Kupa Sig Sauer P226 Legion SA/DA

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


mischo19901
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » ned 29. dub 2018, 17:12

Dobry den,

chcel som sa opytat na nazor popripade skusenost so zbranou Sig Sauer P226 Legion SA/DA. Som cerstvy vlasik ZP a rozmyslam nad kupou SS P226 Legion SA/DA. Je to TOP asi spomedzi kratkych zbrani.

Kód: Vybrat vše

http://www.armymarket.cz/sig-sauer-p226-legion-sa-da-r-9x19-mm-dOSTR080



Diki



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#2 » sob 13. říj 2018, 16:30

Jsem na tom stejně. Vybírám první a Legion je jedna z favoritů. Je tady nějaký majitel co by se podělil o zkušenosti? Díky



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#3 » sob 13. říj 2018, 20:35

Nemám přímo SA/DA, ale SAO verzi. Jsem zvyklý na 1911, tak to pro mě byla lepší volba. Takže nevím jak moc bude moje odpověď pro vás relevatní. Nicméně kvalitativně je to samožrejmě špička. Střílení příjemné, žere to veškeré střelivo a přesnost taky super. Legion edice je soubor několika fajnových detailů(zdrsnění na lučíku, prolis na rámu, střenky G10 miřidla X-ray, spoušť,povrchová oprava PVD) ale jediný který má smysl, je ta spoušt. Ta je totálně bombastická a příjemně odladěná s neuvěřitelně krátkým resetem a to i SA/DA verze, kterou jsem také zkoušel. Jinak je nepříjemné, že díky zákonům se při dovozu odstraňují X-ray3 miřidla. takže kupujete pouze s klasickými 3-mi tečkami, takže další investice navíc.Zbylé vylepšení jsou jen fičury co potěší, ale stěžejní nejsou a je na vás jestli vám to stojí za peníze navíc oproti klasické P226, kde stačí jen vyměnit a doladit spoušt, případně ty střenky když miřidla se vymění tak jako tak.



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#4 » sob 13. říj 2018, 21:45

Děkuji za odpověď. Přemýšlím právě o tom co jste popisoval .... jestli stojí zmíněné rozdíly oproti standardní verzi za příplatek cca 10t, když třeba X-Five Allround stojí už jen o pár "korun" více. Je to sice jiná kategorie ale věřím že mě jako začátečníkovi co vybírá pistoli na střelnici a občasné nošení by nevadilo se "tahat" ani s Allroundem. Zatím jsem ale nedržel v ruce ani jednu takže uvidím po vyzkoušení. Jsou to nádherné zbraně ale taky spousta peněz.



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#5 » ned 14. říj 2018, 08:05

X-five jsem v ruce neměl, takže nevím jak moc je jiná než klasika. A řekl bych, že to už jde spíše do sportovní kategorie. Ale samozřejmě záleží co s ní zamýšlíte. Další věcí jsou finance. Pokud vysolit 50K jen tak pro vás není problém, tak bych to samozřejmě nemusíte řešit, ale pokud dáte 50K za zbraň protože je skvělá a hezká a nakonec vám jen více času leží v trezoru, tak to není moc dobrý poměr cena výkon. To bych radši koupil klasicku 226 a zbytek investoval do střeliva. A jestliže je to první zbraň, tak taky třeba můžete zjistit, že vám nesedí, nebo nakonec není příjemná a klasickou P226 pak prodáte snáze než speciál Allround. Ten legion je trochu lepší a odladěnejší 226 "out of the box" címž rozhodně neplatí, že by základní 226 byla špatná a potřebovala by nějak nutně ladit. Co se týče nošení, tak ani s jednou není problém, já jsem zastánce toho ať si každý nosí co se mu líbí a co zvládá, protože tohle je hodně individuální. Někdo mi trvdil, že když budu celý den tahat něco většího než compact, tak je to nepříjemné co se týče váhy a velikosti. Já nosím léta 1911 a 226 a nic mi nevadí. A jako posledního bych jen zmínil, že dle mého osobního mindsetu neexistuje nic jako "občasné" nošení". Buď prostě nosíte nebo ne. Ale to je na delší debatu a jinde :-D



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#6 » ned 14. říj 2018, 09:02

No právě že 50t je pro mne spousta peněz a proto se snažím vybrat tak, abych za ně dostal co "nejvíc". Nastříleného mám prd, vlastně jen pár desítek s CZ75 při přípravě na ZP tak zatím vybírám jen podle vzhledu a referencí. Legion mě zaujal ale právě jak jste zmiňoval - je otázka jestli se vyplatí když cenou dotahuje vyšší kategorii X-Five. Občasným nošením jsem myslel to že nemám potřebu nosit třeba i do páce a přemýšlet jak schovat 5" hlaveň do montérek :) ale to už je opravdu na jinou debatu :)



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#7 » ned 14. říj 2018, 12:08

Jsou to vaše peníze, takže volba je na vás. Kdybych já stál pouze před volbou Legion vs Allround a nevadily mi stavitelná miřidla a 5-palcová hlavěn, tak bych šel do Allroundu. Ale já osobně vašem místě bych vzal klasickou 226 a přes 3000 ks střeliva a bylo by to za stejné peníze co ten Allround. Dají se sehnat i bazarové či repasované za ještě menší peníz. Ona ta střelba z toho bude nakonec víceméně stejná, akorát takhle si zastřílíte více. A prodat a došetřit na vyšší kategorii se dá potom vždycky :-D



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#8 » ned 14. říj 2018, 14:00

Já to právě vidím stejně - když už pistoli za skoro 50t tak rovnou Allround. Stavitelná mířidla mi nevadí, spíše naopak. Láká mě spíš mířená střelba. Střelivo se dokáže také prodražit ale mám v plánu časem přebíjet, nějaké vybavení ještě mám z doby kdy jsem odléval do perkusu. Proto bych raději primárně zainvestoval raději do zbraně. Láká mě právě spíš celonerezová verze byť s větší váhou - možná to při střelbě je nakonec i výhoda. Je pravda že Sigy mají závěry jen tenký obal ve kterém je na kolíčku vsazená vnitřní kostka se zápalníkem? Teď trochu odbočím ale mojím dalším favoritem je Beretta 92A1. Líbí se mi že je celkově masivně vyrobená a tak srovnávám....

Sig Sauer P226 Legion - výběr se tu neřeší, sami jste to tak založili tak se toho držte!



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#9 » ned 14. říj 2018, 18:16

Závěr je vyfrézovaný jako celek a ten kolíček tam jistí jen uderník. Nějaké kostry si nejsem vědom. Admin má pravdu, už řešíme něci jiného. Kdyby tě ještě neco zajímalo, napiš SZ. Přeji hezký výběr.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#10 » pon 15. říj 2018, 16:53

Lisovaný, dvoudílný závěr byl u starých provedení se skrytým vytahovačem, nyní jsou závěry frézované. Při výběru bych se klonil k celonerezovému provedení, klidně i starší na inzerát, já jsem to tak udělal a spokojenost, kolik má pistole za sebou nevím, já jsem vystřílel přes 2000 ran. Vůle mezi hlavní a závěrem je nerozeznatelná a přesnost pistole je stále dána mými schopnostmi.



tmax
Příspěvky: 11

Příspěvek#11 » stř 2. led 2019, 10:15

Ahoj všem, měl bych dotaz, rozdíl mezi P226 Al SO BT a P226 Legion mě je celkem jasný, ale nevíte někdo jaké jsou rozdíly u verze P226 LDC? Co jsem našel já, tak je tam světlovodná moucha a trochu jinak řešený zásobník. Je i nějaká změna na spoušťovém mechanismu popřípadě něco dalšího?
Děkuji všem.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#12 » stř 2. led 2019, 13:09

Aby nedošlo k mýlce. Legion nebo Sig Sauer není top. Patří k těm lepším. Nebude to lítat samo do desítek. Lepší střelec snadno s malou pistolí nastřílí lépe. Je to mercedes mezi pistolemi. Cena odpovídá mercedesu. I se skodovkou lze rychle a pohodlně dojet na nákup, i když ne tak plavně a s takovou noblesou. Čili rozdíl mezi legion a pistolí pod 20 kKč není uživatelsky velký a třeba u mě si to ty peníze neobhají. Ale jestli se ti LÍBÍ vzhledově tak si ji KUP.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#13 » stř 2. led 2019, 14:14

Kdyby byla na vše stačila škodovka, tak by mercedes dávno zkrachoval. Měl jsem možnost přímého srovnání sportovního siga a sportovní CZ na jedné předváděčce, oboje tovární provedení a bez úprav. Dojem asi jako mezi 20 let starou oktavkou a novým mercedesem. Střílelo oboje, ale zpracování a i výrobcem garantovaná životnost jinde. Jo a neříkám, že v dané ceně je nejlepší sig, sti apod taky není jiste marné. Člověk dostane za své peníze to, co si zaplatí. Jen u cz platí víc než musí.
Mimochodem jeden starý pán, co ho potkávám na střelnici, nevyleze na 25m z devitky pistolového terče ze své cz50 (sice nějaká svazarmová úprava - delší hlaveň, ale i tak). A na sport si to jistě dnes toto nekoupil i kdyby to střílelo jednou dírou.



Mikop
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » ned 12. dub 2020, 11:31

Upřímně nevím proč přetrvává ta aura Sigů. Měl jsem tu "čest" s mnohými modely a vyjma celoocelové řady X-five, popř. P210 je to většinou strašnej brak. Celkové zpracování specificky Legionů je absolutně tristní, povrchovka je dole jen se na ni podíváš (možná kromě prvních jednoho/dvou let výroby). Poměrně časté selháče jsou daní za těsné slícování a po prvních pár tisících ranách vymizí (až se mechanismus ochodí), ale zase pak střeva vypadají...no nic moc:-D Např. u HK jsem tohle nikdy neviděl. Otázka kvality CZ je široce diskutována a všichni vědí co bylo a je, nicméně zkušeností řady střelců z celého světa kvalitu Sigů nad CZ nijak nestaví. To už ani nemluvím o tom, že v posledních letech Sig dovyvíjí pistole až po uvedení na trh (P250, P320, P365) :-D Tady opravdu neplatí 2x měř a 1x řež ...to je doloženo prohranými hromadnými žalobami v USA.
Výše zmíněné celoocelové řady X-Five a 210 jsou jiný kafe, ale zase ta cena. Zbytek... jen navoněná bída, která těží z kvality 70. 80. - 90. let. I "slavní" ex Navy Seals velmi často mluví o kvalitativních nedostatcích MK25, např. zrezivělé a nepoužitelné pružiny v zásobníku po dvou dnech v terénu.
To je tak vždycky, když někdo upředností kvantitu nad kvalitou (modelovou i výrobní) ...ale třeba se to zase někdy změní.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#15 » ned 12. dub 2020, 12:52

Přesně tak, ja koupil pulrocniho SIG 226 X- Five za 45 tis od majitele co mu nesedla a mel jsem možnost porovnat s Legionem za 48 tis... X-Five ma úžasnou spoušť...( allround ji ma úplně jinou ...stejnou jako legion) Taky provedení celonerezove XFive je velmi , velmi dobre. Mel jsem před tím P226 LDC ...s vymenenou spousti s krátkým resetem a za mě ta zbraň byla lepší než Legion. Co se týče vůli tak nejlepší pocit mam ze své P229 v nerezu ( made in Germany) ....a na nošení se hodí daleko nejlépe

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů