Kovová SA/DA ambi pistole na fun střelbu

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


dj.coffee
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » stř 6. zář 2023, 13:39

Ahoj kolegové střelci,

podelší době bych si chtěl udělat radost a začal jsem skenovat, co se ve světě krátkých zbraní urodilo za posledních 5 let. Myslím, že jsem pročetl i zdejší vlákna s podobnou tématikou, přesto si dovolím postnout nové vlákno kvůli jistým speficikům. Rád bych vás poprosil o tipy, případně rady, co bych měl dle vás zařadit do výběru a vyzkošet, nebo alespoň prohlédnout.

Co tedy hledám? Ve zkratce bych mohl říct, že pistoli pro zábavu. Zábavnou pistoli si představuju tak, že je s ní radost střílet - takové to, když se vám chce během střelby smát :D. Zároveň je kvalitně zpracovaná, hezká na pohled (ok to je subjektivní). Zkrátka mazel.

Co je must have:
  • SA/DA Spoušť - Chci mít možnost is cvakat naprázdno. Strikera už doma mám
  • Převážně kovová pistole - Kov jsou pro mě emoce, plast už doma mám, dřevo nevadí
  • Musí to být friendly pro střelbu levou rukou (výpusť zásobníku, pojistka, záchyt závěru)
  • Buďto možnost přehodit ovládání na druhou stranu (prioritně)
  • Nebo nativně oboustranné ovládání (second best)
  • Nebo možnost toho, že jsou ovládací prvky nějak rozumně dosažitelné i v levém držení (třeba jako záchyt závěru u 1911 - tam se dá naučit spoušťovým ukazovákem
  • Rozumně přesná a rychlá (vysvětlím níže)
  • Nechci .22 LR

Co bych rád, ale není to absolutní nutnost
  • Rád bych možnost montáže kolimátoru
  • Uvítal bych nějaké možnosti příslušenství, klidně i aftermarket

Na čem mi až tolik nezíleží
  • Cena - limit si prozatím stanovovat nechci
  • Výrobce - to je dané požadavkem na kvalitní zpracování
  • Ráže - kromě NE .22 prostě nemám preferenci, když z toho bude dobrý pocit, je mi fuk jestli 9mm nebo .45
  • Nemusí být nositelná, chci to primárně na střelnici

K rychlosti a přesnosti
Nemám žádné závodní ambice. Považuju se řekněme za průměrného střelce v mnoha ohledech a většina zbraní má své rychlostní a přesnostní limity daleko za těmi mými. Přesto bych ale nerad, aby mě ta pistole nějak výrazně limitovala. Znáte to - ještě tam nejsem, ale co kdyby :lol: . Nemyslím na závody, ale prostě abych měl pocit, že se můžu zlepšovat. Je to asi spíš subjektivní než objektivní.

Ostatní úvahy
Vzhledem k pohodlnosti střelby asi spíš cílím na fullsize. Možná kompakt, pokud se bude dobře držet a s danou ráží to prostě bude ono. Určitě nechci žádný subkompakt - nic proti tomu, svůj účel to má, sám něco podobného už mám, ale teď prostě hledám něco jiného.

Co zvažuji / mám v hledáčku a proč
  • CZ Shadow 2 Orange - Je to kovový, má to SA/DA, ok pro levou ruku, snad krom záchytu závěru (to nevím jistě, pokud víte budu rád na komentáře.) Kvalita pocitově OK, individuální slícování, lepší uložení hlavně než klasická Shadow 2. Kolimátor ready. Asi ok. Ještě jsem ji neměl v ruce, zkušenost mám jen s klasickou Shadow 2 (modrou).
  • Sig Sauer P226, P220, různé varianty. Papírově to vypadá ok, v ruce jsem to nedržel. Blbě se to shání, nikde to moc nemaj na vyzkoušení, nevím jak jsou na tom s ovládáním pro leváky.
  • Klony 1911 - To by asi bylo fajn, kdybych nechtěl SA/DA. Možností a variant je plno, ale z principu je vše SA. Nevím o tom, že by někdo dělal modifikaci SA/DA. Pokud víte, budu rád za tip.
  • Laugo Alien - Vypadá to kvalitně, innovativní řešení závěru, asi pohodlné střílení díky nízko položené hlavní (nevím), bohužel SA spoušť.

Závěrem
V principu nevylučuji ani revolver, ale z těch pár, co jsem střílel to jsou prostě kvéry, který jsem musel dost krotit...úplně bych to nenazval pohodlným střílením. Byť se mi vzhledově líbí a v zásadě to ty kritéria plní, nicméně asi spíš tíhnu k pistoli. Takhle bych to asi zatím nechal a budu vděčný za věcné komentáře a rady.

Díky moc ;)



Sody
Příspěvky: 317

Příspěvek#2 » stř 6. zář 2023, 14:36

Co takhle do výběru přidat nějakou variantu Beretty 92?



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#3 » stř 6. zář 2023, 15:31

Co něco z produkce Tanfoglio (STOCK 2/3) nebo z českých luhů a hájů KMR či Arma Zeka? To by měly být všechno velmi slušné kousky z obdobné škatule jako S2 Orange.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#4 » stř 6. zář 2023, 17:04

Řešil jsem poslední rok prakticky to samé. Začal jsem u s2, pro neuspokojivou spoušť došel přes s2o až k ts2o, pak skočil na KMR, které byly pro mě mnohem lepší v jiných ohledech, abych nakonec skončil se Zekou. S tím rozdílem, že jsem netrval na DA, takže mám SA. Porovnával jsem Zeku střelbou ještě s P226 X five a X six, taky pěkné. Velmi dobře srovnatelné, samozřejmě s dílčími ergonomickými rozdíly. Jinak stejné. Střílel jsem i phoenix redback, podobná třída, ale důvod platit tu cenu jsem nenašel.

Nemám pocit, že by mi DA chybělo. Ale musím uznat, že s2o v má v DA velmi příjemný chod.

Berettu 92 FS jsem měl kdesi v ruce na sucho - a ne, mě neoslovila konstrukčně, přestože ergonomicky je na úchop velmi příjemná.

Vem si to do ruky, vystřel si a vyber to, co tě bude bavit nejvíc.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#5 » stř 6. zář 2023, 18:28

@Beretta 92
- je fajn, ale zachyt zaveru nie je obojstranny, poistka je obojstranna, vypustanie zasobniku otocitelne
- pri 92A1, A3 a A4 je rail na prislusenstvo, A3 ma zavit na tlmic, A4 aj pripravu na optiku => tu by som siel do A4, i ked v Cechach este pokial viem nie je
- mozno si este pozri 92FS X, koli umiestneniu poistky na rame => novsi model ma tiez pripravu na optiku
- je to stara konstrukcia, tazka, presna, diely priamo u Beretty (sice maju znacne neprehladny e-shop ale inak super, pri objednavke nad 100 EUR doprava zadarmo, dorucenie do par dni)
- neviem ci ma niekto bezne v Cechach skladom kydex puzdro na 92A1 pripadne A3 - zatial som zareigstroval len Falco
- je to buchacka skor do velkych ruk, takze zobrat a vyskusat ... kde-koho se*ie poistka pri obtahovani ale existuje ich niekolko aftermarketovych variant
@Revolvery
- nic ta nenuti strielat plnotucne naboje ked to mas na strelnicu (vzdy je moznost davat napr. .38 do .357 alebo prebit vlastne)
- rozhodne to nie je "ambi" mimo toho ze sa da z toho strielat obomi rukami, ale kazdopadne je to kopec srandy :mrgreen:
@Lowcost
Ako lowcost variantu na odskusanie SA/DA pre zabavu mozem doporucit starsi P-Ckovy Ruger P89 (9mm) pripadne P90 (.45 ACP).
P89 som mal, prevzal ho kamarat, nasledne sa mu tak zapacil, ze tahal z Nemecka P90ku. Daju sa najst v bazaroch malo strielane za 6-9.000 . Tu je to ale s prislusenstvom horsie - i ked u Germanov sa este daju splasit zasobniky a Brownells ma tusim pruziny a svetlovodne mieridla.
EDIT: preklepy

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#6 » stř 6. zář 2023, 19:53

Jestli tam máš Shadow 2 Orange tak myslím, že už jsi našel



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#7 » čtv 7. zář 2023, 09:36

P89/P90 je krásný macek a docela skrytý levný "klenot" a měl by být kompletně ambi včetně zásobníku. Z těch nových levnějších ještě AREX ZERO. Klony P226. Snadno dostupné, (relativně) levné, hromada různých variant. Hliníkové rámy, různé barvy, niklované, dřevěné i moderní pažbičky. Varianty se závitem i OR. Ovšem jak píšeš u 226 - nevím jaké to je pro leváka.



tata7474
Příspěvky: 8

Příspěvek#8 » čtv 7. zář 2023, 10:55

P226 - vypúšťanie zásobníku sa dá prehodiť, ale ... obojstrannú poistku majú SAO modely, SA/DA modely majú decocker a iba na ľavej strane ... vypúšťanie záveru iba na ľavej strane



dj.coffee
Příspěvky: 11

Příspěvek#9 » čtv 7. zář 2023, 11:41

Díky za tipy pánové!

Arma ZEKA jsem vůbec neznal. Vypadá to slibně, jen to asi znamená výlet přes celou republiku :-D. V těch jejich webovkách se moc neorientuju. Chybí mi tam srovnání jednotlivých modelů. Dostupnost a možnost si to někde osahat je pro mě velký otazník. Nevíte jestli to mají někde v Praze?

Na Beretu se určitě podívám. Líbí se mi ta historie. Vzhledově až tolik ne, ale třeba to naživo bude fajn a asi nebude až takový problém si to někde zkusit.

Phoenix se mi asi papírově líbí nejvíc. Jestli to správně chápu, umí tu pistoli udělat komplet pro leváka a celkově ten moderní look mi příjde fajn, kvalita zdá se top. Ale v ČR nevidím zastoupení. Musel bych to nějak řešit dovozem, to jsem nikdy nedělal. Navíc vše na objednání...nevím no. @Jarda.Jezek Smím se zeptat, kde jsi měl možnost to vyzkoušet?

Nejjednodušší volba, která bude asi cajn se mi zdá ta CZ Shadow 2 a Orange verze. Ale je tam jedna věc, co mi není jasná. Netušíte nahodou někdo?

Když si spustím jen jejich konfigurátor, umí to konfigurovat jen klasickou Shadow 2. Je možný si tam nastavit pojistku pouze pro levou ruku - to se mi líbí, neboť oboustrannou nepotřebuju. Myslíte, že to půjde upravit i u té Orange verze?

Nebo z druhé strany, když si v konfigurátoru zaškrtnu
- Vedení hlavně
- Sportovní SA/DA kohout
- Stranově a výškove nastavitelná mířidla
- Eloxovanou zádržku zásobníku

Tak z toho v podstatě udělám tu Orange verzi ne? Nebo se Orange ještě v něčem liší?

Díky za komenty...vím, že jsem v tomhle otravnej.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#10 » čtv 7. zář 2023, 17:49

Jen telegraficky... K Zekám tu je vlákno, podívej se tam. Koupil jsem ji v Praze ( https://www.firearms.cz/kategorie/zbran ... ka/#sort=3 ), mám ji v Praze, můžu půjčit na střelnici a povyprávět, co všechno je na ní špatně.... Hihi.

Redback mi půjčila úplně náhodná holka od vedlejšího stavu, když jsem měřil na hradlech střelivo a poprosil ji, jestli mi nepůjčí nějaký delší lauf,kdyz jsem viděl, že s druhou holkou střílí pomalu a mají na to tři pistole... Půjčila mi Redbacka, kterého jsem do té doby neznal. X five a X six přinesl jeden známý, který si chtěl zkusit Zeku. Shodli jsme se, že to střílí stejně a pokud je na něčem vidět rozdíl, tak je to střelivo.

KMR jde taky koupit v Praze, jde i zkusit na střelnici, jen je třeba se domluvit s dealerem. Měl jsem jich nasucho v ruce hodně různých modelů, ale nakonec dostala z několika důvodů přednost Zeka. Pro mě je lepší než s2o nebo ts2o a ještě jsem ušetřil. Přitom jsem byl ochoten dát i těch 70 tisíc za ts2o s pouzdrem, kdybych nenašel nic lepšího.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#11 » čtv 7. zář 2023, 19:28

Ještě dodatek, samotné vedení hlavně Orange nedělá. Orange má extra lícování a leštění třecích ploch. Pro ČZUB dělali Orange v KMR, možná ještě dělají. To mě původně dovedlo k jejich pistolím.

O KMR tu je taky vlákno...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#12 » pát 8. zář 2023, 18:18




Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#13 » ned 10. zář 2023, 07:24

Pokud nevadí cena Aliena, šel bych do něj, že střeleckého hlediska přináší nové zážitky, které konkurence nabídnout nemůže. Počínaje rychlou střelbou, dvojstrely jdou tak nějak sami až po mířenku, prostě pevná hlaveň je znát...
V tomto případě bych oželel SA/DA.
Hlavní nebudou co zazlíval výrobci, je u něj nutnost dbát na polohu palců i leváka. Na začátku sliboval majitel Lauga verzi čistě pro leváky, tj. zrcadlově obrácenou...



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#14 » ned 10. zář 2023, 09:59

Jak moc často se Alien objevuje na závodech? Možná se pohybuju ve špatném kraji, ale u nás to člověk moc nepotká, přitom rozhodně to nebude vysokou cenou zbraně v porovnání s tím, co závodníci používají.



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#15 » úte 12. zář 2023, 16:34

Tak že by Alien byl špatný....no nevím podle mě to není nejšťastnější argument...
V optiku ho mít v původní konfiguraci nemůžeš...tam by měl díky pevnému kolimatoru výraznou výhodu...
Ve Standartu nemáš 40tku, a v 9 menší množství nabojù v zásobníku než 2011.

Zbývá Productions a tam je nad konkurencí cenově mimo.

Pokud nevěříš tomu co říkám, zkus si ho půjčit...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti