Ruger Blackhawk .357 mag , .44 mag

Krátké vícehlavňové zbraně


Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#46 » úte 10. říj 2023, 08:03

Náhodou, neřešil již někdo koupi rámu? Přemýšlím že bych si koupil bisley frame a jen si ho na zbrani přehodil. Technicky by v tom neměl být problém, jen jej sehnat.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#47 » úte 10. říj 2023, 08:40

Občas se něco vyskytne na egun.de. Naposledy tam byl rám na New model BH + ještě nějaké díly.
Tady v ČR asi jen zkusit objednat v rámci prodejce, který to pak objedná v MPI....
Já ale takto čekal na střenky cca 2 roky a stejně jsem se nedočkal........
Ruger sám o sobě samozřejmě nic nepošle.....



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#48 » stř 11. říj 2023, 08:29

Zdá se že se blackhawk u nového majitele příliš neohřál.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/657878-ruger/
Hned bych ho přivítal do sbírky, ale poslední dobou jsem toho nahrabal nějak moc :)

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#49 » stř 11. říj 2023, 10:19

Já ho zaregistroval k prodeji až včera. Každopádně má nepůvodní a upravené střenky. Rok výroby 1997 dle čísla.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#50 » stř 11. říj 2023, 10:22

Těch střenek jsem si popravdě nevšiml, měl jsem pocit, že to je ten co jsi tu prodával tuším snad ty?

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#51 » stř 11. říj 2023, 10:57

Ne, ne. Já svého neprodám:-)

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#52 » stř 11. říj 2023, 11:02


Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#53 » pon 16. říj 2023, 09:18

Malej a velkej:
4.jpg


3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#54 » pon 16. říj 2023, 11:13

Krasavci, ten krátkej je speciálně super.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#55 » pon 16. říj 2023, 13:53

Já když to teď mám možnost porovnat lépe, tak i ten 7,5" má něco do sebe. Každopádně kraťas je kraťas a v .44 by byl super. Bral bych ho i v .45LC, ale tam se dělali v nerezu především s ještě jedním válcem na .45ACP a na ten jsem tu bohužel vůbec nenarazil... :-(

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#56 » čtv 2. lis 2023, 07:18

Tak se mi podařilo sehnat další železo od Rugera v kýžené ráži -45LC. R.v. 2008.
Je to sice New Vaquero, ale některé prvky tam jsou společné s BH, ale je jich minimu.
Přidávám fotky pro porovnání s kraťasem BH.

1y.jpg

3y.jpg

5y.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#57 » pon 8. led 2024, 07:22

Tak jsem se o víkendu pustil do výměny pružiny nabíjecí klapky (loading gate spring). Dělal jsem to tedy na Vaqueru, ale systém je stejný u všech saa modelů Ruger. Nabíjecí klapka byla dosti volná a hlavně při otevření nedošlo k plnému poklesu aretace válce, což mělo za následek, že aretace stále "psala" po válci. Je to jiný systém, než u klasických saa.
Co se týká výměny pružiny, není to nic složitého a nějaké návody jsou případně na YT.
Narazil jsem, ale po výměně nové pružiny na hooodně velký odpor při otvírání nabíjecí klapky. Jinak vše fungovalo OK.
Přemýšlel jsem, jak zmenšit odpor pružiny a na US foru jsem narazil na jeden příspěvek, kde radí pružinu lehce zmáčknout ve svěráku v místě označeném modře na obr.
V místě označeném červeně je z výroby cca 6mm. Jim se osvědčilo zmenšit mezeru cca na 2,5-3mm. Sám jsem ji stáhl na 4mm a musím říct, že klapka se dá otevírat už podstatně lépe a určitou rezervu na ochození a únavu péra jsem tam ještě nechal.
Určitě nedoporučuji upravovat nějak výrazně výstupek (zelená), který je z výroby zkosený a dostatečně dlouhý. Stačí ho případně pouze vyleštit.
Snad to někomu pomůže, kdyby se rozhodl pro tuto opravu........
Na obrázku je rozdíl mezi starou a novou pružinou:
20.jpg


..a celá zbraň:
20240107_095329.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#58 » ned 21. led 2024, 17:58

Zkoušel jste někdo v SBH náboje. 44 special? Výrobce uvádí, že je to možné...



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#59 » ned 21. led 2024, 18:08

V praxi ne kvuli (ne)dostupnosti a cene (jsou drazsi nez .44 mag) ale neni v tom problem a funguje to stejne jako zamenitelnost .38/357

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#60 » úte 30. led 2024, 07:29

Tak jsem u Vaquera koukal na spáru mezi rámem a gripem revolveru a zdála se mi na levé straně příliš velká.
44.jpg


Zjistil jsem, že je tam zřejmě nepůvodní pružina (pawl plunger spring) pinu (pawl plunger) a jelikož byla na konci zdeformovaná, nenaváděla se při montáži celá do otvoru v rámu, ale část se jí skřípala mezi rám a grip.
Také cvakání při otáčení válce bylo takové mdlé, což způsoboval malý přítlak.
Vyměnil jsem tedy pružinu za origo a vše funguje jak má. Spára prakticky zmizela...
33.jpg


Zde je pochroumaná pružina a nový pin....
11.jpg


A zde celá zbraň
22.jpg


Nyní je již Vaquero v perfektní kondici... Dávám to sem jelikož systém je stejný jako u BH a SBH....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host