Revolvery Taurus

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#1 » ned 7. dub 2019, 20:20

Nikde jsem tady nenašel všeobecně diskuzi majitelů revolverů této značky, proto zakladam.

K věci, krátce vlastním ZP a P10C. Jsem se zbraní spokojený, ale... za dobu působnosti u sboru jsem měl ve službě Cz 82, 75, a 75D compact, takže kusy železa. A pohravam si s myšlenkou pořídit si kus nějakého železa, jenže trh s pistolemi je omezen na CZ, 1911(kovová zbraň za rozumnou cenu)... pak je tu krásná beretta M9A3 která stojí majlant. A tak jsem přešel na myšlenku revolveru kterého bych si dříve nebo později stejně pořídil. Koukám na videa, čtu recenze a diskuze.

Můj favorit co bych si mohl dovolit je Taurus 856 UL. Krásný, malý, tak by se dal i nosit... má zde někdo zkušenost s touto zbraní?

Má někdo zkušenost s taurusy? Zajímá mě poruchovost, zpracování, kvalita střelby.... nebráním se i většímu modelu. Líbí se mi plno dostupných a levných dílů a doplňků na Ebay.
Budu rád za jakýkoliv postřeh a poznatek.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#2 » pon 8. dub 2019, 13:31

Tak jesi ho maj skladem, tak si tam skoc, testni, jak ti bude sedet v ruce, jak ti bude vyhovovat spoust. Vomrkni jak je to zpracovany, jestli neni na prvni pohled videt, ze to je polorozpadlej kram (hlavne pokud na nem bude Made in Brazil :)) Na youtube mas spoustu videi, na co poradne kouknout pri koupi revolveru, abys podchytil ty nejvetsi tricky... Stejne to teda nejde podchytit 100% a tak snad v pripade nouze ti prodejce uzna reklamaci, stejne jako me...
Tim chci rict, ze ja mam s Taurusem negativni zkusenost, ale verim, ze se obcas vyskytne i plne funkcni kus :))) A podle specifikaci (vaha, kapacita, rozmery) ten 856UL vypada celkem dobre, takze jesi se ti libi, tak proc ne...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#3 » pon 8. dub 2019, 14:13

Mám Taurus bez problémů a bez jediné závady.



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#4 » pon 8. dub 2019, 17:12

Mám Taurus 85 (celoocel), dvoupalec .38 special, pětiraňák made in Brazil - bez problému.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#5 » pon 8. dub 2019, 17:35

Raging Bull 444 6,5", Made in Brazil a 100% spokojenost.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » pon 8. dub 2019, 21:25

Jako PEPE T 85UL ,38 parádní mazlík, 400g, strelba v pohode, zavada nula. Na denni noseni paráda.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#7 » pát 30. srp 2019, 13:11

Dotaz. Ve vedlejsim vlakne se resi svitlna/laser/ kolimec. Tak me tak napadlo, zda by na UL sel nejak laser dát. Gogle vyhodil jen vymenu pazby s laserem, ale ja sme levak, tak to je pro me na prd. Nevidel jste nekdo nejake jine reseni?



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#8 » pát 30. srp 2019, 13:37

Dělají se střenky s laserem (https://www.amazon.com/Crimson-Trace-LG ... B000W1Y73I) Taky po tom začínám pokukovat :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#9 » pát 30. srp 2019, 13:42

JJ to sem taky nasel. Ale jako levak, nevím, zda by to slo. Na T mam origo gumovy strenky, tak bych je klidne vymenil.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#10 » pát 30. srp 2019, 14:41

Mám to na pistoli a jsem pravák, ale je bezproblémové míření i při střelbě slabou (levou) rukou.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#11 » ned 28. čer 2020, 13:51

Teď jsem četl ve Zbraně & Náboje článek o novém revolveru Taurus Tracker 692 Multi-caliber (zmíním, že ho v celém článku označují chybně jako 962 - trochu fail, když i na foto je všude 692). Článek tento revolver vyloženě chválí a hodně zmiňují i to, že Taurus má novou super moderní továrnu v USA a vyrábí skvělé a spolehlivé zbraně s dobrým zpracováním za velmi příjemnou cenu - to je shrnutí informací z článku.
Co si o tom kdo myslíte? Narážím na pár názorů výše, že Taurusy nejsou kvalitní.
Sám jsem měl v ruce akorát pistoli full-size Taurus TH40/TH9 a fakt mě to neoslovilo a zpracování působilo dost lacině. Ale revolvery vypadají dobře celkem...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#12 » ned 28. čer 2020, 14:39

Ohledně továrny, to je takový všude vecpávaný evergreen. Moderní továrna nemusí být nutně synonymem kvalitní výroby (stejně tak by se to dalo ale vyložit i naopak). Sebeprezentace Taurusu je lepší než mnohé jejich výrobky.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#13 » ned 28. čer 2020, 16:41

Mam Tauruse 8ranny .357 Mag s 6" a kompikem, v nerezi. Mam ho asi dvacet let. Odstrileno ma par set, ne tisice, za celou dobu jen jednou zustal sekly valec a nesel vyklopit. Puskar opravil, od te doby no problem.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#14 » ned 28. čer 2020, 18:13

Otec měl tauruse, kupovaný někdy koncem 90. let, .357, nerez, 4". Po pár stovkách (možná o 10 let později - zase se z toho tak nestřílelo) problém s rohatkou válce, nutná výměna (už přesně nevím, co s tím bylo, neuzamykalo to). Náhradní díl se pořídit nedal, protože už se tento model nevyráběl, puškař s tím neudělal nic, protože neměl z čeho ND upravit (byl to nějaký atyp), pak to prodal za minimální cenu. Nicméně těžko hodnotit kvalitu tehdy a dnes. (Ještě měl Rossi, tu měl předtím, tedy kouseno někdy začátkem 90. let do Tauruse - ten se mu podělal taky, ale už si nepamatuju jak, proto jsem značně nedůvěřivý k těmto revolverům )



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#15 » ned 28. čer 2020, 18:37

Jediny problem, ktery jsem s tim mym Taurusem zazil asi tak ctyrikrat byl, ze mi zustala strela v laufu tesne pred kompikem. Kobinace delky laufu s velikosti mezery valec/lauf a pak - samozrejme predevsim - zapalka kontra typ prachu a jeho navazka zpusobily pri slabem zahoreni, ze strela nevysla ven a pekne jsem ji pak klepal az na pocatek laufu ven. Stavalo se mi to s hodne pomalym Vectanem a CCI. Stejny naboj z S&W bez kompiku strelu 6" laufem aspon vytlacil.

Nicmene, uvadim spis jako zajimavost, protoze to byla vyhradne chyba moje, blbe navrhnuty naboj.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů