Taurus Raging JUDGE M513

Krátké vícehlavňové zbraně


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » stř 7. lis 2012, 16:27

Zaujala mně tato zbraň na 3 ráže současně: .410“x76mm, .45 Long Colt, .454 Cassul
Malobchodní cena cca 21300,- v provedení :válec 6ran, hlaveň 6,5“ s ventilovanou lištou, muška se světlovodným vláknem, nerez.
Mohla by to být zajímavá hračka.
Obrázek

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#2 » úte 13. lis 2012, 19:11

tak koupíš ji jen tak?nebo až pod stromeček?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » úte 13. lis 2012, 20:52

Mám cukání, ale musím ještě investovat do podkroví ať si mají děti kde hrát a spát :(



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#4 » čtv 15. lis 2012, 16:57

No, mel jsem prakticky totozneho Reging Bulla ve .44 Mag a nemel jsem z toho dobry pocit. Zbran vibrovala, jako by se mela rozebrat. Nevim, co by delal s casulem :lol: Ty ostatni 2 raze budou O.K.

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 48

Příspěvek#5 » sob 17. lis 2012, 22:32

Revolver je to krásný o tom žádná. Jediné co mně na nových Taurusech vadí je, že mají uzamykání válce ve předu i v zadu válce. Musíš použít 2 ruce na odjištění. Na druhou stranu to chápu při tak velkých rážích.



wez
Příspěvky: 6

Příspěvek#6 » ned 8. led 2017, 13:12

Zdravim vas! Mate nekdo tuhle hracku? Muzete se podelit o zkusenosti a pocity? Premyslim, ze ji taky poridim. Ne na strelnici, ale na doma, do trezoru... rekneme jako takovou jistotu... :-| Sem tam bych s ni na strelnici zasel (cvicne par ran), takze by se nemusela rozsypat po 20 vystrelech. S Taurusem mam nulove zkusenosti a s touto razi taky, takze budu rad, kdyz se nekdo z vas podeli o vase. Moc diky!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#7 » ned 29. zář 2019, 20:40

Taky by mne zajimalo, jestli tuhle zbraň někdo má a jaké s ní má zkušenosti.



hp2355
Příspěvky: 3

Příspěvek#8 » pon 30. zář 2019, 10:43

Zdravím,
multikaliberní revolver Tautus 513 nerez s 6,5" hlavní v rážích .410 mag., .45 LC a .454 Casull vlastním od roku 2014 a jsem s ním spokojen. Jediná jeho nevýhoda při střelbě borkovými náboji je drážkovaná hlaveň, která omezuje použití hromadné střely na cca 5 m. Na větší vzdálenost je vlivem rotace brokového shluku již tak velký rozptyl, že pužití brokového náboje s jakoukoliv velikostí broků je neefektivní. Tudíž s broky ideální na obranu domu. Krátké verze tohoto revolveru s hladkým vývrtem hlavně tento problém nemají, avšak nejsou komorované na nejvýkonnější náboj .454 Casull.
Mám na něho profesinálně ušité kožené podpažní pouzdro, takže ho lze v chladnějším období pod silnější bundou nebo kabátem skrytě nosit.
Při použití nábojů .45LC a .454 Casull je jeho přesnost srovnatelná s jinými revolvery. S dobrými výsledky je možno použít i jednotnou střelu ráže .410 x 73 Magnum pro brokovnice. Vzhledem k hmotnosti revolveru je střelba jednou rukou nepohodlná a nepřesná. Nutnost obouručního úchopu i vzhledm k výkonu použitého střeliva.
Výhodou je možnost použití široké škály brokového střeliva .410 s nábojnicí délky od 63 mm až po 73 mm Mag včetně nednotné střely.
Nevýhodou je v současné dobe vyšší cena nábojů .454 Casull - cca 36,-Kč/ks.
Poslední dobou jsem pro "srandu" začal s přebíjením vystřelených nábojů .454 Casull a .45 LC černým prachem Vesuvit LC a litou olověnou střelou hmotnosti 18g. Výsledkem je dobrá zábava s malými finančními náklady. Nevýhodou je nutnost náročnějšího čištění po střelbě stejně jako u všech černoprachových zbraní.
Myslím, že jako zbraň pro obranu obydlí (má i výrazný odstrašující efekt) mohu tento revolver s klidným svědomím doporučit.
Zdraví I.V.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » pon 30. zář 2019, 12:50

Takže 2,75" a nebo 3" má hladký vývrt??



hp2355
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » pon 30. zář 2019, 13:15

co jsem měl možnost vidět, tak ano.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů