Laser nebo svítilna na nošení

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#16 » sob 31. srp 2019, 10:40

Střílím s pravou i levou, slabou levou většinou jednoruč, teď jsem si zkusil obouruční uchop se spouští ovládanou levou. Palec slabé ruky dávám pod/na palec silné ruky při úchopu levou i pravou. Stínění se žádné nekoná. Místa je tam více než u střílení pravou u ukazováčku. A o je to na relativně malé Bersa Thunder 380.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#17 » sob 31. srp 2019, 21:22

Moc děkuji vgj za jeho postřehy a asi to bude laser. Barvou si nejsem jistej, i když znám výhody zelenýho, trochu se přikláním spíš k červenýmu. Stejně budu čekat co se objeví na bazaru, protože 5 litrů za něj dát nechci. Máte ještě někdo nějaké postřehy, ať souhlasný, nebo odporující?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#18 » sob 31. srp 2019, 23:32

Pokud vim, tak kombinace svitilny a laseru jsou skoro vzdycky pomerne objemny zalezitosti. Ja samozrejme neznam vsechno, ale mne osobne se zda trochu kontraproduktivni mit takto malou zbran a zvetsit to baterkou/laserem.
Ja mam na zbrani jenom svitilnu (Olight PL2 Mini Valkyrie). Prinos laseru se mne nezda az tak vyznamny. Ale je pravda, ze jsem zkousel Holosun LS210G (kombinace baterky a laseru) a to bylo naprosto nesmyslne veliky. Ano na pistoli se to veslo, ale nosit bych to nechtel (no tak mozna na strelnici v open carry holsteru, jinak uplne k nicemu). Ani jedna z tech 2 teda asi na LCP nejde, ale snad ten popis situace neni uplne mimo misu.

Na druhou stranu chapu to chtit byt pripraven. Nakonec to je taky duvod proc jsem puvodne chtel ten holosun. U toho noseni skryte to ale vypada, ze je treba kompromisu.
Popravde stejne pokud nenosis zadnou baterku a prvni co budes mit u sebe je ta na zbrani, tak to je podle me pristup ze spatne strany. Z tohoto pohledu bych se asi taky spis priklonil k laseru a svetlo mit nezavisle.

Ad to mireni od pasu jak pises v prvnim postu. Pokud nekomu laserem zamiris na hlavu a zrovna se nahodou trefis do oka tak to nebude moc dobry. V situaci kdy nemusis zmacknout, ale i tak bys treba zpusobil trvaly poskozeni zraku. Normalni svetlo je v tomhle lepsi, oslepi jenom docasne.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#19 » ned 1. zář 2019, 15:40

Tak u toho LCP pochopitelně neuvažuju s combem, ale o viridian reactor svitilna, nebo laser.
A pokud někomu, na koho v sebeobraně mířím zbraní vypálím laserem očičko a on dá pokoj místo toho, abych mu ho vypálil olovem, jsou to plusový body pro něj.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#20 » pon 2. zář 2019, 09:18

u LCP opravdu moc moznosti neni :) kdybys mel treba SiG365 tak tam uz comba se svitilnou existuji

hele na takoveho cvrcka si spis hod laser a k nemu poradnou rucni svitilnu

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#21 » pon 2. zář 2019, 10:53

No, nejspíš to udělám přesně tak. Teď ještě ho sehnat za rozumný prachy. Ty mrzáci americký na eBay to nechtějí do čech posílat.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#22 » pon 2. zář 2019, 10:59

na ceskym brownellsu viridian 5 maji jako "skladem v USA"

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#23 » pon 2. zář 2019, 11:27

To jo, ale pořád za bůra. Na eBay to je za polovičku i kdyby připočítali poštovný z USA.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#24 » pon 2. zář 2019, 12:03

na to zapomen ... je to zbrojni material takze na export potrebujes zbrojni licenci ...

takze si bud vyber neco jineho co se vyrabi mimo USA nebo si zaplat u firmy co to dovazi na licenci ...

jinak nezapomen pripocitat taky CLO ... nad $20 se ti to hezky prodrazi na doprave a procleni ...

no a taky drobny problemk s nakupama prez E-bay ze nikdy nevis kdy dostanes misto toho co si objednal falsifikat ... obzvlast kdyz cena na oficialnich strankach je $150 ... tzn ta cena co mas v nasich obchodech presne odpovida prodejni cene + DPH+clo ...



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#25 » úte 3. zář 2019, 01:12

@Asghaad: zase nestraš... pošlou Fake, pošleš zpět, vrátí prachy... osobně otestováno na falešným Surefire. Žádnej trochu seriózní prodejce si nelajzne tento typ sporu řešit s eBay. Vrátí ti dokonce i DPH. Teda dostal jsem rozhodnutí o příznání vrácení, ale Celní správa na to nemá lhůtu, takže čekám...
Jinak ať nejsem úplně OT, velice zjímavá věc je LaserMax Spartan. Jen to UI je nedořešené (např. nemá momentary) ale jinak velice zajímavě vyladěné. Svítilna jde hodně dozelena a dobře na to reagují oči při přechodu z absolutní tmy (např. spánek). Jestli to budou dál zdokonalovat, tak to bude velice zajímavá alternativa.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#26 » úte 3. zář 2019, 06:02

kubass_hk9: Spartana má kolega. Právě to byla moje jediná praktická zkušenost se zeleným laserem. Subjektivní pocit ze střelby na zhasnuté 25 m střelnici.
Vnese to trošku zeleného přísvitu do tmy. Podobný pocit jako když máš noční vidění. Světelný šok to neudělá ani střelci ani nasvícenému...
Moc mi to nesedlo, asi by to bylo na nějakou dobu zvykání se. Reakce očí je skutečně minimální, ale barevný posun v prostředí je značný, musíš na to být zvyklý. Já jsem zatím navyklý na bílou barvu světla a červený bod.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#27 » úte 3. zář 2019, 06:47

Toho, že by přišel padělek se taky moc nebojím, jen mi zatím všichni prodejci napsali, že sorry, ale do Čech nee. A těch 4700,- z Brownells je dost ranec.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#28 » úte 3. zář 2019, 07:40

Rick Grimes: Nakupoval jsem stejně jako kolega se spartanem z Optics Planet https://www.opticsplanet.com/
Do ČR posílají v pohodě. Každopádně celkově mne CTC střenky vyšly cca na 6000, cca 150 USD střenky, cca 50 USD doprava, 1100 Kč DPH.
Nabídku mají větší než Brownells a ceny nižší.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#29 » úte 3. zář 2019, 08:07

Koukal jsem na to. Červenej reactor 103 USD. Když připočítám 50 USD doprava, 1100 Kč DPH, tak jsem na těch 4700,- jako u Brownells. Mají tam napsáno doprava zdarma, ale to asi nebude platit do Čech.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#30 » úte 3. zář 2019, 08:45

Rick Grimes: Ano doprava zdarma jen po USA, do ČR byla za 52 USD. Tj. v tvém případě 3670 za zboží a dopravu, 800 DPH, 104 proclení, tj. těch 4500.
Vyplatí se to pokud mají na optics planet slevy (občas jsou tam značné akce, já měl gripy o 30% levnějí než u ostatních nabídek, které ani do ČR neposílali. No a nebo když tam mají něco, co Brownells prostě nemá.
Každopádně svého výdaje nelituji. Ten laser posunul využitelnost zbraně v krajních podmínkách dost nahoru. U střenek i s tím, že to nijak nenarušilo klasický vzhled ve stylu PPK.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů