Produkce CZUB vs GP (názor)

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Atukamix
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 13. dub 2016, 20:09

Ahojte střelci,

jsem čerstvý držitel ZP a delší dobu to tu čtu o zbraních atp.

Každopádně, jako první zbraň jsem si po všem vybral Grand Power K100 Mk12 X-Trim
No a jde mi o to, že jsem si ji vybral víceméně po netu (pro bylo rotační uzamykání a prostě něco nového), v ruce jsem měl obyč K100 pár roků starou a tu svoji jsem objednal, neviděl jsem ji až dokud jsem pro ni přijel a pak tam byla, hezčí než na obrázku!!!! :D :D Ne, prostě bral sem to jako standart, dovezl sem si ji domů byl s ní střílet atp.

A pak jsem dostal ten nápad, že pojedu s kamarádem do Brodu se podívat na tu naši produkci, no na prodejně jsem se málem posral, nechápu jak s takovými výrobky ta zbrojovka ještě nezkrachovala, pistole nepadnoucí do ruky, vůle jak prase snad na všem a na všechny strany, rysky na demontáž, jak kdyby to někdo škrábl šroubovákem, povrchovka no poďme dom a celé to na mě působilo, že to vyrábí Franta na koleni o víkendech, než sofistikovaná zavedená firma na "strojích"

Po tomto zážitku mi přijde, že CZUB je jak Škodovka a jejich pistole jak Octavie, vlhký sen českých řidičů v tomto případě střelců, chyby se přehlíží, protože je to prostě ta naše zbrojovka.

Nebo v čem se pletu ? Díval jsem se konkrétně na pistole podobné kategorie, to znamená Dutyny jako poloplasty a potom Shadow jakožto odladěnou pistoli (stejně jako ten můj X-Trim je jakože odladěný) a bylo mi z toho smutno.

Prostě, strašně rád bych ty peníze utratil v Brodu a na pistoli měl Made in Czech republic než Slovakia, ale toto fakt nejde, CZtu bych si koupil snad jedině kdybych na pistoli neměl peníze a sháněl jetou...

Fakt nevím jak to zakončit, chtěl jsem to tu hodit tak do éteru, co si o tom myslíte vy ? :) a prosím konstruktivní debatu :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2 » stř 13. dub 2016, 20:14

Je to o kazde ruce co do ni sedne. Cz p-01 mi sedi skvele, phantom blbe, moderni walthery tragicky, glock jakz takz



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#3 » stř 13. dub 2016, 20:29

Měl jsem v ruce několik CZ a několik GP v různých stavech (od vykvrdlanejch půjček na střelnici po naleštěný kousky nadšenců) a až na výjimky se to fakt nedá srovnat. Všechny GP (včetně tý asi 10 let starý kačeny v AVIMu) měly výrazně kultivovanější chod, naprosto plynulou spoušť v SA i DA s kraťoučkým resetem (což nemusí každýmu vyhovovat) a subjektivně mi přišly líp vyvážený. Jedinou čestnou výjimku drží (opět náhodou na AVIMu :) ) postarší Shadow, kterej byl možná o fous lepší, jak ta kačena. Měl jsem vedle sebe dva kousky CZ 75 D Compact, na první pohled úplně stejný, ale jeden měl skoro vyhlazenej vývrt, vůle byly i vidět a vypadalo to jako kdyby byl lehce naprasklej u čepu. První majitel, nastříleno údajně necelých 10K. Druhej Compact na tom byl o dost líp - rozdíl ve vývrtu patrnej na první pohled, vůle minimální, nastříleno asi 4K, druhý majitel (čili nástřel je spíš orientační). Zkušenosti od policistů co vím jsou dost rozporuplný - někdo si je nemůže vynachválit, někomu se zasekávaj už po třetí obchůzce. Celkově to na mě dobrej dojem nezanechalo.

O něčem svědčí i záruky, jaký jsou na ty zbraně výrobci ochotní dávat a taky jak pak případný reklamace řeší. Stačí pohledat a člověk hned zjistí, že od CZ je lepší dát ruce pryč.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#4 » stř 13. dub 2016, 23:36

Co se týká ergonomie úchopu souhlasím se Serzem, mě sedí obě i když připouštím, že GP o něco lépe, tím ale podobnost končí.
Mám služební ČZ 75 D Compact v již vrcholné sérii R, opracování vnějších částí nelze hodnotit, neboť je skryto pod vrstvou laku (tento drží, pouze na hranách jsou ošoupaní místa, takže kvalita laku bez výhrad k funkčnosti). Rám z hliníkové slitiny nese stopy opotřebení pouze v místě kontaktu s hlavní a v drážkách vedení závěru, tyto jsou ale pouze lehce oleštěné, jinak se jedná o přesný odlitek, beze stop dalšího opracování. Hlaveň je pouze ošoupána na funkčních plochách, vývrt zrcadlově lesklý, beze stop viditelných změn. Vnitřní plochy závěru jsou ukázkou "řemeslné zručnosti" zbrojovky, na vnitřních částech závěru snad ani není místo, kde by se nenašly hrubé stopy po obrábění. Ovládání závěru je díky jeho malým a ostrým hmatníkům a silné vratné pružině zážitek a při rychlém natažení se stává i zkušeným střelcům, že si roztrhnou prst. Spoušť je ale jako nová, i po 2800 ranách a častém sušení zadrhává díky nezahlazeným styčným plochám. Slícování hlavně a závěru je v normě, pouze v předním vedením hlavně je drobná vůle.Mezi závěrem a rámem pistole jsou sice vůle, ale není to žádný extrém. Zásobníkové pružiny jsou již změklé a i na vratné pružině lze podle síly nutné k natažení závěru poznat jestli má pistole nastříleno tisíc nebo dva tisíce ran. Závěr je, že tato pistole je přiměřeně přesná, se spolehlivostí však zaostává, při pěti závadách (nezpůsobených střelivem) se pohybuji na hranici požadované spolehlivosti.
Měl jsem GP P1 MK7, prodal jsem jej pouze z důvodu, že jsem chtěl jako obvykle koupit něco jiného a rozhodně ne, že bych byl nespokojený. Řemeslnému zpracování této pistole se dá těžko něco vytknout a podle mého názoru jsou i použité materiály velmi kvalitní po 2400 výstřelech, častém sušení a soustavném nošení na zbrani nebyly viditelné stopy opotřebení. Slícování hlavně a závěru je poplatné určení této zbraně, takže u ústí hlavně byla mezi závěrem a hlavní drobná vůle v místech zadního uložení je poloha hlavně vymezena díky uzamčení. Mezi kovovou vložkou v rámu zbraně a závěrem jsou pouze minimální vůle. Hned po koupi spoušť mé pistole těsně před odpalem zadrhávala, patrně otřep z výroby, který po asi 200 spuštěních zmizel a spoušť se stala hladkou a plynulou, Dále jsem byl nucen snížit patky zásobníků neboť bylo nutno zásobníky dorážet poměrně silou, to nehodnotím jako závadu spíš snahu o do aby bylo možno zásobníky volně vypustit a nebyly ve zbrani volné. Pistole má krátký reset a bodovou spoušť, která nemusí každému vyhovovat, v obou režimech je však plynulá. Za celou dobu užívání jsem neměl závadu způsobenou zbraní.
Závěrečné hodnocení je, že kdybych měl jedné z uvedených zbraní svěřit svůj život, tak JEDNOZNAČNĚ VOLÍM GP.
PS.
Můžete nesouhlasit, ale toto je můj názor podpořený praktickým užíváním (nikoli vyčtenými ohlasy z Internetu) obou uvedených zbraní.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 18. dub 2016, 23:02

Jako fanoušek GP si taky dovolím přidat svůj názor.
Měl jsem novou K100 MK12, se kterou jsem byl celkem spokojený. Sice čas od času (cca 1x za 500 ran) neodpálila náboj na první pokus, ale to jsem vždy víceméně připisoval kombinaci tvrdé zápalky SB a mé chyby při jejím zalisování. Jelikož továrních nábojů jsem z pistole vystřelil jen asi 50, těžko můžu posoudit spolehlivost zbraně odděleně od svých přebíjenek. Jako jisté negativum vidím taky vyšší nároky na kvalitní mazání pro spolehlivý chod, ale to pro většinu použití zase není takový problém (do přestřelky na poušti se nechystám ;) ).
Zpracování a konstrukci ale považuji za nezvykle zdařilou obzvlášť v dané cenové kategorii. Už jen fakt, že v pistoli nenajdete žádné MIM součástky ani odlitky, ale vše je poctivě obráběno na CNC. Povrchová úprava tenifer QPQ je na světové úrovni a není třeba bát se koroze ani v nepříznivých podmínkách. Když k tomu připočtu podporu a ochotu řešit případné problémy ze strany výrobce a dovozce (QINS), dostanu za své peníze opravdu dobrý produkt.
Přesto ale o K100 píšu v minulém čase. Proč? Jednoduše protože se naskytla příležitost pořídit si místo ní X-Calibur 8-).

S CZUB moc osobních zkušeností nemám. Přiznám se, že jsem se jim vždy spíš vyhýbal i přesto, že např. jejich ocelové pistole se mi po estetické stránce líbí víc, než kterýkoliv Grand Power. Některé ocelové CZ , které jsem si mohl trochu prohlédnout, totiž měly chyby, které sice přímo nebránily střelbě, ale nedovolily zbraním dosáhnout jejich potenciálu. Příklad za všechny: Tactical Sport 9mm s nedokonale slícovanou hlavní, kvůli které měl rozptyl kolem 100mm na 25m. Po výměně původní středící matky za výrobek puškaře se soustřel znatelně zmenšil.
Na druhou stranu jsem viděl i Shadow, po kterém bych bez zaváhání šáhnul...
Celkem dobrý dojem na mě udělala i P09, která ani uvnitř na nefunkčních plochách nenesla výraznější stopy po obrábění a střílelo to bez závad. I majitel byl spokojený.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#6 » úte 19. dub 2016, 09:49

Taky mám ZP ještě mokrý z tiskárny a řeším nákup. Favorit je P-07. Zatím jsem po desítkách hodin na netu, mnoha rozhovorech a pár praktických zkouškách nucen konstatovat, že střelci se dělí na dvě skupiny. Ti, kteří jí jednou viděli jí haní, majitelé chválí. Je mi jasné, jak fungují předsudky a taky chápu, že najdu i výjimky. Při srovnání s GP mě zarazila jedna věc. Podle čtyř prodejců jsou to výborné zbraně a p. Kuracina skvělý technik. Průser je, že vyváží většinu produkce na východ, naše zemička je potom mimo pozornost a tím pádem dodávky zbraní i dílů jsou naprosto tragické. Takže zůstávám u P-07 a začínám pošilhávat po HK P30V3, i když cena je jinde...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#7 » úte 19. dub 2016, 10:00

Subjektivne mi P07/P09 mi pridu podarene - vyborne mi sedia do ruky, striela sa mi s nimi vzdy ked si nejaku aj po niekolko mesacnej pauze poziciam velmi dobre. Co som hovoril 'nazivo' s majitelmi v okoli, tak jediny problem co sa vyskytol je vypadavanie musky (pripadne tej farebnej bodky na cielniku). Na druhu stranu - to co citam o CZUB pristupe k reklamaciam ... :?
A teraz na vyvazenie - GP tiez nie je uplne bez much (staci pogooglovat 'zavady zbrani grand power'). Ale zase reklamacie riesia znacne ustretovejsie. Lenze ma chlapci vcelku vytocili slubovanou Q100kou na ktoru cakam tak dlho az uz zacinam pozerat po P07/P09 pripadne niecom inom :(.

Tak si vyber ...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 19. dub 2016, 21:14

MM: úplně s Tebou souhlasím - způsob, jakým GP uvádí na trh novinky je dost nešťastný. Ať už Q100, na kterou jsem se těšil tak dlouho, až jsem pořídil výše zmíněný X-Cal, nebo karabina Stribog...



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#9 » úte 19. dub 2016, 22:24

Pokud je GP tak dobrá a levná zbraň, pak je mi záhadou, že ho nemají střelnice k zapůjčení.
Na 4 střelnicích v mém okolí mají k půjčení dohromady většinu běžných modelů běžných výrobců v cenových kategoriích pod 30 litrů. GP nemají ani jeden.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#10 » stř 20. dub 2016, 06:32

Je čistě jen na majiteli střelnice jaké zbraně pořídí pro půjčování. Třeba Triggerservice v Brně má K100 X-Trim, P1S, CP 380, P45 a K22S. Bohužel třeba pro mě nemá žádnou pistoli od Heckleru.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#11 » stř 20. dub 2016, 19:49

Já musím reagovat na ten první příspěvek. Atukamix píše jaká že to je hrůza produkce CZUB, zpracování, povrchovka, vůle, nepadnoucí do ruky, rysky jako škrábnutý šroubovákem atd..., jako kdyby byl v kovošrotu.
Produkce CZUB má určitě svoje mouchy jako ostatně i GP nebo Glock, ale takový kecy, to už nemá logiku. Pokud by to mělo být takhle a ty výrobky neměly svoji hodnotu, tak by prostě už dávno zkrachovala. Ona totiž není vůbec závislá na českým trhu a prodává se hlavně v cizině, stejně jako ta haněná Octavia - které se prý přehlíží chyby protože je to vlhký sen českých řidičů (nemám Octavii).
Já jsem na prodejně v Brodě teda žádný evidentní šunty atd. atd. neviděl a pistole nepadnoucí do ruky už vůbec nechápu, Čízy jsou svou ergonomií pověstný.
Svoji Shadow jsem si koupil bez nějakýho vybírání z více kusů, zpracování nemá chybu, taktéž povrchovka. Střílí přesně, zatím bez jediné zádržky a chlapi na střelnici (Glockaři i jiní) mě ji mlsně oslintávají a pochvalují jaká je to krásná pistole. Mimochodem, ti z těch chlapů co mají CZ, jsou spokojenými majiteli, já měl dřív CZ 83 a nemůžu na ní taky říct půl slova.
Nejsem fanatický příznivec CZUB, jako další mám vyhlídnutou HK P30, ale cítím potřebu se na toto ozvat, protože mi to připadá jako kopnutí si do CZ za každou cenu. Výrobky jsou určitě konkurenceschopné, jinak by tu už nebyly. Tím netvrdím, že jsou to pistole bez chyb, určitě je co zlepšovat, ale taky mám pocit, že se ledacos zlepšuje, zatímco o některých glorifikovaných značkách zase často slýchám, že se to kousek po kousku zhoršuje.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#12 » stř 20. dub 2016, 22:11

DAveDOG píše:Je čistě jen na majiteli střelnice jaké zbraně pořídí pro půjčování. Třeba Triggerservice v Brně má K100 X-Trim, P1S, CP 380, P45 a K22S. Bohužel třeba pro mě nemá žádnou pistoli od Heckleru.


To samozřejmě. Ostatně majitelé střelnic kupují ty půjčovací zbraně i pro své potěšení. Jen mě zaujalo, že žádné střelnici v mém okolí nepřipadá GP zajímavý. Zbraní jiných značek stejné cenové kategorie mají spoustu. Že nemají HK, je pochopitelné, to už je vyšší cenová. Nicméně jedna střelnice v mém okolí dva neaktuální modely HK má.
Nevím teď, jestli HK občas pořádá předváděcí akce, kde je možné z aktuálních modelů střílet. Některé značky takovéto akce mají každý rok, možnost vyzkoušet tedy je. O tom, že by GP takovu předváděčku pořádali, jsem neslyšel.

A protože já si nekoupím nic, co jsem si nezkusil alespoň s jednou krabičkou nábojů, GP si prostě nekoupím. Každý máme jiné ruce, zkušenost jiných zde nejde použít.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 20. dub 2016, 23:03

Zrovna v květnu v rámci dne otevřených dveří na strelnici v Hovoranech jedna předváděčka GP bude...

Proč v tvém okolí žádná střelnice nemá GP k vyzkoušení se asi budeš muset zeptat přímo tam. Napadá mě jen, že GP je poměrně mladá značka, která si u některých ještě nezískala důvěru...
Jejich pistole nejsou zdaleka dokonalé, ale mají co nabídnout.

Odesláno z mého LG-H420 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#14 » úte 17. kvě 2016, 20:47

Pablo.gs píše:...
Produkce CZUB má určitě svoje mouchy jako ostatně i GP nebo Glock, ale takový kecy, to už nemá logiku. Pokud by to mělo být takhle a ty výrobky neměly svoji hodnotu, tak by prostě už dávno zkrachovala. Ona totiž není vůbec závislá na českým trhu a prodává se hlavně v cizině, stejně jako ta haněná Octavia - které se prý přehlíží chyby protože je to vlhký sen českých řidičů (nemám Octavii).
...
Nejsem fanatický příznivec CZUB, ... ale cítím potřebu se na toto ozvat, protože mi to připadá jako kopnutí si do CZ za každou cenu. Výrobky jsou určitě konkurenceschopné, jinak by tu už nebyly. Tím netvrdím, že jsou to pistole bez chyb, určitě je co zlepšovat, ale taky mám pocit, že se ledacos zlepšuje, zatímco o některých glorifikovaných značkách zase často slýchám, že se to kousek po kousku zhoršuje.

Blahoslavení chudobní duchom! Nezávislá na domácom trhu... :lol:
CZUB by dááávno skrachovala, keby nebol bezcharakterný lobbing a nátlak, úplatky a bezprecedentné politické rozhodnutia, prezbrojenie polície a armády na príkaz vlády polofunkčnými šmejdmi, ktoré sa za prachy z Tvojich daní roky ladili do formy, aby aspoň formálne naplnili požiadavky výberového konania.
Fenomenálna CZ 75 - nepoznám jedinú zbrojovku na svete, ktorá by akúkoľvek súčiastku svojej zbrane označila za "spotrebný materiál" - ako praskajúci rozborný čap tejto legendy. :geek:



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#15 » úte 17. kvě 2016, 21:19

Mám Shadow Orange, nic jiného od CZUB. Je pod 30 k. V dané kategorii levná zbraň. Není na ni nic vyjímečného, ale v dané kategorii projde bez větších výtek a za ty peníze se v podstatě nedá pořídit nic adekvátního (beru info z fora). Objednal jsem si GP v ráži .22 nepřevzal jsem si ji, byl to jakýsi neosobní kus železa. Připadala mi jaksi neosobní skoro až nedodělaná. Pak jsem se byl podívat na Berettu 87. Stála 1,5 x tolik co GP a byla proti ní jaksi malinkatá. Ale byla to láska na první pohled, dokonalé provedení a zpracování. Nic špatně. Mám mercedes, nikdy jsem neměl nic od Škoda, ale Octavii považuji za super káru, Těsně pod Audi, mírně nad Volvo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů