Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 24. kvě 2009, 12:56

Máte někdo zkušenost s touto zbraní?
Přemýšlím, že si ji koupím v ráži 22.LR. Samozřejmě by se mi líbila v 9 mm Luger, ale údajně ji vyrábí nějaká americká firma a kvalita je prý tristní. V jiných rážích se zase nechci utopit v ceně za náboje. Proto malorážka. Navíc 9 mm mám. Sice jsem přemýšlel jestli si k CZ75 nekoupit malorážkový závěr, ale po zvážení ceny tohoto dílu, mi vychází další pistole stejně draho nebo levněji.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 24. kvě 2009, 14:26

PPK v ráži 9 Luger neexistuje, pokud nemyslíš PPS.
Konstrukce PPK-čka snese ještě tak náboj 9 Makarov, ale to už je opravdu na hranici.
Z 22 Lr jsem také střílel a pokud ju seženeš za slušnou cenu, je to fajn prskačka.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » ned 24. kvě 2009, 20:04

Ta americka je 9mm Br. Je to licencni vyroba, ale neni to orig PPK, kvuli americkym zakonum o velikosti zbrane napasovali PPK zaver na PP ram. Aspon tak mi to bylo vysvetleno dovozcem.

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 24. kvě 2009, 21:16

Myslel jsem, že americká licence je Luger a ne Browing, ale stejně je to prý shit :-) ...PPKčko v malorážce bych asi koupil .. je moc příjemná do ruky, i když člověk musí dávat pozor na závěr

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#5 » ned 24. kvě 2009, 23:39

Mylil ses. Ze to je shit bych netvrdil, znam napr. profesionalniho bodygarda, ktery je se svym spokojen (9 Br). Ale byly s nima nejake problemy, cast jich stahovali zpatky, uz si nepamatuji proc. Samozrejme neni nad original v 7,65. Jednoho mam, sice povalecneho (Ulm), ale i tak to je mazlik.

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#6 » pon 25. kvě 2009, 13:30

PePKa mam v 7,65Br. ma svoje muchy ale je to mazlik. k verzii v .22LR sa vyjadrit neviem. dal (by) som prednost povodnej razi.

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 8. čer 2009, 05:59

Někde na Netu (takže bez záruky - Net jak je známo obsahuje fůru balastu) jsem četl, že PPK v ráži .22LR dokonce používaly různé tajné služby (údajně ČR a snad i Mosad)

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 8. čer 2009, 09:48

setrop: Jestli nějaké tajné služby v ČR nevím, ale Mosad je skutečně používal.

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 9. čer 2009, 05:26

Hledal jsem ten článek o české tajné polici a už nenašel :-(. Ale pro zajímavost ve více stránkách jsem objevil informaci, že ppkčkem se zastřelil i Hitler (to ale nebyla předpokládám malorážka).

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#10 » úte 9. čer 2009, 07:28

Opravdu to byla zbraň PPK 7.65. Na místě kde se zastřelil Hitler byly nalezeny 2 pistole PPK. Jedna v ráži 7.65 a druhá 6.35. Pouze v ráži 7.65 chyběl jeden náboj...

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 10. čer 2009, 16:33

PPK v 6,35? Určitě?

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#12 » stř 10. čer 2009, 18:46

zoufalec - neviem ci sa takym kalibrom picol Hitler, ale pepek sa robil aj v 6,35. vid http://world.guns.ru/handguns/hg13-e.htm

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#13 » čtv 11. čer 2009, 01:20

Clovek se furt uci, tohle jsem nevedel.
Pro neanglictinare: 6,35 jsou vzacne, bylo jich vyrobeno jenom male mnozstvi zpocatku vyroby.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » čtv 11. čer 2009, 17:08

:shock: , jsem další co to nevěděl. Já myslel, že 6,35 byla doménou starších modelů od Waltra. Teď jsem zas o něco chytřejší.

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » čtv 18. čer 2009, 05:20

Povedlo se mi koupit Walthera ppk .22LR, včera jsem ho testoval - výsledek moc dobrý. Až snad ke konci se vyskytl problém, že po vyprázdnění zásobníku, nezůstává závěr v zadní poloze. Nemáte někdo pocit, čím by to mohlo být? Že by zásobníkem?
Jinak zásobníky u této ráže jsou velký problém - takřka nemožné sehnat další.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů