Sig Sauer P365

Glock a spol.


Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#241 » úte 14. led 2020, 22:41

Na opticsplanet.com mají akci na Streamlight TLR-6 pro P365, svítilna vychází cca na 2.400 Kč a k tomu poštovné cca 1.250 Kč. Není tu někdo, kdo by se podělil o poštovné, že bychom udělali větší objednávku? Jsem ochoten to zařídit, pokud dáte alespoň nějakou menší zálohu. Je třeba pak ještě počítat s DPH a clem, ale celkově to vyjde určitě levněji, než co se dá u nás koupit na 5.000 Kč.



Dakota
Příspěvky: 22

Příspěvek#242 » úte 14. led 2020, 22:45

radim78 píše:@Dakota kolikrat Ti v prestrelce dosly naboje? :) Druhy zasobnik je stejne nutnost kvuli reseni zavady.
Nebudu rozporovat fakt, ze 10 je vice nez 6 a 12 je vice nez 7..., ale s tou kapacitou pro noseni se to vyrazne precenuje (viz. statistiky FBI) ;)
Mam G43, nastrileno z nej taky a dnes bych na ciste noseni sahl po Sig365.
O tomhle tu asi bude jiné téma... díky bohu jsem se do žádné přestřelky ještě nedostal a doufám že ani nedostanu. Když vezmu v úvahu více útočníků, případný varovný výstřel a jelikož vím co s člověkem dělá stres jen při nácviku, tvrdím že čím víc tím lépe. Druhý zásobník je super, ale abys sis na něj vůbec vzpomněl...ale nerad bych se tu pouštěl do nějakých polemik...

Odesláno z mého BLA-L29 pomocí Tapatalk



Dakota
Příspěvky: 22

Příspěvek#243 » úte 14. led 2020, 22:57

Sig P365 s deseti náboji váží cca 645 gramů.

Odesláno z mého BLA-L29 pomocí Tapatalk



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#244 » úte 14. led 2020, 23:19

Dakota píše:Sig P365 s deseti náboji váží cca 645 gramů.

Odesláno z mého BLA-L29 pomocí Tapatalk



Díky! A prosím Vás, jaký má typ vývrtu hlavně?

Uživatelský avatar
jon_da
Příspěvky: 16

Příspěvek#245 » stř 15. led 2020, 18:51

JMX píše:
Dakota píše:Ten náboj je slabší, ale to bych skousl. Víc mi vadí kapacita jen 6 nábojů, někdy to prostě může být málo. Za mě je deset nábojů v pistoli na denní nošení minimum..

Odesláno z mého BLA-L29 pomocí Tapatalk



To jsem bral, že bych měl v kapse u G42 druhý desetiranný.
Tak teď jsem na rozpacích. G42 je pořád o dost lehčí. A pořád mám to dilemma luger/brow.
Nevíte, kolik váží tento SIG s plným zásobníkem 10ti?



Váhu bych u té pistole neřešil, +- 100g na pásku člověk ani nepozná

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#246 » stř 15. led 2020, 22:20

Danny_Z píše:obecně v té velikosti je zbraň citlivá na vyčištění a kvalitu střeliva, ale to se dá pochopit.

Podle mě kecy. Pistol má fungovat spolehlivě na různé střelivo, i znečištěná, i malá jak ji vyrobili. Mimo toleranci jsou laciné strojařské výmluvy.
Podívejte se do vlákna Springfield HS XD XDM, kde já pistol XD-s 9, vystřeleno tisíc ran, střelivo SB, Limit, Alsa přebíjené, čistím občas (po závodech bohužel nečistím a nosím dál ) = 0 závad a zádržek. Dnes do 2 tis ran.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#247 » stř 15. led 2020, 22:29

Mě teda ten Sig moc náročnej na čištění nepřijde, nehledě na fakt že Sig Sauery se opravdu perfektně rozebíraj takže navíc to čištění je i technicky velice nenáročný.

Navíc moje P365 sežere snad všechny náboje - tim mám na mysli že se někomu nepovede občas kvalitně přebít náboj a je tam střela nakřivo, delší celková délka náboje apod.

Když to zkusim v mym Phantomu tak se zahryzne a chce to hodně hrubý síly ten náboj uvolnit. Sig to všechno vezme.



Dakota
Příspěvky: 22

Příspěvek#248 » čtv 16. led 2020, 12:39

Jednoduché rozebírání potvrzuji, je to okamžik.
Že by byla náchylná na znečištění - v žádném případě, čistil jsem za dobu co ji mám jen 2x a vždy po více než třista výstřelech a vůbec jsem to nepoznal, po rozebrání se mi ani vnitřek nezdál znečištěný, prostě pohoda.
Vybíravost na náboje nemůžu potvrdit ani vyvrátit, střílím jen tovární S&B FMJ 115 grs 7.5g a to bez jediné závady.

Odesláno z mého BLA-L29 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#249 » čtv 16. led 2020, 14:10

Dakota píše: Když vezmu v úvahu více útočníků, případný varovný výstřel a jelikož vím co s člověkem dělá stres jen při nácviku, tvrdím že čím víc tím lépe. Druhý zásobník je super, ale abys sis na něj vůbec vzpomněl...ale nerad bych se tu pouštěl do nějakých polemik...


Omlouvám se za OT, ale jaký varovný výstřel?!



Dakota
Příspěvky: 22

Příspěvek#250 » čtv 16. led 2020, 16:16

Napsal jsem že se nebudu pouštět do žádných polemik...
Dále jsem napsal případný varovný výstřel, co se ti na tom nelíbí? Při množství možných obranných situací nemůže nastat jeho použití?
Už to v jiném vlákně za mě někdo shrnul, tak to s dovolením použiju:

Výjimečně se dá použít, když
- varovný výstřel nikoho neohrozí
- vidíš šanci, že varovný výstřel útok zastaví
- v případě, že nezastaví, máš čas, prostor a náboje na další řešení situace
...tak se dá varovný výstřel zkusit.

Jinak střílet na jistotu.

Stačí takhle??

Odesláno z mého BLA-L29 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#251 » čtv 16. led 2020, 17:36

snackmc píše:...
Omlouvám se za OT, ale jaký varovný výstřel?!

Napríklad takýto: Ozajstný varovný výstrel



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#252 » pon 27. led 2020, 18:12

A verze SAS ? V Česku se už někde objevila? Díky



@madeus
Příspěvky: 23

Příspěvek#253 » stř 29. led 2020, 18:09

@jon_da:
Máš tam už tu novou generaci Sig tritia XRAY3 day/night sights a měl jsi šanci to porovnat s někým, kdo tam má třeba Trugla TFX Pro?

@Daleko:
Chtěl jsem do SAS jít, ale dle referencí se bojím toho, že to bude lítat mimo a mířidla nejsou seřiditelná.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#254 » čtv 30. led 2020, 08:31

Myslím, že na mířenku nikdo tuto zbraň nekupuje, mířidla jsou spíš jen orientační. Nebobsi myslíte, že to bude chodil o 2m vedle?



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#255 » čtv 30. led 2020, 14:08

SAS mají skladem u Kentaura.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů