Glock Gen 5

Glock a spol.


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#151 » úte 26. led 2021, 19:36

Sis odpověděl sám. Aby se ta pistole neumlátila k smrti, zvedli hmotnost závěru.Přeci jenom .40 Glocky neměly životnost 9mm variant. V praxi je na nošení 82g navíc těžko znatelné. Rozhodně to ale bude poznat na komfortu střelby a životnosti.



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#152 » úte 26. led 2021, 21:09

Třeba původně plánovali Gen 5 jen pro 9mm Luger, a zjednodušili konstrukci odebráním toho čepu. Nakonec ale udělali gen5 i v .40 S&W, jenže to by nestačilo, tak přidali hmotnost na závěr, třeba.
Moc stížností na g23 Gen4 jsem neslyšel, že by se umlátily k smrti. Budu dělat slabší laborace. Obecně se mi Gen5 líbí víc, jenže plán bylo něco kompaktního a lehkého...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#153 » úte 26. led 2021, 22:58

Nemyslím si, že by neplánovali 40S&W. Přeci jenom se za ty roky posunuly plastové materiály a jejich zpracování. Taková zajímavost - rám sice má v oblasti uzamykacího bloku 1 díru, ale u 9mm je uzamykací blok stejný jak gen4 - s dírou pro 2. pin.
Moc ustřílených G23 nebude, protože sice vydrží míň jak G19, ale pořád je to tak moc, že není co řešit :) Na 2. stranu je dobré počkat tak 2 roky, až se vychytají chyby. To platí u každé nové zbraně.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#154 » stř 27. led 2021, 01:41

Sorry ale 82 gramu resit je naprosta hovadina. To je trocha blata na jedne bote asi tak.
Nepoznam ani 116 gramu X300U-A na G19 Gen5 ani 48 g kolim navic oproti holemu. Je to nesmysl resit nejake gramy, dyt jenom jedny boty co mate na sobe vazi x krat tolik. Nozik v kapse vazi dvakrat vic jak ta X300 a nevnimam to vubec, obcas siho zapomenu vzit a nevsimu si, ze jsem ho zapomel.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#155 » stř 27. led 2021, 11:15

Je to presne jak pisou kluci.

Mkabar: Safra, ted jsem zahlidnul, ze mas jine logo...Kam se podela celozivotni laska k HK ? Rekl bych, ze se muselo neco stat, kdyz jsi presedlal ke Glocku :-P ?

king: Tady bych se spise zameril na jeden fakt, a to je takovy, ze kdyz jsis uz vybral pistoli v tenhle razi, tak je preci jen nad miru jasne, ze nemuze mit stejne paramatry, jako 9mm verze, coz znamena i nizsi kapacitu zasobniku a horsi chovani pri strelbe.
Muzu se zeptat, na to co jsi psal: (Byl jsem vice mene donucen ke kalibru 40 S&W, muj favorit je Glock 23.) ?! Kym jsi byl donucen, nebo pripadne jakym duvodem pro razi 40 SW ? Ze by sledovani filmu s agentama FBI vyzrojenyma prave G23 a G27 ?



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#156 » stř 27. led 2021, 12:29

Ne, agenti FBI za to nemuzou. V DE povoleni na dalsi pistoli 9mm Luger jen tak nedostanu, protoze uz jednu mam. Takze .40 S&W (vymennou hlaven v 9mm Luger si ale pak koupit muzu... jenze bude fungovat v G23 Gen5?).
Chci neco kompaktniho a lehkeho, G19 a G23 byly driv rozmerove a vahove stejne. Novy G23 je ale sirsi a tezsi nez G19. Nevim, jestli je to kvuli tomu, aby se s tim lip strilelo, nebo aby to neprdlo, protoze zjednodusili konstrukci. Pokud bych bral G19, tak Gen5, tady nevim.

Jako kazdy to ma jinak, ja si treba nove boty vetsinou vybiram s vahou :)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#157 » čtv 28. led 2021, 10:17

KapitánPacička píše:MKabar: Safra, ted jsem zahlidnul, ze mas jine logo...Kam se podela celozivotni laska k HK ? Rekl bych, ze se muselo neco stat, kdyz jsi presedlal ke Glocku :-P ?
?


HK mam rad porad, ale uz proste prestalo stihat, loni jsem zacal trochu sypat IPSC a tam uz tricina kapku nestiha obzvlaste bez treninku.
Tak jsem z P30L SD udelal G34 Gen5 MOS FS, z P30SK G19T Gen5 MOS FS + 509T (abych mel gver na noseni stejny jak velky a zavit a kolim)
a jeste by to chtelo G40 bo 1 cm power O:-). O vikendu jsem konecne namontoval nove 10-8 Performance miridla stejne parametry jak byly na HK a cajk. 34 jede jak kulomet, strilim vyrazne rychleji a presneji nez s 30 a naucil jsem se Vogeluv luxusni grip a temer se to nehne, udrzim to do 5° zdvihu. I kdybych vysypal za tyden par tisic z triciny na trenal, tak nenastrilim tak dobre jak z 34 bez treninku. Holt ten uhel na cihle dela svoje.
Jinac tam mam jen miridla, cinsky magwell a 24 ranaky a botky a nerezovy striker channel liner pro sichr, ale spoustak mam tovar, staci mi to.
SK ma kamos, Lko jde k mojemu instruktorovi a Expert emigroval na SK do velke HK sbirky. Doma zustalo USPc od manzelky, at nejsme uplne bez HK :-D. Bylo mi jich sice lito, ale misto v trezoru doslo uz davno. Proste jsem tu tricinu pretunil az tak, ze uz to neni 30 ale 34 :-D.
Zkousel jsem i par 2011, ale 34 mi sedi nejvic, plus ty vecne zaseky u 2011 v 9 mm nejsou nic na moje nervy :-D.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#158 » čtv 28. led 2021, 10:24

Maximalne me ovsem se*e, ze amici maj origo tovar zavitovku na 34 Gen5 za 105 dolcu a v Evrope je prd.
Jen 17 a 19, ale hlavne ze maj zavitovky s nesmyslnym zavitem na ktery nic neni na stary G43 a dokonce i G42 :-D (v MPi to nenajdete, ale na origo webu Glocka jsou), ale 34 prd. A KKM lauf zavitovy do 34 je ekonomicky nesmysl kupovat.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#159 » čtv 28. led 2021, 10:36

A aku diviziu strielas? Do PRD a PDO s lievikom nemozes, do STD sa zasa G34 nezmesti do krabice.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#160 » čtv 28. led 2021, 23:20

MKabar: Takze jsem to odhadoval celkem dobre. Jooo, tak to te plne chapu, ono HK je fajne, mam P30 uz delsi dobu a je to srdcovka. Ovsem nic to nemeni na tom, ze z jinyma zbranema nastrilim kapanek rychleji a presneji :D Ja ale strilim pouze LOS a podobne stranda zavody. Ale ted dlouho nic, jak je vse zavrene, takze je to v pasti :-D
G34 5gen jsem mel pred pul rokem pujcenou, a nebylo to spatny. Ovsem ja jsem takovy anti Glockovy, ze tudy cesta u mne nevede.
Omlouvam se za OT.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#161 » pát 29. led 2021, 03:08

MRBLUE píše:A aku diviziu strielas? Do PRD a PDO s lievikom nemozes, do STD sa zasa G34 nezmesti do krabice.


No ty mistni zavody co jsem strilel, nez to zase zavreli ted, to je ve skutecnosti divize Mixer :-D. Tam jsou jak stare vykopavky, obycejne pistolky ala opravdovy production, muj radoby fake standart s magwellem, X300U-A a 24 ranakem, ktery couha uz fakt fest i open specialy s compikama a kolimama v cene 6 gecek apod. Naprosty mix vseho. Az to zas pujde, tak chcu zkusit i optical divizi s kolimem s 19, sice nas tam bude 4,5 nebo 5,5, ale neva. Btw to jsem fakt nevedel, ze 34 se nevleze do krabice. Ani bez magwellu? No ja tam mam medium hrbet s bobrakem jeste k tomu.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#162 » pát 29. led 2021, 03:15

KapitánPacička píše:Ovsem ja jsem takovy anti Glockovy, ze tudy cesta u mne nevede.

You don´t know the power of the dark side... :-D.

Je klasika, ze kdyz das nekomu, kdo vubec neumi strilet, nebo jen trosku treba 10 pistoli, tak glocka zahodi jako prvni, ze to je des bes.
Ale to co amateri nazyvaji otresnou neforemnou nesedici ergonomii je ve skutecnosti optimalni tvar z hlediska jak biomechaniky tak fyziky.
Ale teprve Gen5 u me prosla diky FS, spousti, MOS a hlavne u 34 ze uz nema tu dementni mega duru do zaveru. Nemam rad diry v zaveru.

Cas 2:22. Udrzim to stejne (jeste by to chtelo i trefovat jak Bob :-D). I 19 udrzim tak, ze mi kriz v 509T neuskoci na 10 m prakticky vubec.
Nic jineho normalniho se tak udrzet neda (Alien nepocitam ani 2011 Open specialy).

https://www.youtube.com/watch?v=5C3V9w_tl4k&t=135s



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#163 » pát 29. led 2021, 08:33

14. Zbraň v stave pripravenosti (pozri čl. 8.1) ale nenabitá a s vloženým prázdnym zásobníkom, alebo so
zatvoreným prázdnym valcom, sa musí celá vojsť do priestoru krabice o vnútorných rozmeroch 225 mm
x 150 mm x 45 mm (tolerancia +1 mm, -0 mm). Vyhovovať musia všetky zásobníky
G34 gen.5 ma dlzku bez bobraku 222mm a vysku so 17 ranovym zasobnikom 140. S bobrakom a lievikom ju do krabice nenatlacis ani so standardnym 17 r zasobnikom. Pre Production je G34 nepovoleny model.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#164 » ned 31. led 2021, 12:06

Aha, diky, to jsem vubec nevedel. Myslel jsem, ze 34 se s malym magwellem a kratkym magem do krabice narve a ze hola je OK v productionu. Proto tu nikdo nestrili 34 PRD... a proc neni povolena?



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#165 » ned 31. led 2021, 13:47

Production ma maximální délku hlavně 5 inch tj. 127mm. Glock 34 má bohužel hlaveň 135mm.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů