Walther P99 vs Beretta 90two

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Cachrrr
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » stř 19. led 2011, 15:54

Mam dotaz, rozhoduju se mezi Waltrem p99 a Berettou 90..Jestli mate nejake zkusenosti s temito pistolema, byl bych vdecny za vas nazor, dik

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#2 » stř 19. led 2011, 22:55

Příjde mi to že vybíráš zatím pouze okem (nic ve zlém)... Jsou to dvě naprosto odlišné zbraně. Walther 99 se navíc vyrábí (tuším) ve třech verzích spoušťového mechanizmu. Rozdílů mezi těmito zbraněmi je samozřejmě po konstrukční stránce mnohem víc.
Možná by jsi měl upřesnit k jakým účelům hodláš zbraň do budoucna používat. Jinak obecně platí, stará známá otřepaná rada "kup to co ti lépe sedí v ruce" 8-)
Prostě osahat v prodejně, na střelnici, půjčit od kamaráda... apod.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 20. led 2011, 00:06

Souhlasím s Albertem, stačí si srovnat základní data těch dvou zbraní:

Walther P99:
- váha: 630 g
- délka: 180 mm
- šířka: 29 mm
- výška: 135 mm

Beretta 90two:
- váha: 921 g (o 46 % víc)
- délka: 217 mm (o 20 % delší)
- šířka: 38 mm (o 31 % širší)
- výška: 140 mm (o 4 % vyšší)


To jsou značné rozdíly. Zkus je nejprve pořádně do ruky (nejlépe i při střelbě) a promysli si, k čemu tu zbraň plánuješ.
Proto ti ani nebudu říkat mou osobní preferenci, která se odvíjí čistě od toho, že jedna mi sedne do ruky, druhá tolik ne (čistě subjektivně).



Cachrrr
Příspěvky: 5

Příspěvek#4 » čtv 20. led 2011, 00:12

Jasný, chápu, právě s tím začínám, tak o tom tolik nevím. je nejaka dobrá stránka kde bych si o tom mohl přečíst víc?...kde se srovnávají zbraně atd?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 20. led 2011, 00:22

To máš jako s auty, popsáno je toho o nic spoustu, ale dokud nám neřekneš, co zhruba hledáš, těžko ti můžeme poradit ;)

Účel (nošení, sport, obojí, sběratelství, ...), finanční rozmezí atd. atd. Čím víc informací, tím víc tipů dostaneš.
Poslední rozhodnutí ale bude stejně na tobě, nejdůležitější je, aby ti ta zbraň sedla dobře v ruce. Když nebude později vyhovovat něco jiného, pořídíš si druhou nebo prodáš a koupíš jinou, ale mizerný úchop by ti střílení znechutil hned od začátku. A v tom ti internet nepomůže ;)



Cachrrr
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » čtv 20. led 2011, 06:45

Tak spíš bych to měl na sportovní střelbu, to nošení je spíš až druhotný, jen ve výjimečných případech. Cena do 25 000. Spiš něco lehčího. Nemám moc velký pazoury, tak ani ne moc velký dělo. Jinak samozřejmě pistole samonabíjecí, ráže 9 mm, nevadí plast ani kov. A klidně si připlatim za kvalitu.



Cachrrr
Příspěvky: 5

Příspěvek#7 » čtv 20. led 2011, 07:58

A ještě dotaz. Jesli znáte nějakou stránku s recenzema zbraní, pokud možno nějakou komplexní. Hledám, hledám, ale všude furt airsoft.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#8 » čtv 20. led 2011, 09:50

Dobre, sportovni strelba. Ted jeste jaka? Opravdu sport, nebo jen tak nekdy? A mirenka, nebo akcni (napr LOS a IPSC)? Tohle vsechno hraje roli. Jak zde jiz bylo mnohokrat receno, idealni zbran neexistuje.

Zda se mi, ze by ses nemel rozhodovat jen mezi temito dvema modely, ale vubec se nejdriv trochu zorientovat. Urcite by se Ti vyplatilo zajit si na strelnici, pokecat a par zbrani osahat. Nekde na techto strankach je vlakno, ve kterem clenove nabizeji novackum pomoc. Mometalne to nemuzu najit, ale nekdo sem urcite hodi odkaz. :-)

PS: Zajit na cumendu na nektery zavod LOS (Lidova obranna strelba) by urcite nebylo na skodu, najdes tam spoustu zkusenych strelcu, kteri jsou ochoti poradit. Napr. jeden se kona pristi sobotu, tj. 29.1., v Tabore - Cekanicich. Vice info najdes zde: viewtopic.php?f=8&t=1179 . Cumenda je samozrejme zadarmo. ;)



Cachrrr
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » čtv 20. led 2011, 11:49

Řekněme že by to bylo občas a jen mířenka?..a byl by alespon par typu na zbrane po kterych by ch se mel divat?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » čtv 20. led 2011, 12:03

jomekabi píše: Nekde na techto strankach je vlakno, ve kterem clenove nabizeji novackum pomoc. Mometalne to nemuzu najit, ale nekdo sem urcite hodi odkaz. :-)


http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni ;)

Uživatelský avatar
MRAK
Příspěvky: 38

Příspěvek#11 » čtv 20. led 2011, 14:42

Berettu nemám, ale WaltheraP99 jo, takže v krátkosti:
Na mířenku to není moc vhodná zbraň - je to služební pistole a má dost dlouhej chod spouště.
A nějaké ladění je asi utopie.
Jinak je velmi spolehlivá, nevybíravá na střelivo. Kvalitně provedená, nenáročná pistole - do války bych si jí vzal, na mířenku ne.

(Vybíral jsem si jí kdysi jako svojí 1. zbraň - spíš očima - a podotýkám, dodnes jsem s ní spokojenej!!).
Jinak samozřejmě platí to co psali kluci předemnou - ujasni si na co to chceš, jdi se někam mrknout, zajdi někam na střelnici, poptej se, osahej si, vyzkoušej si a uvidíš. Pokud na zbraň máš 25K, tak koupíš něco za polovinu, a stejně potom půjdeš a koupíš si další. Tenhle koníček tě chytí rychle, a jedna pistolka ti stačit nebude :mrgreen:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 20. led 2011, 15:39

Já mám ruce taky malé a ta beretta na mě byla moc velká (střílet se dá, ale pohodlné to nebylo).
Na Waltherovi jsem se zase nesžil s páčkou vypouštění zásobníku.
Prostě je důležité si ozkoušet, zda to sedne zrovna tobě.

V této cenové kategorii už toho seženeš docela dost. A možností je spousta: CZ75, K100, nějaké 1911ky, ... A spousta dalších, které jsem teď zapomněl. Případně zkus něco z druhé ruky a uvidíš jak ti to sedne, případně to prodáš s minimální ztrátou (než kdybys prodával nově zakoupenou) a koupíš něco jiného.
Dobré jsou taky různé ukázkové akce na střelnicích, kde třeba jedna zbrojovka vystavuje téměř celý sortiment a střelec má možnost si vše ozkoušet, jen za cenu střeliva.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host