Glock Gen 5

Glock a spol.
Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#46 » čtv 23. lis 2017, 21:23

Zdarec, přišlo se už na nějaký bolístky u gen 5? Snad se to nikoho nedostkne a neurazí :D. Vybírám první zbraň a G je jeden z favoritů, tak sosám informace. Díky



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#47 » pát 24. lis 2017, 09:06

Takhle brzo ještě nic nebude. V jednom z obchodů když jsem otlapkával G17 tak mi říkali, že Glock nestíhá vyrábět a třeba G19 u nás zmizela první várka za pár dní a druhá bude za pár měsíců. Dej to mu tak půl roku.

Nebo probrat zahraniční fóra, v USA je dost bláznů, kteří už udělali zátěžové testy.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#48 » čtv 7. pro 2017, 17:09

Já jsem G 19 5 viděl v Bearece a BVS v Praze je májí skladem.
Dává se k tomu jeden, nebo dva zásobníky, to jsem se nezeptal ?



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#49 » čtv 7. pro 2017, 18:42

Je to standartní balení, 2 zásobníky. Co jsem měl možnost zkoušet na sucho, tak to má v přímém srovnání podstatně lepší spoušť než gen4, vzhledem k tomu že jsem levák tak velké plus je plná "obourukost". Nová pažba mi taky přijde lepší.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#50 » pát 8. pro 2017, 13:50

Já jsem měl možnost držet G 19 v Bearece a přišlo mi to o poznání lepší, porovnával jsem s gen 4.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#51 » pát 8. pro 2017, 14:48

Zkušenosti za mě s G17 gen 5
- spoušť - jednoznačně mohu potvrdit předchozí komentáře, lepší než předchozí generace (plynulejší)
- vratná pružina je velmi tvrdá - natažení závěru poměrně obtížné oproti předchozím generacím, co jsem mel v ruce, ale je to o zvyku. Taktické natažení jednou rukou o pouzdro je skoro nereálné. Pro ženy natažení dost problém (samozřejmě subjektivní). Plus je, že skoro nekope - 300 ran během 4 hodin a nevím o tom, že bych střílel (vs gen 3 po které mě brněla ruka).
- hlaveň - dost citlivá na kvalitu střeliva. U přebíjených špatně kalibrovaných se mi stalo, že se nešly do komory bez doražení závěru.
- grip velmi kvalitní - při namočení vodou se ještě víc zaryje do ruky až je to nepříjemné, tím pádem držení je velmi spolehlivé.
- tlačítko zásobníku - dobře dostupné, zásobník pěkně vystrčí ven (v horizontální poloze cca na 30 %)
- záchyt závěru - oboustranný, tak akorát velký, zamčení ve střelecké pohotovosti velmi snadné.



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#52 » pon 11. pro 2017, 16:20

Zatím mám vystříleno 3k bez jediné závady. Vše vlastní přebíjenky, originál ještě neviděl. Přesnost záleží na rukách. Proti Gen 4. má lepší povrchovku a spoušť nemá před výstřelem tak velký nárust odporu. Jde o to co komu vyhovuje. Stejné je to i s odstraněním drážek pro prsty, rozšířením zásobníkové šachty a oboustranným ovládáním záchytu závěru. Oboustranné ovládání levák ocení a pro praváka je to zbytečnost. Na vnitřních změnách se mi líbí to, že pružina záchytu závěru a blokace úderníku je totožná. Použitelná by byla i pro rozborný plech, který drží závěr v přední poloze. Je tam proti těm dvěma pružinám jen dékový rozdíl asi 1 mm, jinak jsou stejné. Takže stačí v podstatě jedna náhradní pružina tam, kde jsou u přechozích generací potřeba tři různé. Spoušťová pružina co jsem porovnával je shodná s G43. Shrnuto. Pokud má někdo starší generaci, tak se podle mého názoru nevyplatí vyhazovat peníze. Ten, kdo žádného nemá, tak je to velké dilema i když u mě se ručička vah nepatrně přiklání ke Gen. 5.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#53 » pon 11. pro 2017, 19:15

Gen 5 má specifický vývrt.Zajímalo by mně,jestli je přesnější než předchozí hexagonál,a jak se čistí.

Uživatelský avatar
Anton_AR
Příspěvky: 33

Příspěvek#54 » pon 11. pro 2017, 19:21

Viděl jsem na youtube video( :D ), kde mu to vyhazuje pořád nábojnice do hlavy nebo na ruku. Může to někdo potvrdit či vyvrátit?
https://www.youtube.com/watch?v=5LpsI1CZrjA



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#55 » pon 11. pro 2017, 19:39

jantar
V nedelu som sa o tom bavil na sutazi s chalanom co ho ma. Cisti sa horsie, striela o trocha presnejsie. Zivotnost bude pravdepodobne o dost nizsia.
Anton_AR
To vyzera na cajickovu laboraciu v prebijanych nabojoch a silnu vratnu pruzinu. Preto sa u pistoli meni vratna pruzina, ked sa strielaju naboje s nizsim faktorom. Na konci ked striela s fabrickymi uz mu to vyhadzuje dalejod tela



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#56 » sob 16. pro 2017, 17:06

Jaký by měl být důvod k tomu, že životnost hlavně bude o dost nižší? Tvar vývrtu? Podle mě je to jen doměnka ničím nepotvrzená. Co se týká vyhazování nábojnic, tak s tím nemám problém i když používám náboje PF 128.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#57 » sob 16. pro 2017, 18:23

Ohledně životnosti vývrtu je nesmysl hodnotit životnost bez patřičných testů, naopak můžu tvrdit, že bude větší, protože kvůli ekologickým opatřením museli změnit postup teniferace u posledních gen 3 a gen 4. U gen 5 by měla být, údajně, teniferace na úrovni starších verzí.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#58 » ned 17. pro 2017, 01:23

Co sa vyvrtu tyka, tak vyssia zivotnost bol jeden z dovodov preco sa zacal pouzivat. Nemam preco tomu neverit. Pokial bude zivotnost novej hlavne vyssia, len dobre.
U toho vyhadzovania nabojnic som len povedal svoju domnienku na zaklade pozreteho videa.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#59 » sob 23. pro 2017, 11:56

Spoušt je o 100% jemnější a příjemnější než u GEN 4 má o proti 4 i slabší zpětný ráz a je o hodně přesnější.
Mám ho sic týden ale je super.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hustodrak
Příspěvky: 10

Příspěvek#60 » sob 23. pro 2017, 15:09

Uvažoval jsem o Gen5, jako náhradě za p-07. Na Polarce ve F-M měli na vyzkoušení jen gen4, ale tak jako tak jsem byl celkem dost zklamán. Proč ta zbraň vyhazuje prázdné nábojnice přímo do obličeje? Je to normální nebo jen chyba kusu?

Odesláno z mého F5321 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marda a 10 hostů