojnu upravit na 1.5 kg nelze! Jedině prakticky to lze jedině výměnou pružin. Silnější spoušťová, slabší úderníková a slabší pružina blokace



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#432 » sob 10. říj 2020, 20:32

Tak hlavni je si uvedomit, ze do gen3 vcetne jsou jine uhly spoustaku, takze ruzne stojny funguji jinak u pozdejsich generaci.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#433 » úte 13. říj 2020, 13:00

Jak psal Letec, nejvíce se dá snížit odpor výměnou obou pružin, ale třeba u té bicí to pak nemusí 100% odpalovat všechny zápalky. Pružinu lze též mírně zkrátit. Pak se člověk dostane okolo 1kg. Stojny mají jiné úhly podle požadavku na odpor spouště a tam bych se asi do úprav nepouštěl. Přeleštění táhla a stojny opravdu ubere minimum....



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#434 » úte 13. říj 2020, 14:09

Pocitově dost ubere i rovný jazýček spouště.Nevěřil bych tomu ale je to tak.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#435 » úte 13. říj 2020, 15:05

Souhlas. Dřív jsem tomu nevěřil, dnes to mám všude :) dokonce i hladký jazýček z G17 je pocitově zlepšení oproti vroubkovanýmu na G19 a přitom to stojí "pár korun"

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů