Norinco PX3

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


JaTro
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 24. úno 2016, 23:12

Mne zaujalo Norinco PX3, moderní platforma pro zastaralý :shock: náboj
Na kanadském trhu prodávané jako Dominion Arms NP22 P762

https://youtu.be/CF8j1HNqwMQ
https://youtu.be/2bnel_eAchY
Diskuze o zbrani v Aj z jediných zemí kde bylo nebo je k dostání.
http://www.canadiangunnutz.com/forum/sh ... in-7-62x25

http://www.pakguns.com/archive/index.php/t-13316.html

Jeden nejmenovaný český dovozce čínských zbraní si myslí že by na českém trhu neudal
minimální objednávku (100 ks) pistolí v této nemoderní ráži. Bohužel :|

Uživatelský avatar
Beast
Příspěvky: 7

Příspěvek#2 » pát 11. kvě 2018, 18:30

Jo, taky mě zaujalo.. Tak jsem si ho koupil. 8-) Už se k nám nějakou dobu vozí. A byla to dobrá volba. ;)



burunduk
Příspěvky: 43

Příspěvek#3 » sob 12. kvě 2018, 10:51

Nechci být OT, takže: PX 3 žere vše, nenašel jsem nic co by mu nechutnalo. Volba to byla dobrá, sedí mi do ruky asi nejlíp ze všeho z čeho jsem strřílel. Po nějakých patáliích se zápalníkem mi puškař poradil ať nesuším naprázdno ani se sušilkami - v jejich odpružené "zápalce" je rychle vyklovaná díra. Od té doby stovky nábojů bez problému.
A střílí se z něho báječně, skoro mě mrzí že je ještě o něco přesnější než TT33

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » ned 13. kvě 2018, 09:39

OT smazaný.



burunduk
Příspěvky: 43

Příspěvek#5 » ned 4. lis 2018, 20:11

Rád bych znal zkušenosti uživatelů Norinca PX 3 - v ráži 7,62. Své jsem koupil před rokem a půl, teď jsem měl čtvrtou opakovanou závadu - zlomený zápalník. Na střelnici fungovala perfektně, kus zápalníku vypadl až doma. Takže jsem nabyl dojmu, že pokud neuletí špička zápalníku, i ten zlomený kus tam může fungovat - mám zato že běhá v zúžené části šachty, tedy pokud je opravdu zúžená. Tentokrát je úlomek dlouhý přes 5 mm, předtím (okamžitá disfunkce) cca 2 mm.
Vyhýbám se spouštění naprázdno i sušení se školními náboji. Vystřílel jsem z ní za dobu co ji mám už aspoň tři tisíce (spíš víc).

Teď hledám řešení.
Pistole jinak funguje skvěle, nerad bych ji měnil za něco jiného, snad za jiný kus stejného typu. Nicméně spolehlivost je až na prvním místě.
Kolik jste s nimi vystříleli a ev. s jakými závadami?



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#6 » pon 19. říj 2020, 22:30

Mne sa na nom paci,ze ho mozem nosit nadrcnuty a nehrozi vystrel ani pri pade na kladivo.Vadi mi priliz dlha rukovet...teda,nie zeby bola dlha vo svislom,ale v pozdlznom smere a spust daleko v predu a este trocha blbeho tvaru.Je moc zahnuta dopredu a tym padom je malo miesta medzi spustou a lucikom.Mam sice velke ruky,ale kratke a hrube prsty(maly hs xds ci g43 sa mi drzi paradne).A tak musim pre prvy vystrel zo spusteneho kohuta smatrat po spusti.Dalsie vystrely su uz v pohode,spust ma kratky reset.Moj ma nazov np762 a od px3 sa lisi tym,ze ma jednodielnu gumenu crienku obopinajucu rukovet aj v predu.To robi rukovet este dlhsiu a este neprijemnejsie sa drzi kratkymi prstami.Mam objednane delene crienky zo siga,ale asi idu pesi....nedajboh dojst ku mne.Inak nemam co by som mu vytkol.Snad len hlinikove telo a potrebu castejsieho mazania drazok.Zerie vsetko.Zo zaciatku ma udivovala rovna zapalka po vystrele bez jamky po zapalniku.Dosledok plavajuceho zapalnika.Strelba je prijemna...ovela jemnejsia ako z tt33,pistol je presna,spracovanie na cinana perfektne,vole male,zavadu som zatial nemal ziadnu.Neviem kolko mam vystrielane,lebo na strelnicu ho beriem s pumpickou a tak neratam,kolko ktory zozral.Som s nim spokojny.Na nosenie do lesa a na strelnicu dobra volba.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#7 » úte 20. říj 2020, 07:19

Díky za review, časem ho pořídím - líbí se mi vzhledově, nábojem a bude spíš pro ten pocit, že mám něco krátkýho s pořádnou průrazností jako zálohu



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#8 » úte 20. říj 2020, 10:15

Ak budes mat na vyber,tak si ohmataj typ s delenymi pazbickami a s jednodielnou gumenou.Uvidis,ktory ti sadne lepsie.Mne s tou gumenou nesedi.Inak, je to jedina pistol na take vrtacie a zaroven dostupne strelivo u nas,s vyhodou velkeho zasobnika,bezpecneho nosenia a v neposlednom rade aj ceny.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#9 » úte 20. říj 2020, 12:36

To je dobrej tip, ani jsem netušil, že ty gripy jsou různý. Právě ty vrtačky mě k ní přivedli - už teda před lety se mi líbila P226, ale hlavně plánuju malorážkovat a tak to bude dobrý doplňek.

Nezkoumal jsi různý karabinový konverze? Jako třeba Roni nebo Flux raider? to by s touhle ráži taky mohlo být zajímavý... i když asi trochu zbytečný



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#10 » úte 20. říj 2020, 19:00

Nie,neskusal som ziadnu konverziu.Ani ma tieto konverzie dako neberu.Mam to ciste na nosenie do lesa z dovodu,ze prejde este viac,ako .357 zo 4'' hlavne.Vecsiu prieraznost ma len moj revolver .45ka ale ten ma 7'' hlaven a uz sa nosi neprijemne.Navyse v kalamite zavadzia.TT som chvilu nosil,ale kedze nema 2cinnu spust,je na nosenie a rychly vystrel nevhodne.Ked sa clovek prepadne v haluzine do diery v ktorej moze byvat medved...kym sa zorientuje,kym obtiahne,ci natiahne kladivo uplynie cas.....takto len zmacknem.
Este keby malo to norinko system ako glok,ci xds...nemusela byt tak dlha rukovet a spust by nemusela byt tak debilne vpredu...ale clovek nemoze mat vsetko.Som velmi spokojny aj tak.



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#11 » sob 2. led 2021, 23:26

zdravím pánové,měl bych dotaz:nezkoušeli jste někdo do norinca PX3 usadit hlaveň 9mm luger?Dle dostupných informaci je PX3 klonem sigu 226,moc by mě zajímalo jestli přimo z klonu siga-tedy NC226,by seděla hlaveň na PX3.Přijde mi to jako zajímavá multirážová varianta.Do TT33 nebo CZ52 se hlavně 9Luger dají sehnat.O PX3 už nějakou dobu uvažuji,náboj 7,62x25 si přebíjím(mám tokareva),taktéž uvažuji o NC226,bylo by ideální mít 2 v 1 pouze s hlavní navíc.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#12 » ned 3. led 2021, 10:51

Čistě teoreticky, i kdyby to šlo, jakože si opravdu nemyslím, protože už délka náboje 7,62 je větší než 9L, tak spolehlivá funkce nebude jen o výměně hlavně.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#13 » ned 3. led 2021, 14:34

Myslim ze by to mohlo fungovat po vymene hlavne a vratnej pruziny. Ale mozno by nebolo treba menit ani vratnu. Treba vyskusat. Ale myslim ze Cinan koli efektivnosti vyroby sa bude snazit aby co najviac dielov bolo rovnakych.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#14 » ned 3. led 2021, 20:02

PX3 má údajně o několik milimetrů delší slide než NP22 a P226 tudíž to podle mě nebude lícovat s běžnou hlavní + zbytek vnitřností bude na delší náboj, musel by jsi nějak upravit zásobníky, nebo tam cpát nějakej adaptér atd... všechno homemade nebo custom. To asi nemá moc význam, když ta NP22 stojí kolem 11k



burunduk
Příspěvky: 43

Příspěvek#15 » úte 5. led 2021, 14:41

Popsali to ve Střelecké revui 7/2017. Závěr s hlavní je kratší, take kohout nedosáhne na hlavu zápalníku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti