Beretta Px4 Storm Subcompact Type F

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#1 » pon 8. říj 2012, 12:45

Zdravím všechny.
Chtěl bych si osahat a možná i koupit zmíněný kousek. Poradíte mi obchod v ČR ? Je-li mezi váma majitel této zbraně,rád bych se dozvěděl víc. Jak jste spokojeni,závady atd.,případně si vyzkoušet někde na střelnici. Dík
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#2 » stř 10. říj 2012, 20:03

Odpovím si sám. :) Na stránkách beretta.cz mi sdělili toto: ''Jedná se o model vyráběný v USA a italská Beretta jí do ČR nedodává. Nelze ani obědnat.'' V překladu: Berlusconi z toho nic nemá,tak nač se snažit. :) Doporučí mi někdo nějaký jiný kšeft ???



Acqua
Příspěvky: 12

Příspěvek#3 » stř 30. říj 2019, 19:39

Ahoj speedee82 :)

Zhodou okolností som si práve tento model nedávno kúpila :). Som žena, čerstvý držiteľ ZP. Chcela som univerzálnu zbraň, ktorú v pohode schovám a zároveň si z nej aj dobre zastrieľam na strelnici. Myslím, že prekonala všetky moje očakávania!

Hneď na úvod – tento model som kúpila vo WILDGAME v Brne, kam som si ju predtým prišla “osahat”. Musím pochváliť super prístup a zároveň rozumnú cenu. Neviem, či ju ešte doobjednali, každopádne som ju videla aj v iných obchodoch, ceny idú od tých 22 – 30 000 CZK, tak dobre hľadaj, aby si zbytočne nepreplatil. Nehľadala by som vyslovene len na stránkach beretta.cz. Nielenže je tam najdrahšia, ale presne ako píšeš hore – v podstate ju tam nemajú. Tiež skoro nikde neuvádzajú, či ide o model F alebo G, takže ideálne sa spýtať alebo prísť a odskúšať.

Čo sa mi páči:
1. Zbraň je veľmi ergonomická, padne mi do ruky ako uliata a hoci je to subcompact, mám na nej full grip (žena, malé ruky). Manžel nemá plný úchop, no podľa jeho slov sa stále drží výborne. Zásobník s botkou pomôže. Veľmi sa mi páči ten “zaoblený” záver, pretože pri nosení netrčí a nezavadzia. Zároveň netuším, ako do tohto subcompactu dokázali napchať 13 nábojov, ale rozhodne poteší :D.
2. Model F, kde je poistka zároveň decocker. Asi som trochu zaťažená na tú bezpečnosť a poistky, ale je to fakt užitočné, hlavne pri manipulácii.
3. Češi majú krásny výraz – je “bytelná” :) Má veľmi solídny feel, človek má pocit, že fakt niečo vydrží. Je to v podstate taký malý kanón :D. Keď uvidíš hlaveň, pochopíš.
4. Prekvapivo ľahko sa ovláda. Napr. máme aj Berettu 92, a trošku mi trvalo, než som sa naučila poriadne natiahnuť záver a rozobrať ju – na druhú stranu to môže byť tým, že som proste 55 kg žena :D. Každopádne PX Storm ide fakt ľahko a rýchlo sa rozoberá aj skladá.
5. Podľa mňa má tiež dobrú spúšť s čistým breakom, ale ešte nemám také skúsenosti, aby som to dostatočne dobre porovnala / odhadla. Pri streľbe držala pevne, nábojnice lietali pekne bokom, nekopala.

Možné mínusy:
1. Naozaj veľmi záleží na individuálnych kritériách. Na skryté nosenie je určite veľa menších, kompaktnejších zbraní než Beretta PX4. Predsa len je trošku ťažšia a tiež širšia. Myslím, že tých 13 nábojov proste robí svoje. Napriek tomu som schopná schovať ju celkom v pohode, napr. aj vo vnútornom puzdri na boku. Pre mužov môže byť zasa príliš malá, a teda nie tak vhodná na tú strelnicu.
2. Vypúšťací mechanizmus zásobníku ide trochu ztuha. Možno je to tým, že je ešte nová a “nevybehaná”, ale napr. v porovnaní s touto Berettou má manželov HKp30 úplne luxusný obojstranný vypúšťač.
3. Mieridlá sú take klasické, biele. Díva sa cez ne veľmi dobre, no opäť, keď porovnám napr. s tým HKp30 so zelenými fosforeskujúcimi mieridlami, tak je to skôr taký štandard.

Ako hovorím, je to veľmi individuálne - pre mňa je dostatočne univerzálna a proste ideálna na to, čo potrebujem. Tiež som čerstvý držiteľ, tak som možno úplne nezachytila všetky dôležité aspekty, ale tak snáď som aspoň trošku pomohla :).

Zdravím



Acqua
Příspěvky: 12

Příspěvek#4 » stř 30. říj 2019, 22:27

P.S. Od samého nadšenia, že niekto spomenul Berettu PX4, som si ani neuvedomila, že reagujem na hodne starý príspevok :D. Ale tak snáď sa niekomu hodí info. Keďže už nejde edit, nechávam aspoň koment.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#5 » pát 1. lis 2019, 10:57

Acqua: to ale vůbec nevadí. Ani jsem o této zbrani nevěděl a rád jsem se poučil. A někde si ji musím najít a vyzkoušet. Mám sice radši "strikery", ale na té fotce to vypadá dobře. A taky už jsem si dlouho nekoupilo nějakou novou hračku... vánoce se blíží ... :-)
Pokud to chceš nosit, cvič s tím na střelnici. Nadrilované návyky se můžou hodit.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#6 » pát 1. lis 2019, 11:34

Acqua: gratulace ke koupi a přeju samé desítky.

Nevěřím, že pistol této velikosti lze skrytě na těle nosit u půvabné ženy 54 kg (Bez kabátu nebo bundy) . Mohl bych vidět foto, jak to lze skrýt?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#7 » pát 1. lis 2019, 12:01

V kabelce třeba? Ale tam se vejde třeba i Desert Eagle, do nějaké větší :-). Ale je to docela hezkej kvér. A protože plasťák, tak by určitě nešpinil od oleje atd.



Acqua
Příspěvky: 12

Příspěvek#8 » ned 3. lis 2019, 14:16

Ahojte :)

mám radšej ruksaky než kabelky, preto väčšinou nosím klasicky v puzdre, konkrétne mám vnútorné textilné Falco. Najväčší problém pri nosení mi paradoxne spôsobuje fakt, že je stále ťažšie zohnať na ženu normálne pevné rifle, do ktorých môžem dať aj opasok. Všade v obchodoch sú samé stretchové jeans/leggins, mega obtiahnuté alebo mega roztrhané, čo je proste otrava na nosenie.

Nižšie posielam foto, kde mám na každom obrázku Berettu v spomínanom Falco puzdre na pravom boku. Na ľavom boku nenosím nič (tých 13 nábojov mi bohate stačí, nenostím extra zásobník). Obvykle nosím voľnejšie tričká alebo obtiahnuté tričko + košeľa / sako (práca v kancelárii). Myslím, že je to veľmi individuálne a záleží asi aj od postavy ako dobre sa to podarí skryť. Ja mám na ženu trošku širšie ramená v pomere k pásu, takže väšina tričiek tak trochu "visí" a dobre schová zbraň. Zbraň mi dobre prilieha k pásu. Veď pozrite a uvidíte - alebo skôr neuvidíte :). Úplne dole je foto Beretty v mojej a manželovej ruke pre porovnanie.

px4_storm_carry_2 - Copy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » ned 3. lis 2019, 16:34

Vypadá dost dobře schovaná. Normální člověk co nenosí by si určitě nevšiml...



gunz
Příspěvky: 1

Příspěvek#10 » čtv 21. říj 2021, 10:35

@Acqua: Jsi s ní i po dvou letech spokojená? Zůstala jsi u ní? Došlo na nějaké závady? Měla jsi možnost si ji někde vyzkoušet, než sis ji pořídila? Na žádné střelnici jsem ji nenašel, bývá sice na předváděčkách, které pořádá beretta.cz, ale ty bývají jen zřídka.

Někdo jiný by se chtěl podělit o zkušenosti s Px4 Storm?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů