Glock Gen 5

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1 » sob 26. srp 2017, 09:03

Tento měsíc přišla na trh 5. generace oblíbené pistole Glock.

1-1331.png


V podstatě je to verze M určená původně pro FBI o kterém se psalo už před rokem. Na rozdíl od verze gen 4 FS chybí ocelová mířidla, a drážky v přední části rámu. Také nedošlo avizované větší vybrání lučíku pro prsty držící ruky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » sob 26. srp 2017, 09:33

Nějaké podrobnosti i zde:
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/08/25/glock-gen5/

Jako příslušenství bude nabízena i verze se zdrsněním rukojeti RTF (malé ostré jehlany).
Nový zásobník GLOCK Gen5 bude dodáván s oranžovým podavačem a botkou, která je vpředu rozšířena pro rychlejší výměnu zásobníku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#3 » sob 26. srp 2017, 09:56

Všechno mi přijde jako změna k lepšímu až na ten lučík. Ten mohli opravdu trošinku zvětšit no a i ta mířidla mohla být kovová v základu. Škoda no, ale samozřejmě těžko hodnotit podle pár obrázků a vět.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#4 » sob 26. srp 2017, 09:58

O 19 to dával Sedmej už sem
viewtopic.php?f=18&t=815&start=270



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#5 » sob 26. srp 2017, 10:03

Na ten článek na TFB jsem čekal. No, moc nenadchlo, asi fakt půjdu do P10c...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#6 » sob 26. srp 2017, 10:41

Vypadá to, že přímou předlohou pro konstrukční změny bude model G43. Vývrt, blokace, úderník, spoušťová páka, domek a kulisa hlavně mají stejný tvar. Plus budou i nové zásobníky s oranžově zvýrazněným podavačem a větší botka zásobníku pro snadnější manipulaci.

Podrobně zde (i bez znalosti AJ):
http://www.recoilweb.com/inside-the-glock-gen-5-129141.html
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/08/25/gen5-glock-17-19/

gen5.jpg

gen5-1.jpg

g5-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#7 » sob 26. srp 2017, 11:08

Mě hlavně zajímá ta spoušt jestli to bude trošku lepší(chod) nebo to bude klasická glockovská jak ji známe. Jenom takovej dotaz (možna trošku hloupej) neví náhodou někdo, když se tak dívám na ty fotky těch závěrů co se rozdílů týká mezi gen 4 a gen 5 v čem je ta změna té blokace posun k lepšímu?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » sob 26. srp 2017, 11:35

A zapalnik nejak "pribral" :-)

+ vytahovac jinej.

No uvidime jake budou realne zkusenosti.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#9 » sob 26. srp 2017, 12:13

Spoušť je takřka stejná, změna v chování se nekoná.
Spoust.jpg


Zápalník je nový, konstrukčně jako u G43
Zapalnik.jpg


Zaujala mě i poznámka že věšina starších náhradních dílů nebude pasovat, zato budou pasovat díly z nové G19 do nové G17, tak aby se zjednodušilo zásobování ozbrojených sborů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#10 » sob 26. srp 2017, 13:19

Glocků sem vlastnil sedm ve třech rážích. Opustil sem je, protože mi nevyhovovala ergonomie při držení a střelbě jednoruč. Bohužel pro mě, pětka po této stránce nic nepřináší.Touto generací jen dohání konkurenci. Ta už oboustrané ovládání má nějakou dobu. Nejsem zdaleka jediný, nespokojenců s ergonomii je spousta. Nechápu proč u Glocků jsou k tomu hluší. Negativní ergonomický tvar rukojeti tzn. že dlaň vypňuje rukojeť není tak pohodlná, jako pozitivní tvar, tzn. že rukojeť vyplňuje dlaň, jako např. CZ. No, zase nic, možná G6 :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#11 » sob 26. srp 2017, 13:31

Jenže to by vypadalo jako P-10 :D. Dovedeš si to představit?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#12 » sob 26. srp 2017, 13:49

Na ramu bylo odstraneni tvarovani pro prsty? Takze v tomhle ohledu navrat k nektere z minulych generaci? Moc nechapu, protoze mne osobne se "neohoblovanej kus dreva" drzi teda hur nez ram u Gen4



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#13 » úte 29. srp 2017, 14:45

Prej je spoušť podstatně lepší i než u CZ-P10C.
Každopádně koho napadlo vynechat výstupky pro prsty a udělat díru do zásobníkové šachty... to nechápu.
Bude se tam zbytečně dostávat nepořádek a hrozí selhání - kdo nosí vnitřní pouzdro tak ví své...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#14 » úte 29. srp 2017, 16:06

Výběžky jsou otázka vkusu, bez nich je to univerzálnější. Na své Gen3 (2008) ten výřez zepředu na rukojeti mám (výrobce se vrací k osvědčenému). Je pravda, že vyleštěná spoušť gen4 chodí lépe než gen3 (porovnal jsem), ale lepší než P-10 teda fakt není. Gen 5 vychází ze spouště G43 a ta fakt bohovská není :).



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#15 » úte 29. srp 2017, 17:35

Rozhodne je rukojet bez tech nesmyslu na prsty plus, stejne tak i vybrani pro vytrhnuti zasobniku. Kolik bylo narku, ze g19 nekomu nesedi kvuli vybrani,ale g17 sedi. Spoust bude +/- stejna. Proc by mela byt jinaci? Tahlo, stojina, zub zapalniku jsou prakticky stejne, co se spousteni tyce. To, ze vymenili taznou pruzinu za tlacnou nemeni prubeh spouste.
Nazor, ze gen 4 ma plynulejsi spoust nez gen 3 je taky ve svete jedinecny. Jelikoz mam oba systemy pohromade, muzu porovnavat. Pokud slo o porovnani lestene/nelestene,tak ho asi nechapu.
Jelikoz nosim subkompakt od Glocku bez zaslepky, muzu povedet sve-nezazil jsem problem,co se funkce tyce, takze nejake vyrezy v rukojeti neudelaji vubec nic. Navic neporadek se do pistole behem noseni dostava jinama nez pres zasobnikovou sachtu.
Vnimam gen5 jako krok spravnym smerem a jedine, co mi chybi je predni zdrsneni zaveru a to jeste jen okrajove.
Popravde provedene upravy jsou fajn na strileni,ale horsi na noseni. Tim,ze papirove vzrostla sirka o druhy zachyt zaveru, si asi rekli,ze toho prostoru vyuziji, kdyz uz to v papirech je a valna vetsina lidi vybira podle papirovych dat. Zabite misto, tak rozsirili o spodek rukojeti pro snahsi vymenu zasobniku. To jako nosic neocenim a jen by me to popravde stvalo, ze zbran zbytecne nakynula na sirku. To same druhy zachyt zaveru, pro nosice zbytecnost. Ale i tak stale plati, ze G ma nejlepsi pomer mezi rozmery a kapacitou na trhu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů