Revolvery Taurus

Krátké vícehlavňové zbraně


Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#91 » čtv 16. lis 2023, 17:14

Imho nema, ale kdo podobnou zkusenost nema at hodi kamenem…



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#92 » čtv 16. lis 2023, 19:48

Jarda89 píše:To mě u nového snad pár let nečeká ;) U této zbraně počítám, že ročně padne tak krabička ověření funkce. Tak snad vydrží.

Nejspis neceka, ono to musi mit pomerne znacnou vuli. Jestli se ti ten hmatnik pohybuje o par destin mm, tak to je porad dobre.



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#93 » čtv 16. lis 2023, 20:32

Jakoby v ose pohybu tlačítka není vůle žádná. Spíš se to jakože houpe a pohybuje tak do 1mm. Pokud to ale funguje, tak to nevadí. Co jsem četl na jiných stránkách, tak je to normální i u S&W a podobně. Dneska jsem si s bejčkem chvíli hrál a zdá se mi, že se to viklá míň.
Komisní zbraně už mě vytrestaly dost, takže už jenom nové. Chtěl jsem nějakýho prcka na nošení (i G19 je občas moc velká) a nakonec jsem vybíral mezi Taurusem, Kevinem a myslím že Charter arms, nebo tak nějak se to jmenuje. Oproti Taurusu mi ty dvě další připadaly jako strašný pouťovky..



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#94 » pát 17. lis 2023, 12:28

Mam Tauruse 25 let, kupovanej novej, vystrileno za ty roky par tisic ran a zadne vule se viditelne nezhorsily. Jednou se zasekl valec a slo to k puskari (to byl jeste v zaruce), od te doby zadnej problem. Mam i S&W a ze bych videl nejakej zasadni rozdil ve spolehlivosti, to teda rict nemuzu.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#95 » pát 17. lis 2023, 12:29

Stran tech vuli - nejaky vule byt musi, jinak staci, aby se nekam dostal prach, nebo vlivem roztaznosti materialu se nektere vule ztrati a je problem. Nesmi to viklat tak, aby to pomalu upadlo, nebo aby to nespolehlive fungovalo, ale jinak bych v tom problem nehledal.



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#96 » sob 18. lis 2023, 05:59

S tím tlačítkem je to asi úplně normální, jenom mi to přišlo divný jak nejsem zvyklý na revolver. Při manipulacise zbraní se to nepohybuje (ani při zatřesení), jenom je slyšet cinkání transfer baru.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#97 » sob 18. lis 2023, 13:27

Jarda89> kdyz je to fakt spatne, tak se hmatnik uz viditelne pohybuje pri spousteni. U Taurusu 85UL se tyhle zavady tykaji nejspis hlavne starych kusu z druhe poloviny 90tych let. Ja opravoval rocnik 98, ozvali se mi dalsi dva lidi se stejnym problemem s 85UL ze stejne doby.



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#98 » sob 18. lis 2023, 16:49

Takže když to shrneme tak mírný pohyb je v pohodě, ano?

EDIT: Nedalo mi to a tlačítko jsem odšrouboval a ta vnitřní součástka se hýbe minimálně. Tlačítko to opticky zvětšuje.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#99 » sob 18. lis 2023, 18:49

Ano, je. Je to i snadna oprava, ale ta soucastka se neda vubec nova na tak stare varianty sehnat.
Mozna mam video jak to vypada, kdyz uz je to moc opotrebene. Podivam se.



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#100 » sob 18. lis 2023, 20:47

Tak děkuji :) Malá vůle je lepší než žádná. Trocha bordelu pod čudlíkem v prekérní situaci a nepřebiješ..

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#101 » ned 19. lis 2023, 10:09

Přemýšlím, že bych si zase nějaký revolver pořídil. Uvažuji o ráži .357 Mag nebo .44 Rem Mag s délkou hlavně 3" - 4", prostě na takové to domácí žvýkání a pohodovou střelbu, případně aby to bylo nositelné na procházky do lesa (žádný drsný Harry s dlouhým laufem). Současně za to nechci utratit bambilion peněz a protože jsem jeden revolver Taurus měl a z laufu to létalo správným koncem, dívám se i po této značce a ptám se, jestli jsou typy 605, 66, 689, 627 (v .357 Mag) nebo (v .44 Rem Mag) v pohodě? Preferoval bych černění, ale asi si nelze vždy vybírat. Dík



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#102 » ned 19. lis 2023, 18:03

Ještě mě napadla jedna věc, sundáváte někdy grip?



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#103 » ned 19. lis 2023, 18:58

Jarda89> poslal jsem ti to video.



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#104 » pon 20. lis 2023, 16:07

Zajímavá závada... Na ten grip se ptám protože ten kolík je tam snad přilepený. Snažil jsem se ho trochu zasunout, protože na jedný straně v gumě skoro nebyl a musel jsem na to lehnout celou vahou aby se to povedlo. Zkusil jsem to i kladívkem ale asi bych na to musel vzít bourací kladivo :D Takže než si to zku*vit, tak budu věřit v těsnost gripu a konzervaci z fabriky.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#105 » úte 21. lis 2023, 14:52

Jarda89> ktery kolik mas na mysli? Ten spodni viz obrazek? Ten mi nikdy nedelal problem (rozdelaval jsem 85UL snad stokrat). Po povoleni stredniho sroubu je potreba ty poloviny od sebe odpacit, drzi jak jsou prilepene k sobe. Ale na koliku nevisi.

porovnani revolveru Ruger vs. Taurus kolik (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jeronimo a 1 host