Glock19

Glock a spol.


MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#481 » stř 7. dub 2021, 00:22

MKabar
Neviem ci si cital, ale nebolo pisane nic o ulomenom cele zaveru. Pisane bolo o vymlatenom lozku udernika. To je inde. :-D A s tym nema vratna pruzina nic spolocne. A unavena bicia by skor posobila setrnejsie.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#482 » stř 7. dub 2021, 08:17

Turboman46 píše:Máme v práci na mytí motorů servošampon, ale to by se pistolce asi nelíbilo :D chci se ještě zeptat, spouštění nasucho neodvaří zápalník?

Ne neodvaří. Pistole je na to konstrukčně dělaná a pokud to nejsou desítky tisíc ran "na sucho" jak bylo uvedeno, tak se jí nic nestane. Úderník se vypouští po každé kontrole zbraně (náboje v hlavni), po každém číštění, po skončení střeleb a případně po sušení. Je to vojenská zbraň, která musí vydržet hrubé zacházení.

Ještě druhá poznámka. Nevím proč by zrovna servošampon měl škodit. Když nepoškodí hliník, lak, ani plasty na autě, tak nepoškodí ani zbraň, jen ji pak musíš dobře vysušit (vyfoukat), případně vystříkat štěrbiny WD-40 (vytěsňuje vodu - ne primárně jako mazivo)



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#483 » stř 7. dub 2021, 11:22

Mkabar: Sakra ty ses rozjel, ale uplne spatnym smerem, nez byla pricina problemu.
Ja mluvil o KOZE a ty o VOZE :lol: :D :mrgreen: Nechci si to Tebe rypat, ale kdo tady vlastnil HK P30L z nalitanejma desitkama tisic, porad s origo vratnou pruzinou, ktera byla uplne vylagrovana, a menil jsi ji az pri prodeji ;) Takze jak sam vidis, kazes vodu, ale pijes vino :twisted:
Vzhledem k tomu, jsem automechanik, tak zrovna olej typu longlife je takova znama vec, jako otevrit pandorinu skrinku :lol: Takze zbytcne reagovat.
Kdo to dobre pochopil, je MRBLUE ;)

Celou dobu jsem psal o tom, ze to poskodilo luzko zapalniku v zaveru, susenim v radech desitek tisic. Kdo tomu neveri, at si dlouhe zimni dny cvaka a cvaka a uvidi, jak 1000krat nic, umorilo osla :twisted:



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#484 » stř 7. dub 2021, 11:54

Přesně jak říká KapitánPacička. Takhle jsme odělal závěr já.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#485 » stř 7. dub 2021, 12:05

Pěkný. Přesně proto raději u všech svých zbraní suším se sušilkou. Vystřelená nábojnice, vsazená střela a místo zápalky špalíček gumy. Náklady tak do 3 Kč za kus. Než raději vymýšlet argumenty proč ten kvér má vydržet atd do toho hodím tuhle patronu a mám klid... :roll:
Ale ať si každý děla co chce.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#486 » stř 7. dub 2021, 15:08

Susilka prdlajz pomuze, hlavne ta s vsazenou gumou. Jedine skutecne reseni je na suseni vlozit gumu mezi celo zaveru a udernik.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#487 » stř 7. dub 2021, 20:16

A to si představuješ jak?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#488 » stř 7. dub 2021, 20:18

Henry píše:Přesně jak říká KapitánPacička. Takhle jsme oddělal závěr já.

Jak dlouho byla ta pistole v provozu, resp. kolik měla najeto?
Uznali ti to na reklamaci, nebo jsi musel kupovat nový...



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#489 » stř 7. dub 2021, 20:42

Pistole cca 100 tisíc a byla už po zaruce ale firma Glock vyrobila závěr se stejným číslem a zadarmo. Posílal se tam holý závěr a přišel komplet nastrojeny.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#490 » čtv 8. dub 2021, 03:43

Jenze ja celem zaveru myslel presne to, co je praskle na fotce kolem diry na striker.
Anglicky je to podle me breach face jestli se nepletu.
Myslel jsem ze breach face = celo zaveru. Celo zaveru je tedy v cestine pak co na pistoli???

A nepsal jsem nic o ulomenem, ale prasklem cele zaveru a myslel jsem tim presne to o cem je rec.
A zpusobuje to na Glocku prevazne unavena vratna nedostatecne casto menena nebo hodne moc vysoky nastrel.

To luzko zapalniku je pro me udesny patvar bo ceske nazvoslovi mi moc nerika plus
luzkem zapalniku bych oznacil striker channel ciste z logiky veci - kanal na striker/udernik/zapalnik v zaveru. Bo dira v breach face (cele zaveru jak ja tomu rikam) neni zadne luzko snad ne...

Ty ceske terminy zapalnik apod mi jaksik nejdou pres hubu, zni to desne archaicky, kdyz uz tak bych tomu rikal normalne udernik, ale vzhledem k tomu, ze preskakuju nahodne do anglictiny i pri mysleni jelikoz ji denne pouzivam v praci a nektere soucastky zbrani vubec nevim, jak se reknou cesky vzhledem k tomu ze veskere materialy o zbranich sleduju v anglictine, tak proste obcas se to ztrati v prekladu.

Kapitan - ale ja z teho Lka uz nestrilel, vedel jsem ze je pruzina KO, strilel jsem (co karantena dovolila) cihly uz (pujcene nez jsem mel vlastni a nebo Experta nez jsem ho prodal) a marne zhanel samotnou origo vratnou v USA nikde nic nebylo skladem. A melo najete cca 15k a HK se dusuje ze prej by to melo dat 25k coz jaksik ani prd. Tu neorigo pruzinu jsem tu zacal resit, az kdyz jsem chtel pistol prodat kolegovi a bylo nutne to fofrem vymenit, ale Lko s tou origo kaput odpocivalo skoro rok v trezoru. Ale ta GP slape naprosto luxusne 8-).



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#491 » čtv 8. dub 2021, 07:32

Ked uz si sa tu tak vyblaznil anglicky, tak napis ako moze toto sposobit slaba vratna pruzina?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#492 » čtv 8. dub 2021, 07:33

KKabar: Máš přední a zadní čelo závěru. U Glocku se čelem závěru obvykle myslí ta vyměnitelná destička.
Obrázek
Základní názvosloví snad umí každý držitel ZP. Bez něj se na českém webu těžko domluvíš..

Celkově myslím, že obava o praskání je trochu přehnaná. Nastřílet a nasušit několik desítek tisíc ran není pro běžného uživatele za rok, zvlášť když má více zbraní.

A teď praktickou, kam sis představoval že tu gumu v tom závěru vložíš, aby ti nepraskl?

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#493 » čtv 8. dub 2021, 13:37

Honzajan asi myslel tu gumu dát mezi čelo závěru a bicí kohout, ale u glocka to jaksi nepůjde...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#494 » čtv 8. dub 2021, 16:17

Jj blbe jsem se vyjadril. Vytahnout udernik, vlozit gumu do kanalu uderniku. Mezi udernik a zaver. Zpatky slozit a susit.
Ucelem je, aby udernik nemlatil do zeleza zaveru, ale do gumy, ktera hodne energie uderu spotrebuje a rozprostre. Bavime se tloustce gumy treba kolem 5mm, aby nebyl udernik porad natazeny, pak by to ovlivnovalo prubeh spousteni.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#495 » čtv 8. dub 2021, 16:37

Zkoušel jsi to v praxi? Jak dlouho ti to vydrželo a co následné čištění? Počád si myslím, že G19 zvládne běžné sušiní i bez těchto úprav.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů