Revolvery Taurus

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#16 » pát 3. črc 2020, 20:08

Zakladatel vlákna již zřejmě k nějakému rozhodnutí došel ... ale asi měsíc jsem majitelem 856 UL ... chtěl jsem něco malého do nočního stolku, kde může být revolver na věky naládovaný a v případě, že v ložnici potkám loupežníka, zajistí nějaký čas než odemknu trezor s obranným arzenálem. Je to malé, lehké (hodně), na 6 ran, nositelné na vnitřním opaskovém pouzdře, aniž by bylo vidět. Střelba překvapivě přesná, pistolový terč postava se zbraní zasažitelná na 25 metrů do hlavy. Na nějaké větší střílení to není ... bo výstřel je docela mr.da (ještě že jsem nevzal také uvažovaný 357 Taurus 605 :shock: ), navíc dodávané perforované gumové střenky, jakkoliv padnou dobře do ruky a při manipulaci příjemné, nejsou při střelbě moc kompatibilní s kůží rukou kancelářského povaleče (jako horník s centimetrovou kůží bych s tím ale problém určo neměl) :P . Dcera si z toho třikrát vystřelila a už z toho střílet nechce, bo to moc kope :D , raději si na takovéto domácí žvýkání, tedy střílení ode mě na střelnici půjčuje ČZ 75 semicompact. Já si to ale stejně nekupoval na nějaké velké střílení, ale jen vysloveně do toho nočního stolku, nebo na občasné nošení, kdyby mě v parku chtěla sežrat nějaká vzteklá čivava ... za mě zatím plná spokojenost ;)



staroch
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » pon 25. led 2021, 21:41

Mám dva dotazy:
1. Má někdo zkušenost s Taurusem 627 4" s kompikem? Je nějak podezřele levný, tak se ptám.
2. Někdo tu někde psal, že kompnezátor nějak zlobil. Jak zlobí kompenzátor?
Díky moc.



Eastwood
Příspěvky: 8

Příspěvek#18 » pát 19. bře 2021, 17:18

Obecně u zbraní platí, že za málo peněz málo muziky. Vezmi si třeba zbraň za 15-20 tis, odečti si marži výrobce, prodejce, dovoz náklady, clo, DPH a dostaneš na cenu zbraně kolem 8 tisíc a co koupíš dneska za osmičku tady za kvér?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#19 » sob 20. bře 2021, 08:45

Mel jsem Trackera ve 44mag. Kompik funguje perfektne. Zbran je subtilni, lepsi rucku jsem u revolveru nemel. SA spoust vynikajici rovnou z krabice. DA prumer. A tady ty pozitiva konci :)
Hledi jsem musel mit uplne na stranovy doraz=hlaven nebyla presne dotocena, takze muska byla vychylena. Cep musky byl navrtany tak blizko okraje, ze to vytahlo material hlavne. Cervena vypln musky upadla. Mezera mezi valcem a hlavni 0,4mm. Vnitrnosti komplet zalepene konzervacnim olejem, takze komplet rozborka a umyt a seskrabat to svinstvo. Pak zacal blbnout zamek valce, protoze se blbe sesly tolerance a zamek zustaval zaseknuty v tele, takze to nekdy ani neodpalilo, protoze se valec setrvacnosti pretocil, nekdy odpalilo, ale nabeh hlavne dostal zabrat... Diky tehle zbrani vim, co vsecko se muze na revolveru vysypat a kecy o nekonecne spolehlivosti revolveru jsem jen kecy.
Edit: az jsem ten revolver vychytal, tak jsem ho prodal a poridil misto toho noveho s&w a ne, moc jsem si nepomohl. Tak uz snad zbyva jen Ruger vyzkouset.



Špatňák
Příspěvky: 2

Příspěvek#20 » pát 26. bře 2021, 21:49

Potřeboval bych poradit s revolverem. Na co ho potřebuji:

- Hlavně pro radost, takže řeším i design.
- Tím, že nebude hlavní zbraní, do něj nechci cpát hromadu peněz (být tomu jinak, je má volba Colt Python : )
- Ráži chci .357
- Beru ho i jako vhodnou variantu, pro pohotovostní použití v "nočním stolku". Z tohoto úhlu pohledu má pro mě výraznou výhodu oproti pistoli.

Na základě výše uvedených parametrů mi oko padlo na Taurus 66
https://www.prodej-zbrani.cz/revolvery/ ... 6312p.html

A od té chvíle jsem se ztratil, protože popis je.... No popis vlastně není. Když hledám bližší informace, tak moc nejsou. Celý svět evidentně ví a jednoho neznalého nikdo neřeší. Takže chápu správně že:

- Do něj můžu ládovat jak .357 Magnum, tak .38 Special?
- Když má DA/SA, tak to znamená, že můžu "mačkat jako u pistole", nebo ve stylu divokého západu natahovat kohoutek frajersky palcem?

Vím, že se ptám velmi naivně, nicméně revolver jsem nikdy nevlastnil a střílel jen 3x z jednoho a toho samého, co má kamarád. Takže mé znalosti jsou skutečně chabé. :)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#21 » pát 26. bře 2021, 21:56

V čem je výhoda proti pistoli?
Určitě do nočního stolku 6" obra?
357 umí i 38. SA/DA je jak píšeš.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#22 » sob 27. bře 2021, 05:11

Pokud do toho nedas naboje, treba kvuli detem, a zlodeje tim planujes utlouct, tak dobra volba. :)

Jinak je to ooooobrrrrr a jako “pohotovostni” zbran, se kterou se prakticky nebude strilet trosku zbytecny. Ale fungovat to bude :) Odobne bych volil nejakyho prcka 2-3 palce.

Ano SA/DA TJ. Muzes natahnout kohoutek jak palcem a pak jen spousti vypustit, nebo komplet mackanim spouste.

Ad Joke: mno oproti pistoli je revolver “bezpecnejsi”, tj. Neresim pojistku, nemusim natahovat, pokud nemam v hlavni, vidim co za naboj je pripraven a muzu ho menit otacenim valce. Hypoteticka mensi zavadovost. Ale zas jasne nevyhody - omezena kapacita, slozitejsi prebijeni, mensi vykon(u srovnatelnych razi a laboraci). Slozitejsi instalace doplnku (laser, baterka....) Vsechno ale zalezi na pouzivani a okolnostech, takze nic neprekonatelneho.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#23 » sob 27. bře 2021, 08:11

Ten Taurus je bohuzial loteria co sa tyka kvality. Takze by to fakt chcelo vyberat konkretny kus - pokial je to teda to po com srdce pisti :).

Hlavne to chce mat z toho nastrielane. Obzvlast z v DA. A na nocny stolik pridat sluchadla, pokial chcem strielat v miestnosti - obzvlast .357. K revolverom sa da diskutovat hodne o pre/proti ale tu je to OT.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#24 » sob 27. bře 2021, 08:54

Ja si prave myslim,ze ten taurus je za tie prachy muziky tak akurat.Ked ho porovnavam s rugerom,tak taurus dava tej muziky az az.
Ale zrovna tento typ by som nevidel ako variantu na /pohotovostni pouziti na nocnom stoliku/.Navyse,ak s tym niesu skusenosti,tak by som sa skor desil mat na nocnom stoliku tak neohrabanu zbran. Skor na mierenku.
Spatnak,aku vyhodu v nom vidis oproti pistoli?Ja som taurusa nosil len do lesa z dovodu,ze bol nerezak a kompromis medzi pohotovym ovladanim a silnym strelivom.Na nocny stolik by som kladol(kladiem) radsej male pohotove hs v .45ke.A nemusim mat pripravene ani pohotovostne sluchatka ;)



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#25 » sob 27. bře 2021, 09:50

špatňák→ když revolver do nočního stolku, tak asi spíš 2" (zkrátka kratší, menší), ale to je každýho věc
→ SA/DA znamena, že zaklapneš válec a mačkáš, nebo natáhneš a zmáčkneš (kratší krok, lehčí stisk, přesnější, pomalejší)
→ do revolveru ráže .357 můžeš nabíjet i .38special

někdo se ptal, "v čem je výhoda proti pistoli?" - setkal jsem se u své kolegyně (má ZP) s názorem, že pro ni, jako pro ženskou, co není úplně technicky zručná je revolver ideální, prostě ví, že zmáčkne z boku, tím vyklopí válec, dá tam patrony, zaklapne a mačká. Žádný ládování zásobníku, žádný natahování závěru, taky žádný závady kvůli blbýmu úchopu, a tak..chápu..prostě pro ni, je brokovnice těžká a dlouhá a pistole složitá.(jasně, prošla zkouškami a vše zvládla, nicméně není aktivní střelec a není technický/zručný typ, je jen máma, co chce mít možnost a šanci se bránit, kdyby...)

zelenac→ mohl bys popsat a rozvést toto:"..ten taurus je za tie prachy muziky tak akurat.Ked ho porovnavam s rugerom,tak taurus dava tej muziky az az." díky

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » sob 27. bře 2021, 12:42

No nevím, možná za ty prachy má Taurus hodně muziky, ovšem velmi často ta muzika "nejde poslouchat". Hodně majitelů bylo se zbraněmi Taurus dost zklamaných...

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#27 » sob 27. bře 2021, 14:23

Tak je to lowendová značka, s tím je nutné počítat, ale pro zamýšlené použití ... tedy jen tak pro radost a do nočního stolku (i když s tím 6" nevím, to je tak do "noční skříně", nebo pod postel :D ) v cenově dostupném provedení ... moc konkurence nemá, navíc v posledních letech šla kvalitativně do sobe a už to není takový odpad jako v 90 letech ;). Pokud by člověk měl nějaké větší střelecké ambice a sportovní výkony, holt by musel přitlačit na peněženkovou pilu ...



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#28 » sob 27. bře 2021, 14:26

Tiez to tak vidim.
No,ja to mozem porovnat len so svojimi,ci kolegovymi zbranami.Ked porovnam mojho.357 a kolegovho taurusa s mojim.454 a kolegovym rugerom,tak taurusy maju lepsie spracovanie,presnejsi chod mechanizmu a asi o tretinu nizsiu cenu.Ale to su len moje subjektivne dojmy.Mozno sme trafili na vydarene taurusy a odflaknute rugery.na mojom som musel vyrabat novy zapalnik(bol mekky a kladivo ho zklepalo a mne sa nechcelo cakat na zarucnu opravu),vylestit hlaven na zaciatku kuzela,kde boli otrepy po pilniku a bolo by tam zacalo vypalovat z hlavne,plus zalestit plosky mechanizmu...proste som od tej znacky cakal viac.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#29 » sob 27. bře 2021, 16:24

ok, dík
Na taurusy běžně moc chvály nečtu, naopak u Rugeru se kromě právě toho otřepu na kuželu (ale zřejmě velmi sporadicky) moc vad nezmiňuje.
Každopádně se u Taurusu obecně chválí úchop, respektive materiál pažby. Ruger ho má skvělý ovšem také.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#30 » sob 27. bře 2021, 18:57

Ak Taurus v 357 na sebeobranu, tak bud 617 v 2" alebo 627 v 4". 627 ma v serii pazbicku ribber grip, na 617 si treba dokupit, alebo dat inu gumovu na tri prsty. A co sa vystrelu v miestnosti tyka, tak sa da normalne vydrzat a bez nasledkov. Piskanie v usiach neni zivotu nebezpecne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů