Nejasnost ohledně poplatků/kolků

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


SteMich
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » úte 10. říj 2023, 13:56

Na stránce "Ceny a poplatky" ve druhé části (pod Ceny neúřednických úkonů) jsou Poplatky. Není mi jasné, které z poplatků se platí formou poštovních kolků. Například hned první "Přijetí přihlášky" stojí 100,- a to vím, že se platí kolkem. Znamená to, že všechny poplatky se platí formou kolků?

Nikde jsem to nebyl schopný najít a na stránce to není zmíněno. Možná mi něco uniká, však navrhuji doplnění této informace do stránky.
Mně by to proces ujasnilo a věřím, že i ostatním začátečníkům.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#2 » úte 10. říj 2023, 14:00

Ano, vše se platí kolky. Naprosto vše. Nebo na účet krajské správy převodem, pokud žádáš o správní úkon datovkou. znám jen jeden útvar, který má zatím terminál na placení a to je Křižíkova, Praha.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#3 » úte 10. říj 2023, 14:16

Co chodím já, tak pouze kolky, a poslední dobou je problém, je sehnat na menších poštách. Jinak doporučuji datovou schránku, tam jsou některé úkony od poplatků osvobozeny úplně a některé jdou převodem.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#4 » úte 10. říj 2023, 18:16

asi jak kde v Č Budějovicích sem platil hotově



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#5 » úte 10. říj 2023, 18:47

Na poště: Prosím kolky za 1400. Jdete si pro zbroják? 8-)

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#6 » úte 10. říj 2023, 18:55

Od příštího roku by snad mohl být konec :D



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#7 » čtv 12. říj 2023, 07:24

Na oddělení zbraní u nás v okresním městě jsou z těch kolků také neštastní. Již několik let marně žádají ministerstvo o platební terminál na karty.... A nic se za tu dobu nezměnilo.... A kolky je stále těžší sehnat. Na poště mi řekli, že už je neprodávají, protože téměř nikdo je nechce a v obchodech, kde je nedávno ještě prodávali, je už také nevedou...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#8 » čtv 12. říj 2023, 07:26

Ano, přesně tohle jsme taky řešili. Sami jsou z toho nešťastní a opravdu sehnat kolky je dnes už problém.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#9 » čtv 12. říj 2023, 07:54

Černý trh řeší vše. Až nebudou vůbec, s důvěrou nakoupíme u veksláků. Před každým OSZBM jich bude v úřední dobu vždy pár postávat...



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#10 » čtv 12. říj 2023, 08:13

Česká pošta:
Prodejní místa
Kolkové známky jsou v prodeji na všech pobočkách České pošty, s. p., pověřených prodejem kolkových známek. (Prodej kolků není povinnou součástí sortimentu Výdejních míst a Partnerů.)


Které to jsou, jsem se nedozvěděl, ale určitě je to každá větší pošta.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#11 » čtv 12. říj 2023, 08:33

Seznam pošt pověřených prodejem kolků:
https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... 4a7a5d3905

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#12 » čtv 12. říj 2023, 12:04

Já tedy, když kupuji zbraň, tak na otázku u prodejce: "Potřebujete kolky?" odpovídám rovnou ANO a dál to už nemusím řešit.
A nákupko po datovce je bez kolků.



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#13 » čtv 12. říj 2023, 12:23

Seznam se týká pošt pověřených zpětným odkupem a výměnou kolků, těch je málo, ale pošt, kde to prodávají je dost. X-krát jsem kupoval kolky na poštách na různých vesnicích, kudy jsem zrovna projížděl a nebyl nikdy problém.



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#14 » čtv 12. říj 2023, 12:25

Minimálně je to seznam pošt, kde je budou prodávat stoprocentně.



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#15 » čtv 12. říj 2023, 15:31

Střelec píše:Seznam se týká pošt pověřených zpětným odkupem a výměnou kolků, těch je málo, ale pošt, kde to prodávají je dost. X-krát jsem kupoval kolky na poštách na různých vesnicích, kudy jsem zrovna projížděl a nebyl nikdy problém.


Problém byl i tehdy, když na poště sice kolky měli, ale neměli kolky v hodnotě, kterou jsem potřeboval, a neměli ani kombinaci, která by tu potřebnou hodnotu dala dohromady. Když jsem se ptal, jak je to možné, že mají tak omezený sortiment kolků, tak mi řekli: "To víte, to už dnes skoro nikdo nekupuje".... U nákupka mne to nesere, to si vyřídím on line. Ale registrace zbraně a poplatek za průkaz zbraně požadovaný v kolcích, to už bývá někdy opruzem i v okresním městě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů