Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#31 » úte 11. říj 2011, 23:31

Já jsem ČZ 83 v ráži 7,65 měl.Není to špatná pistole.Ale když jsem začal soutěžit ve střelbě,tak vznikl problém.Mířenka dobrá.Na zelený terč plus mínus 95 bodů na 25 metrů.Na nevyladěnou služební pistoli dobrý.Ale při disciplíně když se nejdřív musely položit dva Popry,aby se mohlo pokračovat dále na terče,a tlačil určený čas,tak záleželo na tom kam se Popr zasáhl.Při zásahu Popra od prostředku směrem dolů se nepoložil.A to neplatilo.Vždycky bylo slyšet jak to cinkne,a Popr stál.Proto jsem si pořídil CZ 75 B.Makarov položí běžně Popra na 50 metrů.No a s těch nedostatků náhradních dílů bych se nebál.Makarov byl běžně ve výzbroji armád Waršavské smlouvy.
Je jich dost.Nikomu bych nechtěl vnucovat můj názor,ale co se týče kompaktnosti na skryté nošení,a hlavně spolehlivosti,je u mě PM číslo jedna.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#32 » stř 12. říj 2011, 19:49

Lidi poraďte prosím. Kde na ostravsku sehnat originál Makarova ? Nic jiného nechci :D V Ostravě jsem zkoušel 3 obchody a všude bez šance :evil: Tak jestli je něco v rozumné vzdálenosti ... nerad bych jel stovky kilometrů, to by se mi pěkně prodražilo :cry:

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#33 » čtv 13. říj 2011, 06:32

Zdravím,
je to sice NovoJíčínsko, ale co tohle: http://www.armyshop-karasek.cz/makarov-p-280.html
Plánoval jsem si jeho nákup na tento měsíc, ale nezadaří se, tak snad na vánoce..

Uživatelský avatar
sekernik
Příspěvky: 57

Příspěvek#34 » čtv 13. říj 2011, 06:34

Tady PM mají v nabídce za 4100,-, je to sice v Praze, ale sedni na žlutý vlak, a tolik se Ti to neprodraží. http://www.bvs.cz/ww_ii_kratke_zbrane_r ... rov_9.html



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#35 » čtv 13. říj 2011, 10:22

To:Anton
U nás jsou,ale k nám bys to měl po silnici 360 km.To je daleko.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#36 » čtv 13. říj 2011, 16:51

Díky za tipy, pokud by se ozval ještě někdo další, byl bych rád. Zatím vypadá nejschůdněji ten Karásek v Kopřivnici, i když i tam to mám zhruba hodinu cesty a ten stav, ve kterém to prodává, se mi tak úplně nepozdává ... nepíše tam ani žádné originál příslušenství. V Praze je fakt pěkný výběr, ale jet tam jenom pro tu pistoli, to mi fakt za to nestojí :cry:

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#37 » čtv 13. říj 2011, 18:24

No problém je, že píšeš Ostravsko a do Kopřivnice to máš hodinu, to mi nějak neštymuje.
Jinak kde jsi přišel k tomu, že ten stav, ve kterém to prodává, se mi tak úplně nepozdává, z jedné fotky? No píše tam, že má 3ks, tak bych se nejprve zeptal, než soudil.
Upřímně, stačí se podívat na web a obchodů kde Maka mají je dost, ale daleko od Ov, bohužel se prý ty ročníky ze 60tých let vyprodávají, takže budou asi jen starší.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#38 » čtv 13. říj 2011, 18:50

Nevím, co ti nesouhlasí, mrknul jsem se jak tam jezdí vlak a nejrychleji mi to vychází na hodinu. Jinak nesoudím z jedné fotky, ale z toho, že tam nemá v kolonce příslušenství vůbec nic uvedeno a jinde prodejci přímo uvádějí 2 zásobníky, pouzdro, čištění ...
Jelikož ještě ale stejně čekám na vydání zbrojáku (ještě 2-3 týdny) tak už sonduju, protože Makarov je pro mě jasná volba 8-)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#39 » pát 14. říj 2011, 05:05

NJ, vlak, to mne nenapadlo, auto či autobus jsou rychlejší a asi i levnější ;-)

Jinak ten pan obchodník má jak vidno skoupí web, jak říkám zavolat, ale kdysi jsme mu volal a byl ochotný ho i stáhnout od jiného obchodníka/dodavatele.
No já už pomalu uvažuji, že když nebudou mít nikde slušného Maka, koupím si tady v Ov v Detexu Baikal, je to sice 6555Kč, ale je to funglovka a má to 12 ran, a rozhodně je to LUX cena a kvalita střílení proti CZ83/82 ve funglovce.



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#40 » pát 14. říj 2011, 12:28

Zeptejte se v Zeleném sportu. Nedávno prodávali Makarovy za 3500 Kč. Teď je nemají, ale asi pro ně nebude problém je sehnat. Jinak vlakem ČD z krajského města do krajského města po celé ČR např. OVA - KV stojí asi 120 Kč. Musíš koupit jízdenku na netu. Viz. sleva E-liška na ČD. Ahoj Mlok.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#41 » pát 14. říj 2011, 14:36

Tak samozřejmě, projití webu a poptání na fóru je jen první krok. Ty projeté stovky kilometrů ale opravdu nevidím moc reálně ;) V každém případě dík za tipy.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#42 » pát 28. říj 2011, 07:53

Tak jsem nakonec koupil u Karáska, sice jen jako samostatnou pistoli bez ničeho, ale fakt se mi nechtělo trajdat někam přes celou republiku. Už se těším až ji odzkouším. Náboje měl SB po 5,20 Kč. Něco málo jsem koupil.
Nemáte nějaký tip, kde sehnat náboje případně levněji ? Pokud je to mimo ostravsko, tak, kde posílají poštou.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#43 » pát 28. říj 2011, 15:55

Můžeš napsat kolik PM stál ? Ty náboje za 5,20 ještě jdou.U nás nové SB jsou za 6,30kč.Ty nekupuji.To raději koupím ruské Barnauly.Ty u nás jsou za 4,30kč.Mají sice ocelové nábojnice,ale Makarov je na to stavěný.Ty Barnauly jsou spolehlivé a přesné.Já jsem s nima spokojen.Jestli u vás jsou,tak je zkus.Dej hlavně vědět,jaké budou Tvé dojmy ze střelby z Maka.Je to špičková pistole.
Doufám že jsi si pořádně prohlédl lauf zevnitř.To musí být zrcadlo.Jinak nikde žádné vůle.
Přeji Ti pevnou ruku při střelbě.A to se už opakuji - dej vědět.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#44 » pát 28. říj 2011, 16:32

K těm cenám nábojů chci ještě dodat.U nás ve městě jsou ceny různé.Může být rozdíl i 1,20kč za náboj.
Teď myslím devítky.Jinak na Tvou otázku,nevím jestli nějaký prodejce zasílá náboje poštou.
Asi těžko.Můžu se ale plést.



anton
Příspěvky: 37

Příspěvek#45 » pát 28. říj 2011, 17:15

Cena byla 3950, - takový průměr, ale jak jsem říkal, nechtěl jsem jezdit moc daleko ...
Jo, hlaveň zevnitř jsem si dobře prohlédl, je jak zrcadlo, jak říkáš. S vůlema to vypadá taky v pohodě.
O těch Barnaulech jsem četl, mohli by je mít u nás v Detexu, musím se zeptat na cenu.
Střelbu jsem ještě nezkoušel, nejdřív ji zaregistruji, nejlépe hned v pondělí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti