Požadavky a návrhy - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#241 » čtv 12. úno 2015, 11:55

Žes to myslel v dobrém nikdo nezpochybňuje. :-) Spíš bych řekl, že v "blaženém rozechvění" si nedovedeš představit jak ty věci fungujou a jak je zrovna tenhle druh údajů citlivej.

Anonymní jsou ty údaje jen potud, pokud je programátor a správce DTB chce mít anonymní.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#242 » čtv 12. úno 2015, 12:06

Anonymní je relativní. Pokud chceš mít takovou databázi editovatelnou, tak musí existovat propojení mezi daty a uživatelem. I v anketě, kde je možné měnit své odpovědi, musí být výsledky hlasování spojené s jednoznačným uživatelem.

Ne že bych měl zájem něco takového někomu prodávat (a on by to stejně nikdo nechtěl, protože z fóra je poměrně snadno dohledatelné, kdo má co, že ano ;) ), ale nejsem si jist, k čemu by to bylo dobré. Rád se nechám přesvědčit, ale zatím ten pozitivní smysl nevidím.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#243 » čtv 12. úno 2015, 12:31

Nieco ako info v profile 'preferencie' by mohlo byt prinosne ale treba to drzat v rozumnej miere. Kazdopadne by zaujimave vidiet ze ako su tu rozdelene rozne formy postihnutia :D. Nemyslim ze by mal niekto problem uviest o sebe ze preferuje ako kategoriu zbran XY (moze byt uvedena dlha a kratka), ma oblubenu konkretnu zbran XY (dlha a kratka), na pripadne nosenie si mysli ze by najlepsie bolo XY a striela najradsej mierenu / poppre / holuby ... . Pripadne ze zbraniam sa venuje rekreacne / vykonnostne / sluzobne. Samozrejme je na kazdom z nas co tam bude ochotny vyplnit.

Pokojne sa napriklad priznam k tomu ze som zatazeny na .357 revolvery, najvacsi milacik je 5.5" Ruger Vaquero, ak nosit - tak 2-3" revolver, dlhu nemam a momentalne pilujem mierenu strelbu a blbnem s gongami :D. Toto je uroven informacii ktoru nemam problem nechat verejne k dispozicii.

Ale konkretne mena a adresy si menme sukromne medzi sebou a neskladujme ich tu, rovnako ako pocty zbrani co kto z nas ma doma sem nepatria ;).

Just my 2 cents.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#244 » čtv 12. úno 2015, 12:42

>pesi
Taky jsem trochu paranoidní ohledně zveřejňovaných údajů, ale upřímně - kdo chce něco najít, tak to najde. Třeba jen podle informací, které na sebe dobrovolně napráší. Jen z Tvých vlastních příspěvků jsem vysledoval, že přebíjíš, že jsi vlastnil a možná stále vlastníš opakovací dlouhou malorážku, samonabíjecí pušku a pistoli, že jsi prodal revolver, ... Já nejsem vyjímkou. I u mně lze dohledat co mám. Pokud by chtěl člověk maximální anonymitu, tak by se musel na fóru pohybovat pouze jako čtenář a nepřispívat.

Vždyť se stačí podívat na vlákno "Nechám vystřelit, chtěl bych si vystřelit."

Já bych to nehrotil - pokud si někdo přeje do profilu přidat svoje hračky, nechť si tu radost udělá. Ostatní tu možnost prostě nevyužijí.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#245 » čtv 12. úno 2015, 13:24

Poněkud si protiřečíš. Nejdříve navrhuješ rozšíření profilu uživatele a teď zase, že to budou anonymní data.

RomanB74 píše:Rozumím, nicméně věřte, že to bylo myšleno v dobrém ku prospěchu fóra. Evidentně jsem se špatně vyjádřil a některé body jsem měl definovat polopaticky, aby bylo jasné že se v globálu jedná o anonymní data nesvázaná s ID uživatele.


mikymoto: to, že někteří uživatelé jsou naivní a uvádí o sobě údaje, které mohou zajímat "jiné" je jen jejich nezodpovědnost. To, že někdo cíleně dohledá, kde a co dělám je jedna věc, ale proč to usnadňovat shromažďováním informací, které jsou spíše komerčního charakteru nebo citlivé jak píše Blacky a MM.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#246 » čtv 12. úno 2015, 14:46

mikymoto píše:>pesi
Taky jsem trochu paranoidní ohledně zveřejňovaných údajů, ale upřímně - kdo chce něco najít, tak to najde. Třeba jen podle informací, které na sebe dobrovolně napráší. Jen z Tvých vlastních příspěvků jsem vysledoval, že přebíjíš, že jsi vlastnil a možná stále vlastníš opakovací dlouhou malorážku, samonabíjecí pušku a pistoli, že jsi prodal revolver, ... Já nejsem vyjímkou. I u mně lze dohledat co mám. Pokud by chtěl člověk maximální anonymitu, tak by se musel na fóru pohybovat pouze jako čtenář a nepřispívat.

Vždyť se stačí podívat na vlákno "Nechám vystřelit, chtěl bych si vystřelit."

Já bych to nehrotil - pokud si někdo přeje do profilu přidat svoje hračky, nechť si tu radost udělá. Ostatní tu možnost prostě nevyužijí.


Ano když budu chtít, tak strávím několik minut, možná desítek, abych o tobě, JEDINÉM člověku zjistil, jaký zbraně máš a kde uložené. Jenže tím se nikdo zabývat nebude. Když to ale za všechny bude v jedné DTB, kde se to dá snadno a rychle elektronicky zpracovat a vyhodnotit, je to něco jiného.

Takže kdo chce, může si to dát do popisu. Ale dělat na to nějakou zvláštní DTB a ještě to ověřovat vůči ID uživatele je příliš nebezpečné. Napojovat to na tohle forum (pokud majitel chce může) je myslím cesta do pekel. Pokud někdo chce, může si založit web http://www.jakemamekdozbrane.cz a pokud tam někdo přijde a uvede co má, ok proč by ne. :)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#247 » čtv 12. úno 2015, 15:41

coffee píše:Poněkud si protiřečíš. Nejdříve navrhuješ rozšíření profilu uživatele a teď zase, že to budou anonymní data.


Evidentně si nerozumíme v pojmech diskrétní informace ve vztahu k uživatelskému profilu zde na fóru.
Třeba to, že uživatel ,,XY" (nebo jakkoliv jinak) uvede které zbraně vlastní je z pohledu osobních údajů zcela anonymní.
Jiná věc je, když si uživatel ,,XY" ve svém profilu vyplní datum narození a bydliště, případně skutečné jméno a jako avatara si nahraje svou průkazovou podobiznu.

Čiže ta anonymita je prvotně dána tím, že zde normální uživatel neuvádí ,,svá osobní data". A skutečnost, že mohu dohledat že nějaký uživatel ,,XY" je, například: ,,Držitelem ZP ABDE a vlastní 2x CZ 75D" je jak jsem již zmiňoval pouze statistická informace bez přímé vazby na konkrétního člověka (samozřejmě za předpokladu, že NEMÁ vyplněné skutečné osobní informace, jenž by jej mohly identifikovat).

Nicméně, jsem si vědom, že se aktivnímu IT již nevěnuji delší dobu a možná mi unikla existence nových technologií, jenž umožňuje podle nickname v profilu a vyplněným ,,nějakým městem" dohledat konkrétního člověka :o



pesi
Příspěvky: 304

Příspěvek#248 » čtv 12. úno 2015, 17:17

Divili byste se co vše lze dohledat. Mám s tím jednu docela konkrétní zkušenost. Kriminálce se cca za 14 dni po podání trestního oznámení podařilo popsat cestu jak se jeden poměrně známý český film dostal na internet a zatkly pachatele - nešťastného kluka, který to sice neudělal, ale nešťastně to spustil - přímo na pracovišti.
A k té digitální stopě. Ano každý kdo jen trochu žije na síti, zde zanechává po sobě stopy. Ale nevím proč případným "hledačům" pomáhat. A nejde jen o "typovače" majetku, ale třeba i o různé politické snahy, kdy je jedno, zda jde o anonymní data nebo ne, protože jde o statisktiky. Myslím že bohatě stačí ty údaje, co poskytuje ministerstvo vnitra ze svých registrů a není třeba k nim snadno přidávat podrobnosti. A když už na sebe práším svoje názory, tak ještě přidám jedno rčení: "Všechno co říkám je pravda. Ale ne všechno, co je pravda, říkám."



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#249 » čtv 12. úno 2015, 17:51

Naprostý souhlas, já se těmto vláknům také vyhýbám a tudíž do nich také nepřispívám, stačí, co jsem tady na sebe již prozradil !

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#250 » čtv 14. črc 2016, 14:27

Bylo by možný přidat možnost zobrazení všech příspěvků v tématu najednou, jako je to na strelectvi.cz? Docela šikovná funkce, když člověk něco hledá.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#251 » čtv 14. črc 2016, 16:12

Ono už to tu jednou bylo, pak to ale nebylo kompatibilní s novou verzí fóra, takže zase odešlo. Ale kouknu na to, až bude čas.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#252 » ned 31. črc 2016, 12:01

Šlo by odkaz na hledání přesunout z rychlých odkazů přímo do záhlaví fóra?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#253 » ned 31. črc 2016, 12:24

Šel, ale už by se tam navíc nevešel, takže jedině výměnou za některý z odkazů, které tam už jsou (Nové příspěvky, Nepřečtené příspěvky, Vaše příspěvky, Aktivní témata). Trochu se bojím, že kterýkoli odstraním, tak se najde někdo, kdo je rád používá a bude nespokojenost :D

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#254 » ned 31. črc 2016, 13:41

Já teda mezi "aktivní témata" a "upozornění" vidím docela širokou mezeru :)

P.S. K čemu je odkaz "nové příspěvky"? Nějak jsem nikdy nepochopil smysl. A například "vaše příspěvky" mi přijde dost zbytečný dávat do záhlaví.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#255 » ned 31. črc 2016, 13:53

To, že vidíš mezeru na svém monitoru ty, ještě neznamená, že ji tam mají všichni - šířka je flexibilní dle šířky prohlížeče.

Nové příspěvky jsou prostě nové příspěvky, to je celkem samovysvětlující, myslím :) Já třeba "vaše příspěvky" používám často, když řeším jestli někdo reagoval na stejné téma jako já či přímo na mě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti