Jaký revolver větší ráže 44 mag - 460SW

Krátké vícehlavňové zbraně


Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#1 » pát 15. bře 2024, 07:44

Ahoj zvažuji pořízení revolveru větší ráže ideálně 44 Mag, 454 Casull nebo 460SW. Nejlépe v 6.5 nebo větší. Nevíte jaký je rozdíl mezi Taurus Ragging Bull a Ragging Hunter. Nevím jestli vzít třeba Taurus 454 Casull Ragging Bull nebo právě Ragging Hunter 460H. Někde jsem četl, že Ragging Hunter je z hliníku a Ragging Bull má jiný materiál. Nebo se vyplatí přišetřit a koupit Ruger? Chtěl bych něco nejlépe s portovanou hlavní a gumovou rukojetí.

Díky všem.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#2 » pát 15. bře 2024, 09:13

Pokud jsou moje informace spravne tak hunter je lehci a to prave diky hliniku do ktereho je vlozena hlaven. Pokud to chces na strelnici vzal bych urcite tezsi zbran.
Zvazil bych co z toho chces strilet, pokud budes prebijet treba poplastovane olovo tak bych se osobne bal kompenzatoru ktery maji obe zbrane.

Subjektivni poznamka - na cely taurus bych se vyprdnul a koupil ruger.



Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#3 » pát 15. bře 2024, 10:48

Redsnake: Jakou ráži bys mi doporučil ohledně provozu i třeba budoucího přebíjení. Chci to na střelnici, na takové to sváteční střílení. Je opravdu ten Taurus taková tragedie? Je tam celkem podstatný finanční rozdíl.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#4 » pát 15. bře 2024, 10:51

Přidám se s naivním dotazem: jak moc využije výkon náboje 454 Casull kraťoučký Alaskan?



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#5 » pát 15. bře 2024, 13:11

Jeronimo píše:Redsnake: Jakou ráži bys mi doporučil ohledně provozu i třeba budoucího přebíjení. Chci to na střelnici, na takové to sváteční střílení. Je opravdu ten Taurus taková tragedie? Je tam celkem podstatný finanční rozdíl.


Mam jen .44 mag revolvery, takze nemuzu soudit co je lepsi. Slupka je to slusna i tak a vyse zatim nemam potrebu jit. Ono s tim musi mit clovek i kde strilet, ne vsude takto vykonne raze vidi radi.

Pokud budes prebijet, pripadne si i idealne odlevat strely, troufam si rict, ze ten rozdil v nakladech mezi zminenymi razemi nebude tak zasadni.

A jestli je taurus tragedie? Asi ne, pokud bys koupil novy mas dvouletou zaruku. Osobne by mi vadil kompenzator jak jsem jiz psal. Nebude si rozumet s poplastovanymi strelami ktere jsou z dostupnych nejlevnejsi. Plast ze strel udajne zanasi kompenzator a nasleduje pracne cisteni. Osobni zkusenost ale nemam, treba to nekdo upresni.

Presto bych uprednostnil ruger, taurusy co jsem videl meli jiny system odemykani valce nez standardni tlacitko/tahlo, + mam ne uplne idealni zkusenosti s taurusem. Na druhou stranu novy ruger super blackhawk hunter, ktery by mel byt vicemene premiovou zbrani, jsem musel take po dodani z USA reklamovat kvuli uvolnene ejector rod housingu jenz nesel dotahnout. Presto rugeru verim vic nez taurusu. Ale uznavam, muze to byt subjektivni vjem a kvantifikovat to neumim.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#6 » pát 15. bře 2024, 13:48

@Piggy - pre predstavu staci pozriet na ballistics-by-the-inch, maju tam sice len .44 Magnum - uz tam je vidno ten rozdiel, u .454 to bude este markantnejsie.

Kedze OP spomina tie Taurusy s dlhsou hlavnou, asi nemyslel Alaskan. Pri 'sviatocnej' strelbe bez nutnosti druhej rychlej rany by som porty neriesil. A sviatocna strelba plnotucnymi - stacil mi jeden valec z Alaskana v .454 co ma kolega, takze rozhodne prebijat - to je krasa na revolverovych nabojoch ze sa da fakt spravit velmi siroka skala.

Ad Taurus vs Ruger - naposledy som mal nejaky Taurus v ruke uz par rokov dozadu, takze nemozem ku kvalite novovyroby nic poznamenat, vtedy boli tie kusy co som mal v rukach nic moc. .357ckove Rugre co mam su drziaky.

Uživatelský avatar
Government
Příspěvky: 8

Příspěvek#7 » pát 15. bře 2024, 19:02

Kupovat revolver tak jdu do Smith & Wesson, ta firma ma v jejich výrobě tradici i jméno, Taurus ne.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#8 » pát 15. bře 2024, 19:23

Taurus se v poslední době hoooodně zlepšil. Kdysi jsem střílel z .44 Ragging Bull a bylonto skoro o strach. Ted jsem měl v ruce pár nových a je to úplně jiná píseň. SW je asi kvalitnější ale určitě ne skoro 3x kvalitnější :-)



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#9 » pát 15. bře 2024, 19:57

Tak když malý dělo, tak .500SW MAG, neasi... :-D
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=V1KSQc2O0bQ



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#10 » pát 15. bře 2024, 20:31

Redsnake píše:Plast ze strel udajne zanasi kompenzator a nasleduje pracne cisteni. Osobni zkusenost ale nemam, treba to nekdo upresni


Mam kompik na 357 Taurusovi. Komora s kompikem ma o cca dva milimetry vetsi prumer, nez vrtani a nasledny vyletovy otvor. Takze normalne z toho strilim mazane olovo, poplastovane olovo, proste kdeco a kompik se nezasejra. To spis se mi zasvini muska, protoze kompik mi na ni 'funi' spaliny z obou stran, bez zavislosti na typu strely.

Takze asi zalezi na konstrukci kompiku.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 304

Příspěvek#11 » sob 16. bře 2024, 08:23

Ja bych šel do Rugera Redhawk ve .44. Tedy pokud nechceš vyloženě něco na bázi saa. A zkusil bych počkat na nějaký starší z druhé ruky. Myslím, že starší produkce je na tom lépe. A z těchto revolverů toho stejně nikdo zas tak moc nevyboucha, tak že i použitý je kolikrát jak nový...



zelenac
Příspěvky: 89

Příspěvek#12 » sob 16. bře 2024, 13:57

Tiez by som radsej zobral toho redhavka v .44. Strelivo zhruba o tretinu lacnejsie a pri vecsom strielani to ruky citia menej,ako pri .454. Ten alaskan ma prikratku hlaven a tak kope ako sialeny.Zvlast s 300gr strelami.Lenze ruger robi v .454 len 2 extremy. S moc kratkou a moc dlhou hlavnou.Keby robili s 5'' hlavnou,bolo by to akurat. 7.5'' je uz neprijemny na nosenie,aj ked mu clovek zo zaciatku v euforii kadeco odpusti.
Etalon kvality uz ruger davno nieje,aspon na tom mojom sa velmi nepredviedol.Ale revolver zatial drzi.Mam ho daco cez 6 rokov,vystrielane okolo 3500 ran, naslapnutych vecsinou na plny vykon.Ram sa natiahol o 5 stotin.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#13 » sob 16. bře 2024, 20:38

Presne tohle dilema resil loni bratranec. Vzhledem k cene streliva a protoze se nechysta prebijet, zvolil .44 Magnum. Hodla totiz strilet vice nez krabicku rocne. A pokud se tyka vyrobce zbrane, tak po prohlidnuti par S&W a hlavne Taurusu, skoncil nakonec u osmipalcove Anacondy. Cena samozrejme vyssi, ale z tech prohlizenych zbrani byla nejlepe zpracovana a mela jednoznacne nejlepsi spoust.

Jinak ty Taurusy jsou uz asi lepsi nez byvaly, ale porad je to kus od kusu. Nektere, co mel v ruce, udajne dost bida. Navic vetsinou neni mozno vybrat z vice kusu.

Hodne stesti pri vyberu!



Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#14 » ned 17. bře 2024, 09:29

Právě Raging bull v 454 Casull se mi líbí, že se dá případně použít i 45 LC což bych podle toho, co jsem načetl je o něco slabší varianta jak 44 mag. Takže by tam byla možnost buď použít drahý Casull vychází cca 40-65 Kč nebo použít právě 45LC, který vychhází cenově přibližně jako 44mag a zároveň jsou tam nižší tlaky. A právě jsem uvažoval o Taurusu, protože teď vychází v této ráži docela dobře cca o 15 tis. levněji jak Ruger.



zelenac
Příspěvky: 89

Příspěvek#15 » ned 17. bře 2024, 10:07

V .45LC mozes pouzivat aj rugera. Je to na nom aj vyrazene. Akoze,nemam nic proti taurusu,ale chlapi co ich maju vravia,ze taurus max. do .44mag. Vyssie uz nie,predsa len .454 ma o 1000bar vyssi povoleny tlak ako .44.
.45LC je len take pluvatko a ja som ich pouzival zo zaciatku pre dceru,aby sa nezacala bat spetneho razu. Prebijat u tak draheho streliva je nutnost a tam sa rozdiel v cene uz tak neprejavuje.
15k je uz dost na riadnu dilemu. Ja ked som kupoval mojho kasula .454,tak kostoval rovnako ako redhawk v .44.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host