Taurus G2c

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#16 » pon 27. dub 2020, 08:10

Jasne ze existuji firmy, co udelaji na pockani pouzdro na cokoliv, ale taky je treba myslet na to, ze ne kazdy je prazak nevo obyvatel jineho mesta kde podobne firmy sidli. Kvuli pouzdru si vzit den dovolene, jet xxxkm je vse opet jen o penezich, ktere jsem si puvodne myslel, ze usetrim, kdyz koupim kver za 11k. Argument ze se neco rozbije jednou za cas(tj. Roky) je usmevny. Kdyz jsem potreboval neco na recolver, bylo to neresitelne.
Presne tak, kdo netuni, nepotrebuje resit miridla...nepotrebuje, pokud mu to chodi, kam chce anebo nechce treba svetlovod nebo tritium, coz dle meho nejsou zrovna prehnane pozadavky z oddeleni zbytecneho tuningu.
Ale libi se mi, jak dotceni, kteri maji jiny model zbrane, jak se tu citi, jako by jim nekdo slapal po babovkach a tahaji muj primer exkluzivnich znacek, jako bych jim rekl, ze jsou to nejlepsi zbrane na svete, coz jsem neudelal.
Pokud dobre ctu, tak tu nikdo netvrdil, to neni spolehliva zbran, jen upozornuju, ze nakupem zbrane to rozhodne nekonci a ve vysledku levna zbran muze byt draha.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#17 » pon 27. dub 2020, 08:30

K tomu bych dodal ještě jednu nevýhodu poprávu, při případném prodeji jasný výrazný pokles ceny a nezájem. To může být další důvod proč nekoupit.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pon 27. dub 2020, 08:45

O Glockách a CZetách se tu člověk dočte snad všechno, ale třebas o tomhle "prckovi" jako jedné z alternativ tu není nic, tak jsem se zeptal.
Není to tak, že bych jej viděl a řekl si "to chci" a nejede přes to vlak.
Koukám po informacích, porovnávám atd. Výběr kvéru na nošení bude chvíli trvat...nepotřebuji jej akutně :-)



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#19 » úte 12. kvě 2020, 17:52

Mam Millennium G2C a spokojenost. Cca 1200 vystrelu bez jedineho problemu. Na to, ze to je subkompakt - pri porovnani s P10S je Taurus pri stejne kapacite vyrazne kratsi (zaver), mirne tenci a znatelne lehci. Zminena manualni pojistka muze byt pro nekoho plus, pro nekoho minus.. Kazdopadne, s ni se da nosit s nabojem v komore i v latkovem pouzdre. Kydex stal z Ebay asi 700Kc (a taktez pasuje i na P10S, pokud je tam nastaveni svoru), takze pravdepodobne bude i naopak.
Je to nej(sub)kompaktnejsi pistole na trhu. Doporucuju proste porovnat.
Co se spouste tyce - je treba si zvyknout. Po uplne volnem chodu je bodova tuzsi spoust (nechapu, co tu nekdo psal, ze je lehoucka). Za me je spoust v porovnani s CZ horsi (cz ma mirny pozvolny propad,plynuly, nez dojde ke spusteni). Ale da se na to zvyknout, kdo mel glocky s tovarni spousti pred gen4, je to stejne.
S pojistkou spouste jsem problem nemel.
Na rozdil od CZ ma mikrometricka miridla.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#20 » úte 12. kvě 2020, 19:28

Přesněji: psal jsem na obrannou zbraň mě přijde lehká. To je můj subjektivní pocit. Při porovnání s G s 2,5kg stojnou je to u té mé obrovský rozdíl a stále je lehčí i než G s 2kg novou stojnou který jsem měl možnost vyzkoušet. Ale jinak je ten tvůj popis spouště naprosto přesný.
Dobře napsáno.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#21 » stř 13. kvě 2020, 10:40

A) je dobré si uvědomit, že zbraň je prostě DA/SA, takže proto pojistka
B) toliko k subkompaktnosti: https://www.handgunhero.com/compare/tau ... -cz-p-10-s
C) od té doby, co mi z nylonu vylezl revolver, pistoli jsem z něj vytáhl s jinou polohou pojistky, než s jakou jsem ji vkládal, říkám látkovým pouzdrům pro jakoukoliv zbraň NE.



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#22 » stř 13. kvě 2020, 12:13

A) neni to DA, ale second strike. Beznym zpusobem nelze docilit naboje v hlavni a neprednatazeneho uderniku.
B) jsem si pomerne jisty, ze rozdil ve "vysce" je jiny - vecer porovnam - jeste tedy omluva, mylne jsem uvedl, ze mam G2C, mam Millenium G2
C) obecne souhlas. s charakterem spouste u G2 + pojistkou si neumim predstavit ani v latkovem pouzdre nechtene spusteni. nicmene take preferuji kydex.



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#23 » stř 13. kvě 2020, 12:14

jeste ad A)...coz je samozrejme skoda :-)



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#24 » ned 17. kvě 2020, 14:25

Cisla tedy sedi - u Taurusu je to tim, ze vysku natahuje ta zesikmena botka (diky ktere se btw taurus super drzi), zbrane bez zasobniku maji na vysku obe cca tech 11,5cm. Rozdil v delce je cca 12mm. Nemam supleru, abych presne zmeril tloustku, ale zaver Taurusu je subjektivne uzsi, celkova sirka diky vystouplym prvkum bude cca stejna.

G2 je proste fajn mala pistole na noseni :-) spolehlivost je u me 100%.
CZ ma super spoust je tam dojem takove vetsi solidnosti a masivnosti, spouste lidi nejaky centimetr navic nevadi.

Jeste jedna vec - uvidi se, az bude mit CZ za sebou toho odstrileno a odnoseno stejne jako G2, ale mam dojem, ze povrchovka u CZ bude lepsi.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#25 » sob 11. črc 2020, 21:56

Jsem odkojen služebními ČZ82, pak ČZ70 a ČZ75. Když jsem před pár lety změnil zaměstnavatele, přešel jsem na soukromou ČZ75 semicompact, ale na tahání celý den je to těžké, ČZ27 byla ideální, ale je to veterán a při střelbě jsem měl strach, že se mě to rozpadne v rukou ... tak jsem začal hledat něco jiného, malého a lehkého, bo už nejsem v situaci, že bych potřeboval tahat v podpažáku nebo na opasku kilo železa se dvěma náhradními zásobníky. Myslel jsem, že to bude P10s ... ale asi jsem kacíř ... nesedí mě dobře v ruce, když jsem si z ní vystřelil současně s G43x ... tak géčko by byla jasná volba (a to jinak G nemusím, proto jsem jej hned nevzal). Mezi tím jsem náhodně narazil na Taurus 856UL a bylo rozhodnuto. Ale nějakého plasťáka si stejně plánuji jen tak pro radost pořídit ... a když jsem držel v ruce G2c, hned bych do něj šel, padne mě do ruky jak ulitý. Až se mě podaří na něj narazit na střelnici a vyzkoušet, tak uvidíme ...



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#26 » pon 13. črc 2020, 19:41

Millennium G2 aktualne v akci Proarms za 9900. Za ty penize super.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#27 » úte 14. črc 2020, 11:20

To vypadá zajímavě ... na netu u nich vidím jen G2C za 10900, tedy tak jak je sehnatelná jinde. Trochu uvažuji i o té sadě se sluchátky, kšiltovkou, zápisníkem a nožíkem. Bohužel u mě to není tak jednoduché, paní Alfrédová, na rozdíl od potomků, ze zapřísáhlý pacifista a odpůrce zbraní a o nutnosti nákupu další špuntovky ji budu muset přesvědčit, tedy motivovat. Při posledním nákupu Taurusu 856Ul za nějakých 12000, jsem ji musel zkorumpovat novou sedačkou do obýváku za 30000. Teď se obávám, by to byla nová kuchyňská linka :D ... tak musím opatrně. Ona baba jak je pacifista, tak na druhé straně hned pozná, že čistím nebo nosím něco nového :lol: :P ... G2C ještě neviděla, ale Glock 43X se jí líbil :mrgreen:



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#28 » úte 14. črc 2020, 11:32

https://shop.proarms.cz/zbrane/16480-pi ... 12-1-nerez
SKLADEM 9900KČ
Na čepici a další nechtěné prezenty bych se vykašlal rozdíl ceny 4 000kč bych nechtěl vysvětlovat, raději je investovat lépe.
Za ty peníze to je fakt super. A lépe by se to vysvětlovalo - no nekupto :)

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#29 » úte 14. črc 2020, 12:15

Hm, tak vidím, proč jsem přehlédl ... nerez závěr. Jak nemám špuntovku celou černou, jsem nesvůj :P ... I když tady by se možná za ty peníze dala udělat vyjímka :D

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#30 » úte 14. črc 2020, 14:16

V cem je problem dovolit ji at si za sve penize taky neco koupi?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti