malá pistolka s kohoutem nebo palečníkem

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#46 » čtv 12. zář 2019, 08:03

Netvrdil bych, že nic nehrozí - on to nemusí bejt nutně zrovna následovník ISIL - stačí magor, kterej z libovolného důvodu, či pocitu křivdy bude chtít "potrestat" společnost (Uherský Brod 2015, Devínská Nová Ves 2010). Pokud budete mezi prvními na které se zaměří tak nepomůže ani Glock s rezervním šuplíkem - nebude čas reagovat. Ve všech ostatních případech je jakákoliv zbraň šancí jak přežít (klidně i CZ vz. 45).



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#47 » čtv 12. zář 2019, 11:29

K tomu ATC, mam jednu doma jen tak ze se mi libila jako prcek a byla za par stovek. Ale po rozebrani a par vystrelech bych se na ni fakt nespolehal, prisla mi dost forova.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#48 » čtv 12. zář 2019, 11:45

ATC a SCCY nebrat. Jsou to fakt forové hračky s životností do 500 výstřelů. Pokud se někdo spokojí s 6.35, tak malé Beretty, nebo české 45/92.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#49 » čtv 12. zář 2019, 13:26

JoeBiden: když jsem byl v USA, kamarád (Američan) nosil pistoli v zadní kapse hlavní mířící vzhůru, v pravé zadní kapse pažbičkou doprava. V případě potřeby prst prostrčil lučíkem před spouští a pistoli táhl nahoru doprava a potom dopředu, takže mu pažbička vklouzla do dlaně. Byla to malá štíhlá pistole DAO se skrytým kohoutem (značku nevím, tehdy jsem ještě neměl ZP a až tak moc mne to nezajímalo). Fungovalo to asi dobře, nosil to tak běžně i v nákupním středisku. Takže tasit se dá i ze zadní kapsy. Zkoušel jsem to i s G43, šlo by to, ale glockovi je shora vidět do hlavně, tedy to není skryté nošení. A navíc by to muselo být asi nenadrcnuté. A u nás bych se bál, že m to ukradou opálení spoluobčané z kapsy. Ale jako nouzovka, když není jak jinak to může fungovat.
A dodávám - není to JPP. Toto je má osobní zkušenost, nakonec s G43 si to můžete zkusit sami. Poprvé radši s nenabitým :-) A kdo má něco menšího, uvidí, že to lze i takhle schovat a tasit. Doporučuji nenadrcnutou pistoli. Jde přece jen o nošení ve stavu "legální nouze", když není jak jinak zbraň ukrýt na těle.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#50 » čtv 12. zář 2019, 19:32

Zajímavá metoda, ale dost krkolomná. G43 už je velikostně na kapsu dost na hraně, tam to jinak asi nejde. Ale LCP2 nosím v kapse v kapesním pouzdře, což má spoustu výhod:
1) kryje lučík, takže samozřejmě nadrcnuto
2) pistole drží kolmo tak jak má, nepřetáčí se, tj. konzistentní úchop
3) pouzdro rozbije siluetu zbraně, takže i v těsnějších kalhotách vypadá jako peněženka



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#51 » čtv 12. zář 2019, 19:40

Wert: Ono to není tak krkolomné jak se zdá podle složitého popisu. Zkus si to na sucho. Ale fakt je to tak na nouzové skryté nošení zbraně. A jo, g43 je do zadní kapsy džínů nedostatečně malý.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#52 » čtv 12. zář 2019, 19:58

OK ukecal jsi mě. Normálně jsem vstal z gauče, oblíknul rifle a skočil do trezoru pro G43 a musím uznat, že to překvapivě funguje, rozhodně líp, než ji tam strčit "normálně" hlavní dolů. I to otočení na lučíku je efektní, jako na divokým západě :D Akorát je to opravdu nouzová metoda a samozřejmě jedině s prázdnou komorou, jinak je to jasná sebevražda...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#53 » čtv 12. zář 2019, 20:26

Indian píše:Wert: ..A jo, g43 je do zadní kapsy džínů nedostatečně malý.

Heh, záleží na jakém těle se ta zadní kapsa s džínama nachází (do zadní kapsy džín, nebožtíka mladýho Růžičky [údržbář ve Slunce seno...] by se vešla i mnohem větší pistole :D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#54 » čtv 12. zář 2019, 20:32

No pravda. Ten tam mohl schovat í kalacha nebo desert eagle.

Uživatelský avatar
von040
Příspěvky: 26

Příspěvek#55 » pát 20. zář 2019, 10:35

do zadní kapsy kalhot se 100% vejde Walther TPH :thumbup:



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#56 » pát 20. zář 2019, 12:12

vlákno se jmenuje "MALÁ PISTOLKA S KOHOUTEM NEBO PALEČNÍKEM"

nemáte, pocit, že se to stáčí trochu OT ??

(ať už glocky, cz45 a další kvéry , způsob nošení, nebo pravděpodobnost vzniku různých nebezpečných situací)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#57 » sob 21. zář 2019, 17:53

Skagerak: no jo, je to trochu OT. Ale malých pistolek s kohoutem atd, už moc nejni. A podobně obecné téma jsem nenašel, tak jsem chtěl oživit tohle. A způsob nošení a tasení malých pistolek je přece asi podobný u všech - s í bez kohoutu...a je to taky důležité - nejen střílení a vzhled...



hodme
Příspěvky: 9

Příspěvek#58 » čtv 16. led 2020, 15:24

Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi pistolí Astra CUB a Astra CUB M.2000? Obojí v 6,35Br.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů