Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#151 » ned 17. led 2016, 13:58

Cenu ten inzerant, co trezor sháněl / shání, neuvedl... Když sám dobře vím, že ten trezor se dá sehnat nový kolem 5,5 tisíce, tak proč mu to tam nedat ;)

Ano, upozornění lze provézt pomocí SZ, nicméně současné pravidla mi nezakazují na tento fakt poukázat rovnou do burzovního tématu, tak proč bych to nemohl udělat a k tomu všemu jsem za to ještě napomínán ? :geek:

A místo toho, aby se pravidla upravila tak, aby nebyl prostor pro jakoukoli diskusi právě ohledně pravidel, jako diskutujeme teď se radši doporučí poslat SZ...

Neberte to jako nějaké napadání, pouze poukazuju na fakt, že pravidla by se mohla poladit. Pokud se nepoladí, budu zřejmě radši posílat všecko SZ, abych náhodou neporušil nějaké další pochybné pravidlo :-)

Legoš

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#152 » ned 17. led 2016, 14:36

No, já tedy nevím, ale formulace
... Zdržte se jakýkoliv komentářů ...

se mi zdá dostatečně průrazná.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#153 » ned 17. led 2016, 14:45

peggy píše:Upozornění jde provést SZ a není třeba plevelit burzu. Viz třeba výklad Patrika o pár příspěvků výše.

Patrik sám v burze diskutoval. Čili pokud se máme držet jeho výkladu... :D

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#154 » ned 17. led 2016, 16:15

No hlavně asi budeme slovíčkařit a chytat se kdejakého pseudoargumentu, než bychom respektovali pravidla. Má to smysl?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#155 » ned 17. led 2016, 20:30

Lynx píše:Patrik sám v burze diskutoval. Čili pokud se máme držet jeho výkladu... :D


Myslím, že jsem jedinkráte někomu něco napsal a týkalo se to dodržování zákonů ČR. Ale přísáhám, že už to nikdy více neudělám. :evil:



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#156 » pon 18. led 2016, 11:47

Ahoj všem,

peggy píše:No hlavně asi budeme slovíčkařit a chytat se kdejakého pseudoargumentu, než bychom respektovali pravidla. Má to smysl?


No, k tomu slovíčkaření bych ještě dodal vytrhávání věcí z kontextu. Ono "zdržte se jakýchkoliv komentářů" je právě to čeho se tady očividně snažíte v Burze docílit (akorát to není omezení jakýchkoli komentářů, ale jen drtivé většiny, kterou upravuje mnou navrhovaná změna pravidel)

Duležitým faktem je tedy i ten kontext, abych se k němu vrátil:

peggy píše:No, já tedy nevím, ale formulace
... Zdržte se jakýkoliv komentářů ...

se mi zdá dostatečně průrazná.


Plné znění věty z pravidel:
"Zdržte se jakýkoliv komentářů typu: „To je úžasné“, „To je drahé“, „Nabízím vám za to o dva tisíce méně“ apod."

Takže pokud jsme byli poučeni o takovýchto typech komentářů (tzv. idiotské, žádnou hodnotu nemající komentáře) tak to chápu a beru ;) Rozhodně se tam ale neřadí právě ty faktické připomínky typu: Porušuješ zákony ČR; Trezory se na takovýhle inzerát špatně shánějí, doporučuji koupit rovnou nový; apod. pár dalších faktických a konstruktivních připomínek...

Tož tak ;)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#157 » pon 18. led 2016, 13:27

Taky by nebylo špatné vydat prováděcí vyhlášku k pravidlům, která by m.j. obsahovala ustanovení, že v burze smí diskutovat jen prodávající, kupující a moderátoři + seznam povolených frází.
Taky bych zakázal diskusi v této sekci - pokud chce někdo polemizovat s adminem o jeho exekucích, nechť tak činí v SZ po složení manipulačního poplatku.



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#158 » úte 19. led 2016, 00:11

graver> Ano ano ;) manipuační poplatek a ještě bych tam dal navrch poplatek za onen poplatek, aby to bylo správně podle "pravidel" bank :-D

A abych nebyl off-topic, tak soudně dle toho, co jsem tady pročet na předchozích stránkách ohledně jiné "faktické" připomínce v Burzovním tématu moc nevím, jeslti se dá ve změnu pravidel doufat :-P

Snad jsem byl natolik konstruktivní, že se třeba alespoň část mojí myšlenky použije ;)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#159 » úte 19. led 2016, 11:24

Fajn. Já mám dotaz. Když dotyčný nenapíše cenu a mě cena zajímá. Tak mu pošlu SZ, on mi odpoví. A takhle se ho zeptá 20 lidí. nebylo by lepší napsat příspěvek a on by mi v dalším odpověděl? Pak by to rovnou viděli i případní další zájemci a nemuseli by zasírat už tak občas vypadávající servez hromadou SZ. Stejně tak, když někdo napíše inzerát a případný zájemce by chtěl nějaké upřesňující info. Např. zda je prodej možný po kusech,apod.
Trestat za každý takový příspěvek mi připadá jako hovadina.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#160 » úte 19. led 2016, 11:36

Cena je jednou z podmínek inzerce, pokud ji dotyčný nenapíše tak ho mederátor vyzve k doplnění. Když se tak nestane je inzerát smazán.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#161 » úte 19. led 2016, 16:43

A jak dlouho bude moderátor čekat, než inzerující cenu doplní? Řádově: minuty, hodiny, dny...? Někdo se připojí jednou za den nebo ani tak často ne. Já to vidím tak, že pokud mám zájem o zboží a zeptám se příspěvkem na cenu, která tam chybí, tak moderátorovi ještě ušetřím práci.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#162 » úte 19. led 2016, 17:07

Řekl bych, že za dotaz na cenu tu nikdo ještě banován nebyl. Napomínáni tu byli většinou Ti, kteří prodej či koupi komentovali a radili - netřeba se v tom pořád ďoubat.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#163 » úte 19. led 2016, 18:04

Co to tedy uzavřít s tím, že se do pravidel inzerce napíše, že mimo zadavatele inzerátu a moda, tam nikdo nemá co psát a případné dotazy a připomínky ohledně prodeje, či koupi se řeší výhradně pomocí SZ.

prosím, to tedy brát jako návrh na změnu v pravidlech inzerce.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#164 » úte 19. led 2016, 18:23

A co to uzavřít, že to je prostě tak jak to je a je zbytečný, jak pro debi***í americany psát navod, že se kočka nemá sušit v mikrovlnce? grrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#165 » stř 20. led 2016, 08:05

wigum píše:..... Když dotyčný nenapíše cenu a mě cena zajímá. Tak mu pošlu SZ, on mi odpoví. A takhle se ho zeptá 20 lidí........

po pár odpovědích na SZ si cenu raději doplní sám

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů