M&P 380 SHIELD EZ

Glock a spol.


Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#1 » úte 26. čer 2018, 12:44

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s touto pistolí? Vypadá to, že u nás ji standardně nikdo neprodává, přitom koncept jednořadého 8r compactu s delší hlavní vypadá celkem zajímavě. Nejsem fanda dvouřaďáků na nošení, ale zároveň nemám rád pistole s gripem na 2 prsty. Přiznám se, že až toto začnou vyrábět v 9x19 a s normálním NEmalorážkostyl zásobníkem, a místo dlaňovky dají pojistku na spoušť, jdu do ní! Otázkou se, zda se dočkám :D
180023_01_lg.jpg

maxresdefault.jpg

SW_MP_380_Shield_3.jpg

sw-mp-380-shield-2.jpg



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2 » úte 26. čer 2018, 18:31

Takže vlastně chceš naprosto jinou zbraň.
Tahle je koncipovaná jako zbraň pro ženské, kdy malé kompakty jsou divoké, jdou blbě natahovat, není to za co chytit.Proto taky ráže 380 ACP, zásobník, který se díky maloražkovému typu lehce nabíjí, proto taky kladivo místo přímoběžného úderníku, který potřebuje silnější vratnou pružinu. Kombinace dlaňovka a pojistka na rámu by měla dostatečně ochránit před dámskou kabelkou plnou krámů. Takže na to, na co to je stavěné, je to asi přiměřená zbraň. Pro nás ostatní asi nic moc.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#3 » úte 26. čer 2018, 19:27

pravda, blíž by byla představa kasickyho MPčka v jednořadé variantě, nebo delší shield, ale tato pistole je tomu neblíž. Nevim, kde jsi přišel na to, že jde o ženskou zbraň, ale myšlenka je to zajímavá. zbraň se mi v tomto stavu líbí, ikdyž lepší by byla s komponenty, viz. předchozí příspěvek, asi jsem se špatně vyjádřil. Optal jsem se na individuální dovoz a MOCka by se pohybovala kolem 15ti kkč. Hickok to taky úplně nehaní. Pokud by ji někdo měl, hoďte nějakou recenzi.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#4 » pát 29. čer 2018, 06:22

Že je to zbraň pro lidi se slabýma rukama říká sám výrobce na různých prezentačních videích a stačí se podívat na konstrukci celé zbraně. A kdo má převážně slabé ruce?
Hickok je mi ukradený. Ten nehaní skoro nic. U Siga P365 nezmínil problémy, které tu zbraň provázejí obecně(nedovírání závěru, omlácená hlaveň a závěr atd.) a když se mu ve videu nedovřel závěr neřekl ani slovo a když mu to někdo v komentářích napsal, tak to bagatelizoval.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#5 » pát 29. čer 2018, 07:40

ok, máš pravdu. Je to zbraň pro ženský. Ale mít tuto zbraň, asi bych se necítil jako beta samec, ikdyž je fakt, že bych upřednostnil trochu jinej koncept. Na obrázcích se mi líbí, jak jsem psal, ze současný produkce má nejblíž k tomu co bych chtěl. Teď mám shielda a kdyby měl o palec delší hlaveň, resp. závěr splniho by to mé "touhy". A myslím, že je pravděpodobnější, že udělá sw svou mp380ez "pro muže", než shieda s delším závěrem. Ale necháme se překvapit. btw. mrkni na rezenzi 380 hickokem, ikdyž je ti "ukradený", na pistoli se mu povede udělat zajímavou závadu :D. Doporučíš mi někoho, kdo dělá podle tebe solidní recenze?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#6 » pát 29. čer 2018, 08:28

Otázka je ale taky spíš proč přesně bys chtěl tuhle zbraň, zejména když máš shielda? Mám ho též, v 9 mm a v 45 ACP. Je to zbraň na nošení, ne na mířenku, přestože zrovna s tím 45 nastřílím dost slušně, řekl bych. K čemu je delší hlaveň? Málo energie pro střelu? To asi zrovna nemá. Delší záměrná to též moc nezachrání. Když už, tak je slušná investice tuning spoušťáku (trigger kit mám v obou, ta novější 45 má ale už z fabriky lepší spoušť jak devítka). Jinak slušné recenze dělá Nutnfancy. Hickoka jsem sledoval dřív, ale to je spíš předváděčka, než recenze, on fakt totiž k tomu nic negativního neřekne prakticky nikdy a když tam pak předváděl ty věci s NRA (nejprve jsou strašně špatní, když chtěli po něm peníze za členství, když on je přeci slavný a pomlouval je a když mu nakonec tedy zaplatili kvůli reklamě, najednou je zas začal doporučovat). Jeho rady a názory pro mě tedy nemají vůbec žádnou váhu. Nutnfancy je celé roky ǩonzistentní a když je podle něj něco šmejd, řekne to.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#7 » pát 29. čer 2018, 10:55

na téhle zbrani se mi líbí dlouhý závěr kvůli záměrné, Shielda mám v 9mm, střílí se sním dobře, obecně si nemám na co stěžovat. Delší záměrná by měla krapet pomoct pro přesnost a rychlejší zamíření. Trigger kit mám pravda v plánu, jen si nejsem úplně jistý tím efektem, ale jak říkáš, asi to má význam.
Díky za tip ! Sleduju některé recenze/videa, převážně o krátkých, ale o NutnFancy slyším poprvé. Asi jsem se moc zaměřil na GunCarrier s Amy Jane :D



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#8 » sob 30. čer 2018, 10:19

"K čemu je delší hlaveň?"
Třeba k tomu, aby stačilo vyhořet víc prachu a neměl jsi z pistole víc raketový motor než zbraň. Delší zbraně jsou prostě klidnější,přesnější a často spolehlivější. Na nošení za pasem není délka hlavně kritickým faktorem. Pak i z pistole na nošení jde udělat pistoli zároveň na nošení a střílení. Proto taky Springfield dělá XDS ve 3,3" a zároveň ve 4".



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#9 » sob 30. čer 2018, 19:53

No na obrannou vzdálenost ti je to vše ale úplně šumák. Na klidnější, přesnější a spolehlivější si můžeš pořídit i kde co jiného. Do univerzálu na nošení a střílení tomu stejně překáží jedna dost podstatná věc a tou je ráže. Jinak na nošení větší délka obvykle nevadí tolik (s čímž bych nesouhlasil, protože při skládání se do sedačky auta to vadí docela dost), ale v reálu vadí hlavně váha, jestli ti to tahá opasek dolů či cokoliv, co tě z nepohodlnosti přiměje "dnes to asi potřebovat nebudu, nechám to doma, nechci se s tím tahat". Žádný svatý grál, univerzální zbraň nevymysleli, neexistuje a ani tohle tou zbraní není.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#10 » ned 1. črc 2018, 12:57

Ja teda nevim, ale muj g17 se zkracenou rukojeti mi v aute prekazi kvuli rukojeti a ne delsimu zaveru. To,ze i na sebeobrannou vzdalenost je delsi hlaven vyhodou nez nevyhodou se asi shodneme. At uz pres snizeni hluku,zablesku az po lepsi chovani(doporucuju vyzkouset 45acp z 3,3 vs 4 palce a 700g zbrane). Nemluve o tom, ze dnes propaguji sebeobranou vzdalenost jakoukoliv vcetne 25m. Prece pro magora s kalachem v ruce nepudu na 3m. Lidi si to spis nez neuvedomuji, si to nechcou uvedomit, ze tento typ obrany je v dnesni CR realnejsi nez obrana z 1m.
A co se tyce raze, nevnimam 9mm v jakekoliv variaci jako nevhodne na obranu. A kdo chce strilet,bude prebijet. Tam je cena stejna.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#11 » pát 29. zář 2023, 15:38

ZAKOUPENO - S&W Shield EZ 380 no manual safety.
Po racionálním uvažování, jakou zbraň pro manželku na nošení, jsem se rozhodl pro tuto pistoli. Manželka má u pistolí ráže 9mm Luger problém s natahováním závěru, se zpětným rázem a se vzdáleností spouště od zadní hrany rukojetě. Zejména první dva problémy se logicky zhoršují u malých zbraní na nošení (např. Sig P365 aj.). Chtěl jsem něco, co je lehké a malé (menší), ale má to plný úchop s šířkou kolem 1 palce, vše v ráži 9mm Browning. Moc toho na světovém trhu není, proto S&W Shield EZ 380.
Problém bylo, kde zbraň sehnat. S dotazem na Banzai jsem si tak trochu připadal, že obtěžuji. Termín dodání neznámo kdy, možná za rok nebo dva, platba předem a 20.000,- Kč. Proto jsem zabrouzdal po internetu. V Německu nic, nakonec jsem zbraň našel v jedné prodejně v Itálii. Po telefonátu do prodejny jsem se domluvil na koupi. Cena, včetně Italského exportního povolení (20 Eur - dali mi to v ceně zbraně), byla v přepočtu 14.300,- (580 EUR), k tomu povolení v ČR za 800,- (ano, je to u nás dražší než v Itálii, ostatně stejně jako zbraň). Dovoz spojen s dovolenou, tedy paráda.

Pistole splnila má očekávání, je to prostě EASY. Závěr (já) natahuji mezi malíčkem a prsteníčkem. Spoušť je SA a předčila má očekávaní. Po namáčknutí již nenásluduje žádné dření, super! S plným úchopem je střílení s 9mm Browning výrazně lehčí na zpětný ráz.

Pokud máte někdo dotazy, tak pište. Koupeno zde (už ji zdražili):
https://armeriaregina.it/gb/semi-auto-p ... 0-acp.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů