Beretta 85F - decock

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


freek
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » stř 28. srp 2013, 12:56

Ahoj, prosím o radu. Koupil jsem Berettu 85F v komisi a nějak nemohu přijít na funkci páky pojistky decockeru. Má 2 resp. 3 polohy, základní poloha, v druhé jsem předpokládal zajištění zbraně připravené ke střelbě, třetí vypouští kohout na ozub. Vypouštění funguje v pořádku, ale při zkoušce v druhé poloze páky, kdy jsem se domníval že pistole bude zajištěná, vyšel výstřel. Naštěstí na střelnici a do prostoru terče (minul jsem :) ). Pistole se pak zasekla, resp. závěr zůstal v vyset půlce a nešel ani tam ani zpět a v komoře vystřelená nábojnice. Mordoval jsem se s tím přes čtvrt hodiny, než jsem závěr dotlačil aspoň dolů, protože stáhnout zpět a vyhodit zaseklou nábojnici nešlo ani hrubou silou. Pak se vše uvolnilo, pistole vybita, následovala rozborka bez nějaké zjištěné závady nebo poškození, sborka, a pak 50 bezproblémově vystřelených nábojů. Bohužel manuál jsem našel jen v angličtině a moc moudrý jsem z toho taky nebyl. Dík za rady zkušenějších střelců :).



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#2 » pát 26. led 2018, 12:08

Není to už asi aktuální, ale třeba to i tak někomu pomůže ...
Beretty 84 a 85 lze zajistit při zcela vypuštěném kohoutu a při kohoutu na bezpečnostním ozubu, při nataženém kohoutu však nikoli. Páčka pojistky se dá i v tomto případě posunout nahoru, což může budit dojem zajištění. Červenou tečku však přitom nezakryje zcela a pistole zajištěna není!



freek
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » pát 26. led 2018, 12:59

díky za odpověď :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti