Glock19

Glock a spol.


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#376 » sob 7. bře 2020, 08:21

Kdy uz ti lidi pochopi, ze wd40 je dobry tak na panty dveri v baraku?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#377 » sob 7. bře 2020, 09:20

Naopak, WD-40 se hodí na mazání, čištění, konzervaci, vytěsnění vody a rozpohybování zatuhlých spojů kdekoli. Navíc nesmrdí, takže ideální mazivo na zbraně. Ne ve všech oblastech je dokonalý, ale pro svou univerzálnost, uspokojivé výsledky a příznivu cenu je hojně používán. Jsou prostředky lepší i horší, ale Glocku WD fakt neublíží. WD-40 používají na čištění hlavní i v CZUB.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#378 » sob 7. bře 2020, 10:01

WD40 se možná hodí na čištění atd . ..... ale určitě ne na mazání . Sakra, každý kdo s tím zkusil neco mazat tak to ví ! To , že máš pocit , že to je mastné tak to musí mazat je OMYL.

WD-40 isn't actually a true lubricant. WD stands for "water displacing" and its main use is as a solvent or rust dissolver. The lubricant-like properties of WD-40 come not from the substance itself, but from dissolving components. ... WD-40 can be a good substance to start with — it can help clean up rust or other grime.

I název WD je odvozen od anglického spojení VYTLAČOVANÍ VODY ....... a viz výše ...mazací schopnosti nemá .... ty můžou vzniknout tím , že WD rozpustilo ty mazadla , které byly už přítomny

Čekám na to, až sem někdo napíše jak je WD40 skvělý lubrikant a používá ho i během styku :lol:

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#379 » sob 7. bře 2020, 10:09

Letec: Viděl jsi co udělá WD40 při kontaktu s vodou? Na čištění OK, ale na mazání ani náhodou, levný a dostupný prostředek na čištění a ochranu jediné Konkor. WD40 vs Konkor 101 je nevděčné téma, nikdo si nechce připustit ze čistí tím špatným. Lidi jsou za čištici prostředky v malém množství schopni utratit neskutečné peníze, zvlášť když je tam napsáno ze je to Onano technologie.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#380 » sob 7. bře 2020, 10:53

Chlapi klid, vím co je WD40.. víc zde: viewtopic.php?f=33&t=413&p=212183#p212183

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#381 » ned 8. bře 2020, 03:51

Klid pánové :) WD jsem použil jen jako "rozpouštědlo" nechal jsem ho chvíli působit a pak lauf krásně pustil všechen bordel. Možná to bylo spíš kartáčem, ale na sucho jsem to dělat nechtěl. Jinak Gčko mažu lehce konkorem. Všude se udělá tenká mastná vrstva a to stačí :lol:



Forester
Příspěvky: 12

Příspěvek#382 » pon 9. bře 2020, 11:23

S0far píše:Jo tak to je možný, to mě nenapadlo :) Zkusím na to dát pozor při další seanci.


Mně se to teď o víkendu stalo taky. Vystříleno cca 160 ran a třikrát nezachytil. Tak jsem zkusil schválně nabíjet po třech nábojích a soustředit se na úchop a ani jednou. Když jsem pak doma zkusmo bral Glocka do ruky, tak jsem si všiml, že občas položím palec právé ruky na záchyt. A IMHO to stačí, abys dokázal přetlačit ten podavač a je to einzwei.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#383 » pon 9. bře 2020, 18:07

Forester píše:
S0far píše:Jo tak to je možný, to mě nenapadlo :) Zkusím na to dát pozor při další seanci.


Mně se to teď o víkendu stalo taky. Vystříleno cca 160 ran a třikrát nezachytil. Tak jsem zkusil schválně nabíjet po třech nábojích a soustředit se na úchop a ani jednou. Když jsem pak doma zkusmo bral Glocka do ruky, tak jsem si všiml, že občas položím palec právé ruky na záchyt. A IMHO to stačí, abys dokázal přetlačit ten podavač a je to einzwei.


Je to tak. Včera jsem byl vypráskat dalších cca 200, dal jsem si na ten pravej palec pozor a nebyl problém ani jednou.
To byla ta lepší možnost :)

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#384 » pon 9. bře 2020, 19:47

Honzajan píše:Kdy uz ti lidi pochopi, ze wd40 je dobry tak na panty dveri v baraku?


Nepochopí -je toho všude plno v obchodech a propagace (jak říkával Pepa G ,,stokrát opakovaná lež se stává pravdou") udělá své . WD je vyvinuto jako vytěsňovač vody pro vojenské účely -to možná umí -nevím nezkoušel sem ale co vím tak že nemaže a když tak krátkodobě -odpaří se po čase -pokud už tak bych s tím namazal náramkové hodinky (bez ironie) protože to neudělá žádnou vrstvu a ta žádná po čase zmizí - pronic zanic se WDčku neříká ,,navoněná nafta" ale kdo chce ať používá nikomu to neberu Já to nekupuju protože existuje spousta funkčnějších produktů.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#385 » stř 13. kvě 2020, 18:46

Zdravím chapi,

Uvažuji o koupi Glocku 19 (teda spíš se rozhoduji mezi G19 a G43).

Moje otázka směřuje na nosiče, chtěl bych ho mít k občasnému nošení ale zároveň, aby se s tím dalo rozumně střílet..

Otázka zní, dá se glock 19 pohodlně nosit? Případně jak - vnitřní appendix, vnitřní, venkovní se sklonem?

Jaké jsou Vaše zkušenosti s nošením této pistole - nepřekáží při zavazování bot, v autě atd..?

Díky :)

* ještě možná nutno dodat, že mám 80kg a 185cm, "normální" postavy.. :D



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#386 » stř 13. kvě 2020, 18:48

To, jestli překáží nebo ne je velice subjektivní. Mě konkrétně 19ka překáží velmi, ale znám lidi, co nosí fullsize 1911 a nepřekáží jim vůbec. Nutno si udělat názor sám z osobní zkušenosti.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#387 » stř 13. kvě 2020, 19:07

Jasně že by bylo lepší koupit, vyzkoušet a udělat si názor sám.. ale to už je tak trochu s křížkem po funuse.. :D ale vím, jak to myslíš ;)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#388 » stř 13. kvě 2020, 19:45

Nosím ho úplně v pohodě ve vnitřním kydexovém pouzdře od RH Holsters. Nosím ho prakticky celý den - v kanclu, v autě,v MHD, na procházky atd.
(Teď teda z baráku moc nelezu).Jen na motorku ho brát nechci :D.

Mám podobnou postavu jako ty. Záleží jaký typ oblečení nosíš. Já mám většinou džíny a lehce těsný triko. V práci si zatím nikdo nevšiml, že nosím. Ale schovám ho i pod košili. Kraťasy nenosím, takže a kalhotama nikdy problém nebyl.

Nejraději ho nosím mezi 2-3 hodinou. Na apendixu se mi občas při předklonu nepříjemně zaryje do boku/břicha.

Záleží jaký typ oblečení nosíš a v jakém pouzdře. Mám třeba hybridní pouzdro od Fox Holsters. Je příjemné, ale je to celkem pádlo a dost se pod tím potím - takže jsem ho přestal nosit. Pak taky váha, ale s tvojí postavou bys s tím nemusel mít problém.

Když budeš chtít, tak si najdeš způsob jak ho nosit. Když ti to bude vadit, pořídíš si něco menšího a chybu taky neuděláš.

Nastřílet se s tím dá slušně. Ostudu na střelnici si s tím fakt neuděláš.

Ale je to fakt strašně individuální. Zkus se zeptat po okolí, jestli by sis to mohl zkusit. G19 případně P 10C (na nošení to je hodně podobný) je po ČR mraky.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#389 » stř 13. kvě 2020, 20:05

Sud:

Díky za obsáhlý zhodnocení :). Kluci od RH holster také doporučili vnitřní kydex. Oblečení by nemělo být problém. Také pracuji v kanceláři, takže mi jde hlavně o to, aby se v tom dalo pohodlně sedět.

Možná je to jen můj pocit, ale raději bych nosil zbraň také v této poloze, myslím že mám tak o ní větší přehled.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#390 » stř 13. kvě 2020, 20:11

Sedět se s tím dá v pohodě. Když netrefím ideální polohu, tak ho normálně chytnu přes triko za pažbičku a posunu ho, jak je mi to příjemný. To samý dělám, když vstávám ze židle. Vypadá to, jako když si povytahuješ kalhoty nebo rovnáš pásek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů