H&K Sfp9 vs GP X-CALIBUR

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Jarius
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » ned 28. dub 2019, 20:59

Ahoj všem,
potřeboval bych poradit. Přemýšlím o změně a nevím jestli neudělám chybu. Tak se radši poradím. Nyní mám H&K sfp9 sf. Pistoli mám rok od nové. Je to moje první pistole. Mám na ní za ten rok nastříleno asi 500. Ale nějak mi prostě nesedí ta spoušť. Nevím jestli si na to člověk zvykne třeba po pár tisících. Každopádně jsem ji zkusil hodit na net. Nabídli mi za ní už canika, glocky a GP X-CALIBUR. Vede u mě GP, je to rok asi 2015. Nastříleno na ní je tak 2000. Je vidět že zzávěr by potřeboval nový kabát. Hodnota je asi 9k a té mojí je 16,5 cca. Počítá s doplatkem. Ale co se chci zeptat, neudělám kravinu? Jsem spíš na mířenku. Jak je to s kvalitou, bude to na mířenku lepší kousek nebo to je jen o zvyku a časem si zvyknu i na to H&K. Nebo jsou tyhle zbraně na stejným levelu. Příští týden by jsme se měli domluvit a jet je vyzkoušet. Tak chci zatím nabrat nějaké info. Díky všem za rady.
Jinak ne že bych vystřílel 500 kusů ho za rok, ale spíš střílím z malorážky jednoruč.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#2 » pon 29. dub 2019, 04:46

Zbraň, která má nastříleno jen 2000, nepotřebuje nikde nový kabát. Ta zbraň by měla vypadat jako nová. Moji zbraň nosim, střílím, pravidelně tahám z kydex pouzdra už pomalu 4. rok a nikde nic. A má nastříleno něco k 8 tisícum.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#3 » pon 29. dub 2019, 07:47

Podle me krok z HK skoro na cokoliv je krok zpatky. Zvlast od SFP9, ktera ma jednu z nejlepsich spousti na trhu.
Zkus si pohrat s ruznou kombinaci gripu. Ja jsem zacal na strednich a ted pouzivam ty nejvetsi. Prst mne pak krasne pristane na spousti tak jak by mel.



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#4 » pon 29. dub 2019, 08:57

já spoušť vyměnil v Nocompromise a jsem maximálně spokojenej. tady je odkaz kdyby jsi měl zájem
https://www.youtube.com/watch?v=xVx11VtuAUQ



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#5 » pon 29. dub 2019, 09:53

Jarius:
Souhlasím s tím co říká koudak, že měnit H&K SFP9 za jinou zbraň je krok zpět. Mám SFP9 rok a půl, nastříleno cca 7000 ran, nosím ji, střílím s ní kombatovou a obrannou střelbu (a to je nějakých tasení a zaholstrování. Opotřebení minimální. Počítám, že ji jednou zdědí můj syn. Je třeba vyzkoušet si různé gripy a nastřílet s nimi něco. Já jsem nakonec zakotvil u malého hřbetu a středních střenek. Trefuji třeba taky standardní černou záslepku na 8-10 m. A mám ji bez úprav. Nejsem vyloženě mířenkář, stát a trefovat desítky mne až tak nebere, spíš mne baví se učit použití pro účely NO a KN, tedy střelba při kombatu.
Jo a těch údajných 2000 nastřílených a následné nutnosti opravy povrchovky na Excaliburu : A tu O Červené Karkulce taky povídal? tak pro info: Za rok a půl, 7000 ran a asi tak 1000 tasení a zaholstrování nemá můj Heckler známky opotřebení. Kolik tedy potřebuje GP na opotřebení povrchovky? A nebo - jaká je kvalita té povrchovky?
Neměnil bych to!

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#6 » pon 29. dub 2019, 10:02

Podle mi zkusenosti si proste na neco co ti nesedi nezvyknes, ale dobre si vyber co chces a co ti sedi... aby si neudelal chybu znova



Jarius
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » pon 29. dub 2019, 12:04

Ahoj, díky všem za rady. Asi teda ještě zůstanu u H&K, stejným k ní mám trochu citovou vazbu když je moje první :D na tu spoušť určitě mrknu. Jinak střenky jsem taky zkoušel kombinovat, ale mám opravdu málo nastříleno tak tomu dám čas.
Tady jinak přidávám fotku toho gp
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#8 » pon 29. dub 2019, 12:32

Int1m1thy píše:Podle mi zkusenosti si proste na neco co ti nesedi nezvyknes, ale dobre si vyber co chces a co ti sedi... aby si neudelal chybu znova

Tohle bych presne podepsal...kdyz ti ta nabizena pistole sedne lip nez ten ten HK, tak klidne, ale naslepo bych to nemenil



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » pon 29. dub 2019, 13:23

Ten GP vypadá dost jetě podle té povrchovky. Nespletl se majitel o 1 řád - tedy ne 2000 ale 20000 ran?
I ty zásobníky vypadají jako hodně používané a zažily jistě mnoho zasunutí... Já na svých od SFP9 (mám 3) nemám ani nějak významně poškrábaný lak, natož takové velké plochy bez laku či povrchovky.
Mám z toho dojem, že tomu prodávající "stočil kilometry".



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#10 » pon 29. dub 2019, 13:38

Nejvic se mi libi, jak radi lidi,co GP nevideli ani z rychliku. Zalezi na pouzdru, jak sedelo ke zbrani. Takle podle povrchovky nelze rict nic. Chce to videt nazivo a podivat se na vule. Ale co cekat, kdyz ti nekdo prodava za 9tis. kver, co novy stoji 25...
Ale obecne kohoutovka tohodle typu bude asi o cely parnik lepsi na mirenku nez sluzebni krumpac typu sfp9,ppq,p10,glock atd.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#11 » pon 29. dub 2019, 13:40

Bud je GP hroznej shit nebo tohle ma nalitano dost a to jako ze hodne dost... indian spis 200.000 hh

Spis de o ty zasobniky jak vypadaj, a jestli to mel na sportovni strelbu tak to ma nalitano vysoky desetitisice... ne 2 a jeste kdyz to prodava za 9



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#12 » pon 29. dub 2019, 14:04

Jednou susici seanci jsem schopen ojet zasobniky i povrchovku kveru vic jak strilenim a to nevystrelim ani jednu ranu. Fakt je to osemetne, takle rikat, kolik ma co najeto.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#13 » pon 29. dub 2019, 14:52

Tak - otřískané auto ve mně taky nevzbudí důvěru, že má málo najeto. Excalibur jsem měl v ruce, je to opravdu víc terčovka než SFP9 kterou mám. Ale opravdu se mi nechce věřit, že by tohle mělo za sebou jen 2000 ran. Možná má Honzajan pravdu, s tím jak sedí nebo nesedí holster, ale podle mého názoru by to nebylo tak plošné. A zásobníky opravdu "píšou" něco o historii používání zbraně... tyhle určitě. Sedřené až na holý kov...
@ Jarius - Pokud o tomhle kvéru uvažuješ, kup si ho jako druhý k tomu co už máš. Pokud to opravdu bude tak dobré, jak ti říká, tu SFP kdykoliv prodáš relativně snadno. A pokud ne, tak Excalibura pošli do světa, při ceně 9000 na tom moc nesmažeš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Roadrunner a 6 hostů