Kovová SA/DA ambi pistole na fun střelbu

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#16 » úte 12. zář 2023, 20:06

Stepan striela Aliena. Len tak na okraj.



dj.coffee
Příspěvky: 11

Příspěvek#17 » čtv 26. říj 2023, 09:57

Kolegové díky za cenné rady. Nakonec to dopadlo úplně jinak :-D.

Zkrácená verze: Vybral jsem Walther PDP Pro 5"

Celý příběh:
Celé se to odehrálo během návštěvy Top-Guns na Strakonické - Mimochodem vřele doporučuji se tam zastavit. Velmi ochotný personál a nebyl problém si cokoliv ze sortimentu vzít do ruky.

Ještě před návštěvou jsem trošku změnil zadání. Došlo mi, že nemá cenu se snažit kombinovat kvér na "zážitkovou střelbu" = sportovní pistole a něco řekněme home defence "taktického". Jak to tak obvykle u mě bývá, nakonec nejsem schopný akceptovat kompromisy a vede to ke dvěma různým zbraním.

Každopádně na prodejně jsem toho vyzkošel mnoho. Od Glocka přes Buly až po Aliena. Dost různorodý výběr :-D. Vlastně jsem v tu chvíli ještě nevěděl, jestli chci nejdřív sportovní pistoli nebo spíš taktickou. Nakonec jsem se rozhodl, že začnou s taktikou, nebo jak to nazvat. Sportovní ambice nemám, čili nějaký vyladěný sportovní speciál by u mě byl vyloženě jen o dobrém pocitu ze střelby.

Takže co jsem měl v ruce:
- CZ P09, P07
- G17
- Nějaký HK s kohoutem (typ už si nepamatuju)
- CZ Shadow 2
- Alien
- Walther PDP různé verze
- Bul klony 1911
- Možná něco dalšího, co už si nepamatuju

U CZ P09 mě štval problém se snadno vyrazitelným čepem záchytu závěru i mimo pozici závěru pro rozborku, moc velká díra v závěru. Jinak bych ji asi býval vzal. Nechápu, že to ČZ neni schopná upravit. Jsou to prostě nýmandi. Jen se potrvruje, že kromě vyšších řad ty jejich výrobky jsou prostě produkty přibližného strojírenství. Mrzí mě to. Přitom taková snadno řešitelná maličkost.

G17 mi prostě neseděl v ruce, potřeboval bych o chlup menší grip, navíc otřesná spoušť. Jeden Glock mi doma stačí :-D.

HK byl velmi dobrý, jednu chvíli jsem ho skoro vzal. Mělo to kohout, plně ambi, příjemná spoušť a subjektivně super ergonomie. Jediné, co mi trošku vadilo byla absence možnosti montáže kolimátoru, obecně lehce nemoderní konstrukce a zvlášňě umístěné čepy na vrchní straně závěru. Vesměs drobnosti. Spoušť super.

Shadow 2 jsem znal, na tom nebylo co řešit. Ale vzhledem k tomu, že to je primárně sportovní pistole a já se rozhodl sportovní momentálně nekupovat, šla z kola ven. Navíc si myslím, že až se opět vrátím k tématu sportovní pistole, tak to Shadow stejně nebude. Tak nějak se mi zalíbily ty Bully :-D.

Alien stejně jako Shadow, bylo to v tu chvíli mimo téma, ale jinak krásně zpracovaná zbraň, pohádková spoušť. Jiná liga prostě. Pro leváka ale bude problém nízko položené vyhazovací okýnko. Při levém držení dost reálně hrozí, že budou hilzny narážet do ukazováku pravé ruky. Musel bych to zkusit na střelnici a dát si bacha na úchop.

Bul jsem jen tak zběžně omrknul, bylo to zajímavý, ale v tu chvíli už jsem věděl, že sportovní pistoli ten den kupovat nebudu :-).

Proč teda Walther? Skvěle mi padl do ruky, plná ami ergonomie (zásobník + závěr), možnost montáže optiky a hlavně neskutečně příjemná spoušť. Přestože to je striker, ta spoušť je za mě prostě top. Určitě nejlepší že všech strikerů, co jsem kdy zkusil, Glocky ani nezmiňuju. Zkoušel jsem i ne PRO verzi a drobný rozdíl tam byl. Plus o malinko lepší úchyt díky lehce rozšířené šachtě zásobníku. Navíc hlaveň se závitem, takže do budoucna i možnost vyzkoušet si tlumič. Absenci kohoutu jsem prostě v tomto případě oželel a třeba si kohout dopřeju na sportovní pistoli někdy v budouncu.

Už se těším, až si z něj prásknu. Dám sem pak vědět.

Ještě jednou díky všem za tipy a postřehy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti