Beretta 92 a 84

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#1 » sob 17. lis 2012, 17:41

Beretty mám rád a včera jsem v jednom pražském obchodě, kde jsem byl kvůli úplně jiné věci, našel v komisi tuhle krásku, úplně novou, snad jednou střílenou a za docela příjemnou cenu oproti kousku přímo z linky. Podle referencí ze zahraničí je to skvélá zbraň na nošení a obranu v ráži 9 mm B. se zasobníkem na 13 nábojů. Má decocker, což pro mě taky bylo dost příjemné zjištění. Máte jí někdo vyzkoušenou? Mně teda Berettka učarovala, plasťákům neholduju. Zatím jsem jí znal tak akorát z Matrixu, kde se míhala docela často. :-) Jen na tomhle kusu je asi maličko více dole spoušť, protože při stisknutí na lučík dříve než k tomu určený kolíček dosedne její spodní okraj. Projevilo se to v odřeném brynýru - patrné na 3. fotce. Netuším, jestli to bude nějak vadit, ještě jsem jí nestřílel. Ale moc se na to těším. Samozřejmě je to komise, takže jsem poŕád trochu napjatý.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#2 » ned 18. lis 2012, 10:07

Ještě pár fotek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#3 » ned 18. lis 2012, 12:03

Hezká pistolka ... ostatně jako většina Berett ze starší řady :) Pokud je za zajímavou cenu, tak proč ne. Mě jen nevyhovuje koncept dvouřaďáku a lehkého předku na nošení.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#4 » ned 18. lis 2012, 18:21

Taky mi to připadalo zvláštní, ale 13+1 je 13+1. Ty jednořaďáky co jsem měl v ruce mi nějak nepadly do ruky. Když jsem navíc na youtube koukal, co tahle šelmička dovede, je to prostě gepard, co kouše jako lev. :-) Časem určité dokoupím plnokrevnou Berettu 92. Ta se mi vždycky líbila. Jednu devítku Luger sice již mám, je to starší Ruger P89, ale na mířenku to moc není.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 22. lis 2012, 23:15

Moooc pekna hracka :D

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#6 » čtv 29. lis 2012, 16:23

Měl jsem Berettu 84 Cheetah 9 Br. v nerezu, vynikající pistolka celkově vyvážená, střekba velice příjemná, bohužel vzhledem k nutnosti jiných zbraní šla do světa, dodnes lituji. Pravda, že proti této 84 F je to trošku jiná kategorie, ale zase tolik se neliší, mimo matriálu a váhy.



Tombarider
Příspěvky: 66

Příspěvek#7 » pát 24. led 2014, 11:15

Ahoj, jak některí ví, před pár dny jsem udělal zbroják a teď mě čeká výběr. Do budoucna nezůstanu u jedné zbraně asi ráže. Mimo jiné mi do oka padly tyto dvě Italky. Kupoval bych je buď nové nebo zánovní. Máte někdo tyhle kráky? sdělil byste mi zkušenosti? zpětný ráz, přesnost, údržba... Tu 84 spíš asi v ráži 9m mbrowning. Je ve střelbě mezi Brow a Lug poznat rozdíl? Moc se na střelnicích nevidí, přesto věřím že jsou to kvalitní spolehlivé zbraně. Děkuju



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#8 » pát 24. led 2014, 13:01

Ahoj ,gratuluji k ZP. Tak nejdřív ráže. 9mm luger má víc jak dvojnásobný výkon, takže u menších a lehkých pistolí více kope. Také cena za náboj je o něco přívětivější. U pistole se musíš rozhodnout na co ji primárně budeš používat. 92 dvojku jsem měl. O kvalitě není třeba pochybovat. Je to velká služební pistole, takže není vhodná na skryté nošení. Není příliš těžká ,ale prostě velká. Já s ní byl spokojený. Chodil jsem s ní v podstatě jenom na střelnici. Zpětný ráz zvladatelný dobře a velmi jednoduchá rozborka na čištění. Ve smrtonosný zbrani 3 ji Melovy rozebral ten číňan asi tak za půl vteřiny. Novou bych nekupoval, protože jsou to vyhozený prachy. V komisi se dají sehnat skoro nestřílené tak za půlku. O 84 ti nic neřeknu, protože nevím. Nakonec jsem ji prodal a šel do shadowa. Z 75 se mi vždycky střílelo líp, tím nechci říct ,že je to špatná zbraň, ale shadow mi prostě vyhovuje víc. 92 Na denní nošení moc není, ale pro radost a na střelnici v pohodě. Kdybys chtěl něco konkrétního, tak se zeptej.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#9 » pát 24. led 2014, 13:59

Prosím tě, mohl bys trochu rozepsat srovnání obou zbraní? Já mám Shadowa a naopak zase pokukuju po Berettě 92 (Shadowa bych si ale rozhodně nechal). Zajímá mě srovnání, co ti víc (ne)vyhovovalo tam a co zase tam. Prostě co od Beretty čekat. Díky.



Tombarider
Příspěvky: 66

Příspěvek#10 » pát 24. led 2014, 14:28

Děkuju za odpověď. No já bych rád zbraň především na střelnici. Mám asi takovou vizi, že si koupím malorážku jako třeba beretta 71 na kosení levnýho střeliva, pak revolver, asi 38 menší na nošení, a jednu bud kompakt nebo full size kovovou pistoli v ráži 7,65-.45, hezkou, na střelnici a leštění. Těchzbraní co se mi líbí u těch střelnicových je víc. Klasika 75tka, Beretty co jsem jmenoval, nějaká verze 1911.. Samozřejmě nebudu kupovat vše naráz. O CZ a 1911 se dá najít hodně témat, a Beretta na to jak je to světově rozšířená zbraň je u nás dost opomíjená, alespoň diskuzně:-) Když ji porovnáš k CZ váhově, a zpětným rázem, jak to vychází? Myslíš že 9tka br. kope znatelně méně?

Moc děkuju za reakce



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#11 » pát 24. led 2014, 14:42

Berettku 71 mám taky, naprosto spolehlivá malorážka pro zábavné střílení :-) Doufám, že se od jjoozziinn dozvím více o té 92 ce ;-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » pát 24. led 2014, 14:52

92FS je celkem faj ale je to veliká pistole. Jak na nošení ale hlavně do ruky. Chce to pořádnou tlapu.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#13 » pát 24. led 2014, 15:02

právě mě celkem zajímá to případné jjoozziinn-ovo srovnání se Shadowem, který je na nošení též celkem problematický. Ale drží se mi skvěle! :-)



Tombarider
Příspěvky: 66

Příspěvek#14 » pát 24. led 2014, 15:40

Poradnou tlapu? ajaj, to si nejsem jist, zda mam.. kazdopadne vsechny zrbane si vyzkousim nez se rozhodnu, ale jsem rad ze dopredu budu mit nejakou predstavu..no bud padne 92 nebo 84, ale jsem hodne naklonen tomu ze to bude Beretta :-) Nevíte o střelnicích kde by byly tyto zbraně?

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#15 » pát 24. led 2014, 16:07

84 vlastním a byla to nejlepší koupě, co jsem kdy udělal. Malinká, ale 13+1, přesná a dosud i po cca 3 000 naprosto spolehlivá, bez jediného selhání (klepám)!!!! Střelba velmi pohodová, a to i dvoustřely a trojstřely. Pokud nehodláš zastavovat jedoucí auta, tak ti 9 mm Br naprostzo stačí. Jen ty náboje jsou trochu dražší. Pokud máš možnost koupit pěknou, jdi do ní. 92 jsem nikdy nenosil, líbí se mi, ale na nošení mimo zimní období je to na mě trochu velká kráva. 84 nosím i v létě a 13+1 je holt 13+1. Asi takhle.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron