Produkce CZUB vs GP (názor)

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#46 » pát 14. úno 2020, 08:14

Když jsem si vybíral funglovku, tak jsem se rozhodl pro K100 Mk.12, perfektně padne, takřka nulový vůle (jediný mínus - je přes ni vidět :D )... Cz P07 a P09 není špatná, celkem přijatelný vůle i zpracování celkem dobrý, ale nesedla mi... Současná CZ75 vypadala, jak kdyby ji ukvedlali na koleni polští povstalci ve Varšavě... Glock, to je prostě násada vod krumpáče absolutně nulová ergonomie a vůle jak sovětskej kombajn...



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#47 » pát 14. úno 2020, 12:56

Bacha na to, Glockaři neodpouští)) Já koupil novou P07. V mířence na 25m nevylezu z černého, závady žádné, pěkně se mi nosí. Za mne palec hore.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#48 » pát 14. úno 2020, 17:50

Soucasna cz75 ma stejne zpracovani jako jejich plastaky, tj. ok. Z nove produkce mi proslo rukama TS, p01 omega, cz75 omega, p07, p10. U p01 nesla namontovat pojistka, protoze byl zmrvena od vyroby a nehybal se na ni odpruzeny plastovy kolik, ktery jsem tim padem znicil ;( jinak ze by nekde byly stopy po obrabeni, to ne.
Na p1s jsem mel zase vyrazny zasek na tahle spouste v kontaktu s kohoutem, takze DA bylo daleko od plynulosti.
U GP to pochopim, levny kver, u CZ ne.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#49 » pát 14. úno 2020, 17:57

Jenze musis porovnavat jen plastaky, kdyz chces operovat s cenou GP vs. CZ.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#50 » pát 14. úno 2020, 18:19

Donedavna byla p01 omega za 15-16tis a to, ze si o ni dnes rikaji kolem dvacky pri stejne (ne)kvalite je o to vetsi duvod k horekovani.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#51 » pát 14. úno 2020, 18:41

Od kdy je CZ P01 plastak? Psal jsi, ze GP jsou levne zbrane, tak chapes horsi kvalitu zpracovani. A tady si tak trochu protirecis. GP rozhodne nejsou levne. Snad jen malorazky. Muj pripad. Vlastnil jsem GP P-45. A jsem rad, ze po uspesne reklamaci hlavne jsem ji prodal. A tech technickych nedostatku mela strasne moc. Jen namatkou. Hrozne kostrbata spoust v obou rezimech. Doslova schody. Po prelesteni spoustaku chvili strilela, pak prestala, protoze jazycek spouste se oprel o rukojet, neslo domacknout a nedoslo k odpaleni. Po ubrani materialu ze zadni strany jazycku spouste uz strilela. Povrchovka zmizela behem mesice na miridlech, kladivu, zachytu zaveru az na cisty kov a nasledne rezavela. Zaseknuty udernik, znama zavada u GP, vymlaceny, cep co jisti udernik. Podotykam, ze jsem necvakal na prazdnou a kdyz jsem susil, tak jenom se susilkou. Dalsi mista na zaveru byly taky s poskozenou povrchovkou. Pistoli jsem nenosil. Jenom, kdyz jsem sel na strelnici. No a pak hlavni duvod reklamace a to samotna hlaven. Uz od zacatku mela ve vyvrtu kaz ve forme "O" krouzku.Po dotazu primo v GP jsem dostal odpoved, ze si toho nemam vsimat a strilet. Pak po cca 2000 vystrelech zacala hlaven sama od sebe rezavet. A to po cele plose z venku. Rez vzlinala z hlavne mikro trhlinkama na povrch. Reklamace vyrizena vymenou hlavne za jinou. Hned sla z domu a uz mi nic z GP nesmi do baraku. To je jen tak namatkou, jake patalie jsem mel s GP P-45 a za 20000,- Kc jsem si predstavoval lepsi kvalitu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#52 » pát 14. úno 2020, 20:23

Plastaky sem porad tahas ty. Tema se jmenuje jinak, nez plastaky only.
GP k100\q100 jeste loni staly 13,5k. Ted jsem se dival, tak pritlacili. Ale i tak jsou to levne zbrane.
Na poskrabane tahlo jsem si uz taky stezoval, ale stezovat si na to, ze se nekdo hrabe ve spoustaku a pak se divi, ze to nechce strilet je usmevne. Nastesti pro tyto pripady tahlo nestoji majlant.
Rozzvykany cep uderniku znaci konstrukcni slabinu, ale to, ze se ti to stalo se susilkama znaci spis spatne susilky. Kdyz si tuzkou zatlacis udernik do krajni polohy, kdy narazi do cepu, uvidis, ze trci ze zaveru vic nez kdy realne je treba, takze nezafungovaly susilky. Nejvtipnejsi jsou lidi, co si misto zapalky daji gumu a mysli si, jak nad tim vyhrali a nepremysli nad tim, proc vyrobci susilek delaji zapalky z odpruzene mosazi.
Jo a zapomnel jsem, ze mi zacala reznout hlaven na kacene na usti a to jsem ji po strelbe cistil a nenosil ji.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#53 » pát 14. úno 2020, 21:08

Tak za prve. Plastaky jsem zminil proto, protoze jsi napsal toto.

Na p1s jsem mel zase vyrazny zasek na tahle spouste v kontaktu s kohoutem, takze DA bylo daleko od plynulosti.
U GP to pochopim, levny kver, u CZ ne.

Proto jsem Ti napsal, ze kdyz uz chces operovat s cenou, tak porovnavej plastaky obou znacek a nepletl tam celokovove pistole. At to srovnani cena/kvalita zpracovani je aspon trochu vyvazena. Takze asi tolik, proc jsem vzpomenul plastaky.
Ze nemas prehled o cenach a hned pises stare ceny, aniz by sis to nejak overil, to komentovat nebudu.
Za druhe. Nehrabal jsem se v tom spoustaku ja, ale puskar, takze Tva poznamka ma nulovy vyznam.
Za treti. Predstav si, ze jsem pri suseni pouzival zrovna ty original kupovane, cervene, plastove susilky s odpruzenou zapalkou. Mel jsem jich 6 kusu a stridal jsem je. Takze tady je Tva poznamka taky uplne mimo. Navic ja jsem s tou pistoli ani moc nesusil. Mozna tak 200 cvaknuti. Takze Cep se vymlatil cca po 1500 vystrelech a to tam je zapoctene i to suseni. A Jak jsem psal, stala pred 7 lety 20000,- Kc, coz na tu dobu nebylo malo a kvalita byla takova, ze pistole byla nefuncni krap. Vsechny zavady se projevily behem prvnich 1300 ran + 200 cvaknuti pri suseni.
Hlaven uz jsem popsal. Jestli Ti rezavi samo od sebe usti, tak si uz davej pozor na celou hlaven. Dost mozna, ze zacne rezavet postupem casu po cele plose a rez poleze nahoru na povrch mikrotrhlinkama jako tomu bylo u me pistole.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#54 » pát 14. úno 2020, 21:50

Bavit se o plastu vs kov je blbost, p01 vazi to same jako p1(bez30gramu), je to proste stejna kategorie zbrane.
Prehled o cenach? GP jsou a byly levne pistole! Podivej se, kolik ted stoji Glocky gen5, sigy, s&w... ze si koupis predrazeny model, ktery je ale porad to same jen v jine razi jako skoro to nejlevnejsi na trhu, se pak nemuzes divit.
Porad nechapu to zaklinadlo, ze puskar je nadclovek. Pokud do toho hrali nekde jinde, nez v qins, neni slovo puskar zaruka niceho.
Dyt to rikam, susilky nahouby,kdyby fungovaly, jak maji, nebyl by problem, proto pouzivam okrouzek pred udernik. To nemeni nic na faktu, ze je to konstrukcne zmrsene.
Btw, me nic nerezavi, prodal jsem to.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#55 » pát 14. úno 2020, 23:22

Ja se celou dobu bavim o tom, ze jsem mel Grand Power P-45 a ta stala 20000,- Kc. A za ty penize to byl nespolehlivy a predrazeny kram. Proto jsem hned poridil 1911, abych doma mel pistol, na kterou se muzu spolehnout a ktere se nemusim bat sverit svuj zivot. GP P-45 jsem svuj zivot rozhodne sverit neminil, kdyz byla od sameho zacatku problemova a radeji se ji zabavil.
Cena u CZ P01 musi byt vyssi, kdyz je to celokov. Ram je slitina hliniku a je tam mnohem vice prace, nez jen vstriknout plast do formy, nozikem oriznout otrepy a jde se na kompletaci pistole.
U CZ P01 je jednak drazsi material na odliti ramu, pak se musi stejne triskove obrobit a jeste se musi udelat povrchovka formou laku, nebo Eloxu. Takze mezi GP P1 a CZ P01 musi byt rozdil v cene. Kategorie je sice stejna, vaha skoro taky, ale vyrobni naklady jsou u CZ vyssi. Proto jsem napsal, ze kdyz se srovnava cena/kvalita zhotoveni, tak by bylo dobre srovnavat jen plastaky, kdyz GP zadnou celokovovou pistol nevyrabi. Kdyby vyrabeli, tak by ty celokovove byly taky drazsi, nez plastove.
Puskar neni nadclovek, ale je to profese, ktera se vyucuje a vyzaduje nejake znalosti a dovednosti a tak ji jiste nedela kdejaky Lojzek z Horni, Dolni. Aspon ten muj neni zadny takovy Lojzek. Takze nevidim problem nekomu takovemu sverit pistol do opravy. Ja zase neuznavam toho cloveka v Qins. Ten totiz, kdyz jsem tu pistol dal k reklamaci, tak prohlasil, ze to na reklamaci urcite neni, ale ze to tam teda posle. Poslal a oni poslali pistol zpet s uplne novou hlavni. Zajimavy pocin, kdyz podle Tebe kvalifikovany clovek rekl, ze to na reklamaci neni. Asi tak kvalifikovany neni a jsem rad, ze jsem opravu spoustaku sveril znamemu puskari a ne tomu v Qins.
To s tema susilkama. Nejdriv pises, ze jsem pouzival asi susilky s gumou misto zapalky a kdybych pouzival ty co maji odpruzenou mosaz, tak by se to nestalo, jenze ja je pouzival a pouzival jsem dokonce 6 kusu a Ty ted tvrdis, ze ty susilky nefungovaly. Susilky fungovaly tak jak mely. Problem byl a je v pistoli. Stejny system zajisteni zapalniku pouziva i CZ 75 a ta s tim takove problemy nema. Takze konstrukcni chyba ve vyvoji a vyrobe GP. Na tomhle se shodneme.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#56 » sob 15. úno 2020, 00:00

Asi si nerozumime. Ja rikam, ze kvalita GP nic moc, co si zaplatis, to dostanes. Dal rikam, ze pohledova kvalita cz vsech modelu je ok(ne ze by to nemohlo byt lepsi),ale o kvalite celkove dle mych zkusenosti pochybuju (lec moje TS slape a drzi).
Dal jsem nepsal, ze jsi pouzil susilky s gumou misto zapalky,ale ze nezafungovaly ty tvoje. S zivym nabojem je totiz fyzicky nemozne,aby udernik dosel az na cep. Dal souhlasim, ze je to slabe misto GP.
Postoj Qinsu jako prodejce chapu, ale nesouhlasim s nim a meli to vyreklamovat bez reci. To ale nemeni nic na faktu, ze co se tyce ladeni, tak panovi proslo rukama asi nejvic GP. Ac me pro zmenu tvrdil trochu nesmysl,co se upravy spoustaku tyce, aby me natahl o nejake prachy,coz se mu povedlo, ale to jsem zjistil az posleze). Puskar nepuskar, kuchare,automechanika,puskare mas taky dobreho a spatneho a na vsechno se studuje. Btw. to, ze se brousenim tahla posunuje spoust k ramu jsem zjistil i ja bez jakychkoliv skol. Nastesti jsem nemusel zbrousit tolik,aby se to dostalo do tveho stadia. V tomto stadiu mel puskar upozornit, ze je to o hubu a mel navrhnout vymenu za nove tahlo(nejake 4 stovky).Tady selhalo gp kvalitou, tak i puskar.
Jenze co vybrat? S Taurusem jsem mel problemy, s cz jsem mel problemy, se s&w taky, sti taky,glock gen3 mi hazel nabojnice do obliceje... Tezko radit, mozna novejsi glock a sig. A to je smutne sesumirovani.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#57 » sob 15. úno 2020, 16:41

Jenze ja byl u te opravy spoustaku a zadne tahlo se nebrousilo!!! Pouze se musely prelestit treci plochy na kladivu a searu. S tahlem se nedelalo vubec nic!! Takze puskar neudelal zadnou chybu, kvuli ktere by pistole prestala strilet.
Lestila se treci ploska na soucastce c. 7.
Lestila se treci ploska na soucastce c. 9.
https://grandpower.eu/wp-content/upload ... 40_P45.jpg
Taky nesouhlasim, ze frajer z Qins mel mit poznamky a reci k reklamaci. Ja jsem zakaznik, on zajistuje servis, tak at se stara a bez blbych poznamek. A zvlast, kdyz jsem reklamoval popraskanou hlaven. Nemel ani pipnout a bez blbych kecu vyridit reklamaci. Obzvlast, kdyz Grand Power mela problemy s tim, ze na jejich pistolich hlavne praskaly. A kdyz to reknu kulantne, tak je to spis tluchuba, nez ladic a puskar. Coz jsi sam potvrdil, kdyz Ti nakecal nesmysly, aby z Tebe vyrazil vic penez. Udelat to mne, tak to byly posledni penize, ktere by ode me dostal.
K susilkam jsem napsal vse potrebne. Fungovaly a byly naprosto v poradku. Tady je jasna konstrukcni chyba u GP. A dost mozna je tahle konstrukcni chyba mnohem vetsi u modelu P-45, ktera se lisi od modelu K-100 aspon co do velikosti. A behem 1300 vystrelu a 200 cvaknuti se susilkama, se nesmi vymlatit cep, co jisti zapalnik.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#58 » sob 15. úno 2020, 17:01

Jenze na tyhle 2 soucastky doleha prave tahlo spouste.
Porad nechapu o co jde. Pred zasahem zbran fungovala(kostrbate,stav z fabriky), pak uz ne. Je to chyba fabriky nebo puskare, ktery ti znefunkcnil zbran, ze jsi skoncil s nefunkcni zbrani? Prijde mi to jako si stezovat, ze glock automati po prelesteni uderniku.



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#59 » pon 17. úno 2020, 07:28

Jo laufy praskaly... Ale v době, kdy materiál dodávala CZUB, takže to maličko zavání sabotáží... :D Já mám Kačenu r.v. 2017 a zatím si nestěžuju. Ale je fakt, že má nalupaný teprve kolem 500 ran (bez selhání a s trochou péče je furt jak nová)....



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#60 » pon 17. úno 2020, 08:09

Tomu se mi nechce verit. Moje vsechny 3ks gp mely kolem 500 ran i driv znamky na hranach uzamceni(ohlodane, ne jen povrchovka).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů