Produkce CZUB vs GP (názor)

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#31 » čtv 19. kvě 2016, 20:23

Tak už víme, že nekalé (nebo alespoň dost pochybné) praktiky CZUB jsou normální a vůbec nevadí, protože stejně to pro ni nepřineslo zas až tolik peněz. No a záruku nedává, protože nemusí. Ostatní záruku dávají lepší, protože se snaží se vtěsnat na trh. O kvalitě to ale nevypovídá a i číňan může dávat několikaletou záruku na své kvalitní výrobky, kdyby se potřeboval prosadit na trhu. ... Čekám, co vše se ještě tady dovím. Je mi jasné, že každá liška chválí svůj ocas. Ale tak aspoň trochu s mírou prosím.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » čtv 19. kvě 2016, 20:50

Důvod, proč osobně věřím ve vysokou životnost pistolí GP je jednak konstrukce uzamykání, které spoléhá na poměrně velké plochy a je do jisté míry samovymezovací a pak i použité technologie povrchové úpravy. Například hlaveň je nitrocementovaná do hloubky 0,5mm, závěr a kontejner jsou ošetřeny technologií QPQ.
PS: a taky v GPčkách nenajdete ani jeden díl vyrobený pomocí MIM. Ne, že by MIM bylo bezpodmíněčně špatné, ale...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#33 » čtv 19. kvě 2016, 20:53

mihlit: To co jsi napsal je ryzí demagogie, mícháš hrušky a jabka dohromady. Zkusím tedy osvětlit trochu polopaticky, za minulého režimu se tomu říkalo "svodka".
Ve skutečnosti je v tomto vláknu napsáno že:
- Praktiky CZUB jsou v branži normální a dělají to tak všichni, nebo skoro všichni.
- Nebylo psáno, že ty praktiky nevadí, protože to nepřineslo až tolik peněz. To bylo zdůraznění malého podílu českého trhu, jako odpověď na to, že někdo napsal, že by CZUB bez českých zakázek už dávno zkrachovala.
- Nikde se nepíše, že CZUB nedává záruku, protože nemusí. Naopak se píše, že dává 3 (4) roky záruku.
- Ano, i Číňan může dávat několikaletou záruku když se potřebuje prosadit na trhu. Proč ne, je to normální marketingová praktika, a záleží na tom jak si propočítáš rentabilitu a přínos takového kroku. Asi se živíš v oboru, kde se s tím nesetkáváš, ale já za 25 let podnikání v reálněm světě, v podstatě neustále.
To co píšu jsou obecné věci, nemá to s CZUB ani GP nic společného.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#34 » čtv 19. kvě 2016, 21:24

Bylo to psáno trochu s nadsázkou, aby to bylo jasnější, protože mi některé texty přijdou, že se snaží bagatelizovat jakékoliv nedostatky a praktiky CZUBu jako nepodstatné či dokonce pochopitelné a normální. Jestli podle tebe to, že když něco dělají skoro všichni, znamená, že je to v pořádku, tak to fakt vzdávám. Ta reakce byla na to, že má CZUB dávat menší záruku než GP, protože se nemusí etablovat na zdejším trhu. Nemyslel jsem tím, že dávají záruku malou (je to víc jak povinné 2 roky), ale prostě menší. A i Číňan, pokud má všech 5 po hromadě si je vědom, že na svůj na cenu optimalizovaný výrobek nemůže dlouhou záruku dát, protože by zkrachoval. Záruku jde posunout podle marketingu, ale kvalita výrobku to musí i umožňovat. Blahopřeji k 25tiletému výročí akorát netuším jak to s tématem souvisí.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#35 » čtv 19. kvě 2016, 21:47

Předem sorry, za dlouhý výlev, ale pokud se chci s někým dobře pochopit, leckdy to stručně nejde :-)

Mihlit : Hele k těm praktikám...To fakt nebude jen ČZ, to bude platit stejně tak o Glocku, Berretě (USA) a nebo o výrobcích maskáčů, motorů do stíhaček...Chceš prodat ? Musíš se vetřít. Pokud to dělat nebudeš, máš jedinou možnost. Udělat tak super kvalitní a cenově zajímavý produkt, že to ty zájemce samotné donutí se zamýšlet nad koupí tvého produktu, ale masovka to nikdy nebude. Vždycky je třeba to nějak popostrčit abys toho prodal víc.

Boudy : To není ničím nepodložená myšlenka ta životnost hlavně u ČZ. Vryl se mi do paměti tento příspěvek od CMK : viewtopic.php?f=18&t=53&p=987&hilit=100+000#p987 a zkus to vyvrátit ... Vezmi do ruky hlaveň ČZ a hlaveň GP. Je to fakt rozdíl. Toho matroše je tam prostě víc. Ikdyby jsi střílel nevím jak našláplý střelivo, tak při přímém srovnání se ta hlaveň od ČZ zákonitě už jen z tohoto důvodu (síla materiálu) musí rozletět dřív. Ale proboha - fakt tím neříkám a nikdy to tvrdit nebudu, že ČZ je špatná. Mě osobně se z ČZ 75 střílí opravdu dobře a Shadow mi přijde jako super zbraň za dané peníze na sportovní střelbu pro běžného smrtelníka. A například u dlouhých zbraní (až na Mosina) koukám vyloženě po produktech ČZ.

Obecně k té záruce : Záruku si nastavuje každej sám, minimem je pouze to, co určuje v té konkrétní zemi zákon. Kdo svému výrobku věří, má odzkoušeno...ať si dá klidně víc. čas a zákazníci sami ukážou jestli dostojí svým slovům, nebo po 3..4 letech (s tím, že nabízí třeba těch 5) bude ty reklamace systematicky vracet jako neoprávněné s celým arzenálem výmluv. To se veřejnost rychle dozví, že si s tím a tím zákazníkem někdo vytřel sedinku..Z 50 spokojených pochválí 2. Nemají potřebu to sdělovat, užívají si výrobku, maximálně ti na dotaz odpoví, že jo...super. Ale ze 3 nespokojených se ozvou 3...Dnes máš internetové fóra i na televize...Hold pokrok.

Ale fakt to jsou "žabomyší války". A já rozhodně nebudu chválit GP kde to půjde. Proč bych to dělal ? Vždyť o ní nic nevím. Můžu jen papouškovat to, co je zde napsáno a to není třeba. Až budu mít z té své vystřeleno 20..50..100tis výstřelů (to už budu asi v důchodě :D ), pak něco budu vědět a zmíním se o tom, že jsem rád, že pistole zatím drží (pokud bude držet). Ale jako novopečenej majitel své první pistole vím akorát to, že netrefím 10ku, protože všichni říkali, že rotační hlaveň je boží a že zdvih je nula nula nic. Jenže to pozná možná ultra profík (rozdíl mezi konstrukcí a tím chování při střelbě). Já vím jen to, že celokov ve fullsize při stejné ráži je pro mě na přesnost střelby lepší a dokonce vůbec nejlépe se mi střílelo z 1911ky ve 45 ACP. To bylo naprosto super a pohodová, klidná pistole. Ale nosit bych to nechtěl. Proto kompromis, proto plast, proto GP. A je klidně možné, že si koupím bazarovou ČZ 75/85 na střelnici.

P.S : Každá nová pistole je dobrá a něco vydrží. A pokud to bude číst někdo, kdo se rozhoduje, stejně koupí podle toho co mu padne do ruky. Mě každý rozmlouval novou pistoli. Nevidím důvod to někomu rozmlouvat. Je nová, je tvoje, ty jsi ji platil a pokud nejsi kopyto, nastřílíš z toho i toho a v začátcích stejně nepoznáš rozdíl mezi plasťákem z Brodu, z Rakouska nebo Slovenska...Ale máš jistotu ž eje nová, nezprzněná, víš čím je od počátku krmená a pokud je něco blbě, tak je to buď rukama, nebo to pošleš na reklamaci. Naopak já bych začátečníkovi vřele doporučil právě novou pistoli / revolver/ protiletadlový kanón....Je to jak se vším. Foťák za 50 000Kč ti lepší fotku neudělá, když jsi schopnej fotit na jpeg místo na Raw, ve dne s bleskem a portrét venku cloníš na f8 nebo to máš na automatickou expozici (pro laika - zkrátka když to fotíš jako debil :lol: )...Foť mobilem, vyjde to na stejno :D U začátečníka je vždycky chyba "v mezičlánku" :)

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#36 » čtv 19. kvě 2016, 22:06

Chlapci, vy mě tady děláte pěknej guláš v rozhodnutí jakou si mám koupit svoji první. Vím, že je tu na fóru speciální vlákno na první zbraň, ale když tady čtu ty názory na CZUB a GP, tak fakt nevím. Jsem českej patriot, kloním se k CZUB (chci si pořídit CZ 75 D COMPACT) a vy mě to tu pěkně pomlouváte.
jirka87 : Ten poslední odstavec mě potěšil. Dík.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#37 » čtv 19. kvě 2016, 22:17

Taky bodejť bys kupoval jetou, když třeba u Glock 19 je rozdíl v ceně "zánovní" a nové někdy sotva 2000Kč. Ti lidi už neví, co by za to chtěli...Kup novou a po prdeli.



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#38 » pát 20. kvě 2016, 13:09

Přesně jak píše Jirka87, taky jsem se rozhodoval co vzít, půl roku jsem pročítal kde co. Pak jsem došel k názoru, že vezmu to co se mi dobře drží, co se mi líbí a co se bude podle mě dobře nosit. U mě vyhrála CZ P-07. Kupoval jsem ji jetou. Jetou právě pro to, že je to první zbraň, a nevím jestli ji právě nevyměním za něco jiného až získám nějaké zkušenosti. Chce to hlavně si ty zbraně ošahat a párkrát si z nich vystřelit. To vydá za tisíce příspěvků, které člověk přečte.



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#39 » pát 20. kvě 2016, 14:49

Patton píše:Chlapci, vy mě tady děláte pěknej guláš v rozhodnutí jakou si mám koupit svoji první. Vím, že je tu na fóru speciální vlákno na první zbraň, ale když tady čtu ty názory na CZUB a GP, tak fakt nevím. Jsem českej patriot, kloním se k CZUB (chci si pořídit CZ 75 D COMPACT) a vy mě to tu pěkně pomlouváte.
jirka87 : Ten poslední odstavec mě potěšil. Dík.


Kup novou, budeš spokojený. Taky jsem se dost rozhodoval, taky jsem patriot a po včerejšku ještě ke všemu ubrečenej, já jsem se rozhodl podle toho, co mi sedlo do ruky, z čeho jsem střílel a co se mi líbilo. CZ 75 D Compact. Jsem velmi spokojen, během měsíce třikrát na střelnici cca 250 ran, vše v pohodě. Určo nebudu střílet jak divej, takže u mne ta holka už vydrží a zřejmě i přežije. :lol:

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#40 » sob 4. čer 2016, 08:23

Pablo.gs: Věř, že by zkrachovala...jinak by nekorumpovala všude, kde může. Malej trh je ČR pro CZUB leda tak v civilním provedení. Právě nevelká výnosnost jiných trhů a nekvalita jejích výrobků obecně je důvodem zmanipulovaných "takytendrů" pro MO a MV (krom ČR také např. v SR), a to nejen v případě palných zbraní, ale v poslední době i dalších výrobků s výrobou zbraní související jen okrajově. Stačí trochu sledovat dění...

Jinak jestli CZUB nebo GP? Podle toho, co se člověku líbí a líp drží. Kromě "Stínu" ovšem produkce CZUB nenabízí (pro mne) zhola nic zajímavého. Jediné, co je třeba derivátům 75-ky přiznat je dobrá ergonomie (nicméně pokud se dobře drží Kačena, tak tento argument padá). Kvalita, vstřícnost a s tím spojený servis je na straně GP.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#41 » sob 4. čer 2016, 17:18

Biggles, já myslím, že spoléhat se jen na civilní trh, tak zkrachuje většina zbrojovek. Jediný pořádný civilní trh je v USA, tam je potřeba prorazit. Jinak je snem každého kontrakt na služební zbraně ozbrojených složek.
Zda CZ nebo GP bych se spíš rozhodoval podle osobních požadavků na zbraň a toho, jak mi sedne a ne podle toho zda jsem patriot.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#42 » ned 5. čer 2016, 05:19

Jistě a protože CZUB není schopná konkurovat na zavedených trzích kvalitou a leckdy ani cenou (myšleno nejen civilních, ale i a především v rámci ozbrojených složek), proto se "musí" k zakázkám a tím i přežití dostávat stylem např. "policejního kompaktu", "Brenu", případně "neprůstřelných vest" - ty uvozovky mají vyjadřovat křišťálovou čistotu rádobytendrů a kvalitu ruku v ruce s cenou, kterou (už nejen) náš stát desítky let od zemědělců z Brodu dostává.



pospik
Příspěvky: 2

Příspěvek#43 » pát 11. srp 2017, 13:39

GP mají v Praze na střelnici Avim. Docela jsem uvažoval o P1, tak jsem si ji tam otestoval, ale moc mě nenadchla.
Vystřelené nábojnice vyhazovala tak nějak "líně", z 50 nábojů 1x sice vyhodila, ale nenabrala ze zásobníku nový, 1x se zasekla úplně. Dvě zádržky jsou na 50 ran trochu moc...
Další střelnice, která má GP je v Plzni, tak až tam pojedu, asi to ještě s GPčky zkusím.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#44 » pon 14. srp 2017, 20:12

GP neodpouští nedokonalý úchop. Když ji správně držíš, tak háže hilzny 2 m za střelce.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#45 » pon 14. srp 2017, 20:22

Vzhľadom na systém uzamykania GP chce aj výkonnejšie strelivo. Súčasne však práve tá rotácia hlavne "upokojí" spätný ráz aj zdvih a zbraň sa chová kultivovanejšie, čo sa odrazí na väčšej presnosti opakovaných viacstrelov. Prispieva aj krátky reset spúšte. CZ sa k podobnému prepracúvala 40 rokov...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů