Polská BRS99

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


nytrak
Příspěvky: 33

Příspěvek#1 » pát 15. úno 2013, 18:29

V Zeleném sportu jsem narazil na zbraň která mě zaujala. Jmenuje se BRS99. http://www.zelenysport.cz/puska/brs99-s ... jeci-puska
Sice jí mají zařazenou mezi samonabíjecí pušky, ale "puškovou" velikost nemá. Rozměrama i tvarem mi přijde nejblíž k UZI.
Trochu mě znejistěla informace že se jedná o polskou produkci, tak se chci zeptat má-li někdo tuhle krásku doma, případně jaký jsou zkušenosti přímo s ní nebo jinými sourozenci polské produkce.

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#2 » pát 15. úno 2013, 19:47

Polské produkce bych se nebál, jejich zbraně patřili povětšinou k těm kvalitním a i licenční výroba mnohdy předčila originál. Tedy pokud se do toho zbrojovkám nemontoval armádní výzkumák se svými novátorskými inovacemi. Viděl jsem polský Makarov a vypadal mnohem lépe než jeho ruská předloha. Zbrojovka Lucznik, která vzrábí i BSR, vyrábí licenčně Walther P99 a PPS a pro své ozbrojené složky vlastní upravenou verzi Waltheru P99 pod názvem RAD. Myslím, že BRS99 je civilní konverze jejich PM -06/PM-98, kterou používají polské ozbrojené složky.
Zkusil bych prosurfovat polské stránky, protože u polských zbraní bývalo zvykem, že byly prakticky vždy vyráběny na podnět ozbrojených složek, které je uměly i docela drsně prověřit a říct si k nim své.
http://www.fabrykabroni.pl/?d=142
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hetzer6885
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » sob 27. dub 2013, 16:40

Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet vojenskou verzi (PM-98). S přihlédnutím k rozměrům a váze se jedná o velice dobře zpracovanou zbraň. Velice příjemná střelba i ovládání. Produktů této značky bych se vůbec nebál. Více zkušeností s polskými zbraněmi nemám ale subjektivně jsem hodně nadšený (Po vystřílení cca 400 nábojů)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#4 » pon 11. bře 2019, 10:32

Odkopu toto téma .... vlastnim BRS-99 již 6 let.
Zbraň je bezproblémová, žere vše co dostane. Z fabriky je nastřelena na 75 metru . Dal jsem na ni kolimátor a díky konstrikci lišty lze používat originální mířidla i kolimátor . Provedení je opravdu solidní , hlaveň se dá velice snadno vyměnit za delší 250 mm /moje hlaveň má 185 mm/ Zásobníky jsou na 15 nebo delší na 25 nábojů. Jedinou výtku bych měl k mechanismu výsuvné pažby ... nemá aretaci v zasunuté poloze . Ve vysunuté poloze je pažba velice stabilní . V předpažbí je skvělé místo pro umístění taktické svítilny .... já dal její zapínaní na pistolovku .

Váha s plným zásobníkem a kolimátorem je necelé 3000 g
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů