Sig Sauer P365

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#421 » čtv 30. lis 2023, 20:13

Titan
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#422 » sob 2. pro 2023, 13:54

Instalace titanového úderníku byla snadná
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Waka
Příspěvky: 2

Příspěvek#423 » pát 12. dub 2024, 22:55

Zdravím všechny zdejší nadšence,
Dovolil bych si poprosit o laskavost. Ti z vás, kdo máte delší osobní zkušenost s pistolemi SIG P365X (preferovaná), nebo P365XL, popř. P365XL Comp, podělíte se o zkušenosti? Jde mi zejména o kvalitu, chcete-li spolehlivost, ale i osobní/subjektivní hodnocení, postřehy s těmi pistolemi.
Kolik máte cca nastříleno bez nutnosti cokoli na pistoli vyměňovat (zásobník, vratná pružina apod)?

Vlastníte-li verzi s kompenzátorem a máte možnost porovnání s verzí bez kompenzátoru, zda stojí za to si za tu verzi s kompenzátorem dle vašeho subjektivního názoru připlatit?

A nakonec, nevíte, jestli někde v Praze na střelnici je nějaká z výše uvedených verzí k vyzkoušení (na střelnici jsem našel jen P365, ale tu nemám v plánu)?
Předem moc děkuji.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#424 » sob 13. dub 2024, 14:54

To máš dost přísné nároky na odpověď.

S P365 s nízkým výrobním číslem mám nějakých 3000+ a vše v pohodě (ale nestřílím z jednoho zásobníku).
S P365X zatím 500+ a nějak nejsem úplně spokojen s fabrickou plochou spouští (snad se ještě zaběhne), pocitově více drhne a zároveň je blátivější, než ta ojetá P365.
P365SAS jsem se zbavil (nešlo tehdy sehnat samostatné ovládací prvky a bez nich je to na pikaču), porty žádný efekt neměly (nebo jsem to nepocítil během cca 200 při přímém porovnávání s P365), snad jen subjektivně větší bum a plamenomet.
P365XL jsem měl jen půjčenou, větší hmota a delší záměrná se mi zdály mírně rozpoznatelné kultivovanějším chodem a lepším vrácením do záměrné (na terči lepší soustřel).

Otázka je, co plánuješ na té střelnici otestovat. Pokud držení, pak P365 s 12r zásobníkem ukáže totéž co X/XL. Pokud chod, pak vyčvachtané půjčovací zbraně nebývají etalonem chování skutečných zbraní. Sig je trochu drahej, aby někde měli na půjčování nějak širokou paletu, takže mají-li někde základní P365, je to výhra.

Záleží, na co to chceš, na nošení bych bral X (třeba se ti zhorší oči a budeš potřebovat kolim) a pořídil si malou ručku + plochý 10r zásobník navíc (může se hodit mít co nejmenší). Na comp bych se vyprdnul v každém případě. Pro jiná použití bych zvážil X/XL, třeba jen na střelnici bude jistě příjemnější XL... ale to asi bude P320 ještě lepší.

Jo vlastně ještě postřeh k zásobníkům, u těch starých 10r (ale nevím jestli to je velikostí, nebo nějakou původní verzí pružin/podavačů, nemám totiž žádný 10r nový) byl hroznej boj to naplnit, mnohdy se vzpouzel už první náboj ve snaze přetočit podavač... to jsem vyřešil kovovými podavači. Ale nové zásobníky, třeba 17r pro MACRO, jsou skvělé už z krabice.



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#425 » sob 13. dub 2024, 18:08

Má někdo zkušenost s verzi Macro? Nositelnost, odolnost, funkce?. Díky!



Waka
Příspěvky: 2

Příspěvek#426 » sob 13. dub 2024, 22:45

to: Mac.42 - moc díky. Na té střelnici bych si chtěl vyzkoušet "jen", jak mi sedne do ruky. A mohl bych se ještě zeptat, jestli si musel při těch 3tis+ měnit vratnou pružinu (jak doporučuje sig)?
Diky.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#427 » ned 14. dub 2024, 09:51

ne, neb zatím nebyl žádný problém... ale já jsem trochu prasák, slušně vychovaný jedinec by se měl řídit doporučením výrobce

Nicméně koukám, že podle doporučení výrobce zbrojířům (viz https://www.reddit.com/r/CCW/comments/r ... placement/ )
bude výměna potřeba až kolem 5000 ...tak je možné, že se to do té doby projeví.



hanzrr
Příspěvky: 68

Příspěvek#428 » čtv 18. dub 2024, 13:59

Ahoj, není zde majitel p365 s plochou tovární spouští, který by rád vyměnil svoji plochou spoušť buď za tovární zahnutou, nebo armory craft rovnou? viz. https://www.armorycraft.com/product-pag ... -trigger-1

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti