Walther P1

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


axl69
Příspěvky: 1

Příspěvek#91 » pon 29. srp 2016, 23:44

Zdravím a gratuluji k P jedničce! Chtěl bych se zeptat kde se dá koupit nepoužitá uloženka? Díky



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#92 » čtv 1. zář 2016, 06:19

Také zdravím. Já jsem svou uloženku pořídil u pana Řezníka ve Vracově u Hodonína. Má své webové stránky. Musím toho člověka jako obchodníka vyzdvihnout. Velice ochotný a vstřícný člověk. Kdekoliv jsem se ptal na uloženky, nebo zbraně v komisi, tak jsem slyšel odpovědi typu: Já nevím....a to bych se musel podívat.... zkrátka to na mě působilo stylem: Když nechceš Glocka co mám skladem za dvacet litrů, tak neotravuj. Pro pana Řezníka nebyl nic problém, řekl že o nich ví v Praze, že jsou fungl nové, jen po tormentačním výstřelu, že to zkusí a že mi do dvou dní zavolá. Opravdu už druhý den sám volal, že sehnal a přiveze, můžu si tedy walthera prohlédnout přímo na prodejně a event. zakoupit. Dokonce na mě počkal v obchodě mimo otevírací dobu, protože jsem pracovně byl zrovna vytížený. Opravdu fungl nová zbraň, 100% stav, bez oděrek, klepanců...opravdu super. Za 7200,- jsem neváhal ani vteřinu. Výborný přístup, skvělá domluva jak telefonem, tak osobně....nemám co vytknout. Ani zbrani, ani prodejci.



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#93 » čtv 1. zář 2016, 06:23

A mimo to jsem od něj koupil za týden ještě jednu P1, můj otec ji viděl u mě a tak se mu zalíbila, že jsem panu Řezníkovi volal znovu, takže máme od něj v rodině walthery dva a oba ve stavu nové zbraně.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#94 » pát 23. pro 2016, 15:46

Zeptám se, zkoušeli jste někdo, jak P1 "chutnají" Black mamby? Když jsem měl placatý kužely od S&B, tak to byla tragédie, takže jsem tam pak cpal jen FMJ ogivály. Ale ta Black mamba mi nepřijde zas tak moc placatá...

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#95 » ned 25. pro 2016, 11:11

No konkrétně Black mambu jsem ještě nezkoušel, ale moje P1 nemá ráda ani SP od SB, při plném zásobníku je navedení prvního náboje do komory 70-30% že se náboj zasekne, pokud je v zásobníku o jeden míň, už to podává spolehlivě. U toho zaseklého SP je zřetelně vidět poškození olověného vršku střely, vymáčkne se tam regulérní zářez.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#96 » ned 25. pro 2016, 11:22

Aha, tak to asi ani na zkoušku nebudu kupovat... SP jsem tam sice nikdy nedával, ale tak nějak jsem předpokládal, že když je to ogivál, tak budou šlapat bez problémů.

Nějaký leštění skluzavky tam asi nic neřeší, co?



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#97 » ned 25. pro 2016, 11:23

Kousat se to asi totiž bude o tu hranu při ústí komory, jak jsem se na to díval...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#98 » sob 26. srp 2017, 16:01

Tak mám od včerejška taky jeden Walther P1, vypadá, že téměř nestřílel. Než jsem ho koupil, tak jsem prolezl spoustu stránek o P38 a P1, přečetl si spoustu negativ o krátké životnosti, praskajících rámech, závěrech, vystřelených vytahovačích atd. a mimo jiné jsem našel pěknou stránku o vývoji této pistole včetně výpisu všech změn, kterými firma Walther reagovala na hlášené problémy.

http://www.vffwts.de/en/articles/57-artikel/160-die-pistole-p-1-der-bundeswehr-teil-1.html

Moje P1 má vyražené datum 04/85, má výztuž v rámu a má nový zesílený závěr, což je poznat podle je vzhledu a vyražené čtyřcípé hvězdy. Je tak pěkná, že mám skoro chuť z ní udělat uloženku, ale asi mi to nedá, a až bude průkaz zbraně, půjdu si z ní bouchnout. Chtěl jsem se zeptat, má někdo ze zdejších střelců zkušenost s životností?

Walther P1.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#99 » pon 28. srp 2017, 14:44

Před pár lety, když jsem ještě něměl ZP, se mi kamarád uloženkou P1 chlubil, vzal mě na střelnici a po krabičce továrních selbel nábojů praskl rám. Vyreklamováno a vráceny peníze. To je moje zkušenost s touto pistolí. :mrgreen:
Neměla ale ten kolík.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#100 » pon 28. srp 2017, 18:54

Takhle? To je jediná fotka, co se mi podařilo na netu najít.

brokenp-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#101 » stř 30. srp 2017, 10:06

Bylo to prasklé trochu míň, ale už taky nepoužitelné..



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#102 » úte 24. říj 2017, 20:20

Zdravím všechny majitele P1 po nějaké době. K otázce spolehlivosti můžu za sebe říct, že s mou uloženkou mám nastříleno cca 4000+, všechno továrním střelivem různých značek a různého provedení střely. Mému kousku nedělá problém nic. Žádné problémy technického charakteru se nestaly, opotřebení velmi namáhaných součástí (závora, kluzné části rám x závěr a pod.) jsou neznatelná. Když někdo mluví o prasklém rámu, nikdy jsem neslyšel, že by někdo prasklou pistoli přímo vlastnil. Vždycky šlo o kamaráda, nebo kamarád kamaráda měl kamaráda a ten to viděl. Ani prodejce, který uložených P1 prodal několik desítek neřešil žádnou reklamaci v tomto smyslu. Kdyby měl někdo zájem, můžu se podělit o detailní fotografie součástek mojí pistole po zmíněném množství výstřelů... přeji Vám hezký den.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#103 » úte 24. říj 2017, 20:37

To víš, je to tak špatná pistole že ji němci používali v téhle kombinaci AL rám Fe závěr od války až do konce 90 let :)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#104 » pát 27. říj 2017, 11:47

To Pítrs: díky za Tvůj příspěvek. Pod vlivem všech příspěvků ohledně praskajících rámů už jsem byl skoro rozhodnutý, že si ji nechám jako sbírkovou uloženku. Teď ale ji namažu něčím kvalitním a půjdu vyzkoušet, rád bych Tetra Gun Grease, ale tahle vazelína se nějak ztratila ze všech obchodů. A taky se příležitostně zeptám na zkušenosti jednoho staršího kolegy z naší německé pobočky, sloužil delší dobu jako důstojník u Bundeswehru a mohl by o pistoli vědět víc.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#105 » pát 27. říj 2017, 13:11

Kamarád kamaráda a nikdy neviděl. Viděl jsem, pokud by kamarád svolil, tak bych ho mohl i jmenovat, vím i kde koupil a kde mu to bez problémů tedy reklamovali (vratili bez problémů peníze)... Takže asi tak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů