Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#256 » pát 10. úno 2023, 11:04

to Juraj, na apendix si ho klidně dej, kladivo má bezpečnostní odskok a blokaci nemá, ale úderník má asi 1,5cm...tam není potřeba. Právě že až na cenu a nemožnost nabít přes mířidla splňuje vše pro sluzebni zbran, v tomto překonává Shadowa, který je vysloveně sportovní speciál... v optiku pokud by byl povolen s nepohyblivým kolimatorem by neměl konkurenci...

Za mě má dvě vady, zahřívání, s tím se dá ale žít, dají se točit 4 zásobníky za normálního počasí, tzn vystřílim a než nábojů tak to schladme.
A hlavně není přívětivá pro leváka...jasně úchop jsem nadriloval ale nemůžeš zkouším střílet s palci nahoru....
Už při prvním předvedení na ShotS. byla ústy majitele inzerována levorukaverze, bohužel zatím není a asi ještě dlouhou nebude. Má druhou stranu by to byla v krátkých zbraních jediná sériově dostupná zbraň čisté pro leváky...



Úderník
Příspěvky: 30

Příspěvek#257 » sob 11. úno 2023, 13:47

-
K majitelům...

Mě se Alík moc líbí, jak originálním řešením, zpracováním tak designem. Často si ho v "krámě" osahávám, ale ještě jsem neměl možnost si s ním zastřílet (tj. stovky a více ran).

...Ale jako zdravotníka by mě zajímal právě důsledek intenzivnějšího, dlouhodobého používání této zbraně na zápěstí!
Energie výstřelu, která se při použití klasického browning-petter, z části odkloní mimo anatomicky velmi komplikované a na poranění náchylné zápěstí, se zde prakticky všechna koncentruje do jednoho místa mezi palcem a ukazovákem.
Máte již někdo nastříleny stovky ran třeba během jedné návštěvy střelnice?
Projevilo se to výrazněji druhý den na ruce?
Zkušenosti z dlouhodobého užívání a případné zdravotní dopady na "opotřebení" zápěstí asi zatím nejsou k dispozici.

Díky předem za subjektivní poznatky.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#258 » sob 11. úno 2023, 14:19

:-D
A co taky revolver?



Úderník
Příspěvky: 30

Příspěvek#259 » sob 11. úno 2023, 17:25

Nebylo myšleno B-P kvůli zákluzu hlavně a přenosu energie závěrem, ale hlavně polohou hlavně :D NAD rukou. Revolvery nemají (snad mimo Rhina - tam to půjde také vše do ruky) hlaveň proti ruce. Ale, také nad ní. Tedy opět jde část energie nad ruku.



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#260 » pon 13. úno 2023, 08:33

Tak nevystřílim během jedné návštěvy střelnice víc jak 150 ran, ale nepozoruji že by zápěstí trpělo víc než třeba každodenní prací na PC a rukou položenou na myši :-) Zatim nejvíc mě během střelby píchlo v zápěstí při střelbě Desertem .50AE :-D



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#261 » pát 17. úno 2023, 12:38

Nejvíc mám asi 250 den, ale prebijenky na faktor. Tam jsem necítil problém, ale povedlo se mi vzít omylem prebijenky pro PCC, které mám nášlapné a tam už to bylo cítít, nic co by nešlo vydržet, ale používat takový náboj standartně dlouhodobě asi mít vliv na zápěstí může.
Co já slyšel při koupi zkoušelo Laugo jeden prototyp s.kompenzatorem a někdo tam dal náboj v Majoru prý to nebylo nic co by člověk chtěl moc opakovat. Na druhou stranu úsťová zařízení co se dají na Aliena koupit, Španělé a Finové dělají kombinaci kompiku a brzdy, tam věřím že při vhodném návrhu nemusí být.problem. Je že pro Open zase nemám dlouhé zásobníky...



Úderník
Příspěvky: 30

Příspěvek#262 » sob 18. úno 2023, 10:19

OK. Díky.
Ale asi je to OT, když si ho stejně nemohu koupit. Je už mimo můj fin. budget.

Desert v 50AE - respekt. Ale taky ho chci zkusit. Mě nejvíce nakopl Desert Tech 50BMG :wtf: - Asi už OT - Admin, pardon.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti