Zastava - pistole TT 30/33

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1 » pát 6. úno 2015, 22:02

V nabídce Zeleného sportu se před časem objevili nové zdařilé kopie ruské pistole TT 30/33 Tokarev.
Prodávají se pod označením M 70 A(A), nebo M 57 A. V praxi to značí 9 Luger bez pojistky/s pojistkou v ráži 9 Luger, nebo v klasické ráži 7,62 x 25 Tokarev.
Jedná se o kopie nové pistole po vzoru TT, ze Srbska.
Kopie vypadají velmi zdařile, již jste je někdo nakoupil ?
Vlastním TT 33 z Tuly, r.v. 1941 a přesnost střelby je více než přesná.
Máte někdo již nějaké zkušenosti, s touto novinku.
Pokukuji především po ráži 9 Luger, plnohodnotnou a válečnou již mám, díky.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#2 » sob 7. úno 2015, 11:04

Tu Zastavu v devítce se po výplatě chystám koupit. Především proto, že TT mi naprosto skvěle sedne do ruky. Jen přemýšlím (u Zastavy) o výměně těch miřidel za nějaká modernější. A rozhodně neuvažuju o té AA (s pojistkou na závěru) - to se mi nelíbí. Kromě toho asi odstraním zásobníkovou pojistku a pokusím se o nějaký základní trigger job. Ta zastava má podle recenzí poměrně tuhou spoušť.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » sob 7. úno 2015, 15:16

Ano, také uvažuji o modelu, bez pojistky,také se mně to nelíbí.
Každopádně dej vědět, já budu muset koupi o pár měsíců odložit.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#4 » pon 23. úno 2015, 11:59

v neděli jsem vyzkoušel svou novou Zastavu 70A. Spoušťje tužší než u TT, ale s tím se dá něco udělat. Střílí docela nízko, přesnost se svýma rukama a zkušenostma hodnotit nemůžu, jinak střílení příjemný. Jenom taková drobnost - Pojistná závlačka záchytu závěru jde oproti TT odjistit lehce rukou. To se mi při cca třetím zásobníku náhodou podařilo zřejmě při natahování pistole. Při druhém výstřelu šel závěr dozadu, přitom vypadl z pistole záchyt závěru. Závěr šel dopředu, nabral náboj ze zásobníku, zasunul do komory a plynule pokračoval i s nábojem v komoře a s hlavní dopředu cca metr před pistoli. Hádejte, kdo byl za největšího debila na střelnici :-D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#5 » pon 23. úno 2015, 12:21

Hmmm, nová disciplína střelby závěrem do dálky? :D
No a není jen blbá ta závlačka? Výměna by nepomohla?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#6 » pon 23. úno 2015, 13:37

Pomůže jednoduchá justáž závlačky kleštěma. Já si liboval, že to jde rozebrat bez použití násilí a nenapadlo mě, že to jde až moc snadno :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host