Taurus 605 Polymer. r. 357 magnum

Krátké vícehlavňové zbraně


Daemon09
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 7. bře 2014, 20:37

Máte někdo zkušenosti s tímto revolverem v téhle ráži? Popřípade jestli by se nenašel někdo kdo ho vlastní v Ostravě a bylo by možné se s ním domluvit a vyzkoušet.
Pište i názory na tento revolver.

http://www.alfatactical.cz/taurus-revol ... nerez.html



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#2 » sob 8. bře 2014, 18:55

Tak ja zacnu: bléééééé :blicismajlik:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » ned 9. bře 2014, 00:14

Tak předchozí příspěvek, jsem nepochopil, ale to je asi jedno.

Někde jsem četl, že ráže 357 vůbec nemá smysl ve dvou palcích ?
Nevím, tento model neznám, ani jsem ho neviděl. Design má určitě dobrý i nový použitý materiál, ale asi bych ho nechtěl, ale vyzkoušet, asi ano.
Pouze můj názor.
PS: Trochu mě mrzí, že jsi na svůj první příspěvek dostal od Pafa, tak kvalifikovanou odpověď !
Nenech se odradit.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#4 » ned 9. bře 2014, 05:34

Protože jsem PaFa osobně viděl několikrát střílet, tak jsem jeho příspěvek pochopil :D

Nicméně i já, ačkoliv nejsem revolverář, tak se přikláním k Bohulibemu, neb si též myslím, že na .357 je 2" hlaveň příliš málo. Navíc lehký rám (resp. celá zbraň jako celek) v kombinaci se silným nábojem ? No i mě by stačil na vyzkoušení jen jeden válec :D



rocky77
Příspěvky: 99

Příspěvek#5 » ned 9. bře 2014, 07:46

Než jsem se rozhodl pro celoocelového Rugera SP101, taky jsem uvažoval o plasťáku... Na tom Taurusu se mi nelíbí moucha (ale je to spíše o tom, že světlovodná na 2palcovém revolveru působí nezvykle) a hlavně úchop - 2" revolver je dle mého zbraní primárně na nošení a dlouhé gripy pro 3 prsty sice budou pohodlné při střelbě, ale skryté asi nošení příliš neusnadňují (kromě toho, že díky nim vypadá zbraň nevyváženě).

Pokud bych uvažoval o podobné zbrani, spíše bych se zaměřil na Ruger (K)LCR...i když chápu, že z hlediska ceny je ten Taurus lákavý...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#6 » ned 9. bře 2014, 10:34

"Inspirace" Rugerem LCR je víc než zřejmá a nějakým zvráceným způsobem se mi tyhle plasťáky i celkem líběj. Životnost se dá čekat minimálně stejná jako u ostatních ultralightů z Hitlermetalu a samozřejmě to bude i stejně nepříjemný při střelbě. Takže na nošení pro někoho komu vadí váha na pásku a moc toho nenastřílí....proč ne.
A .357 z 2" ? Určitě se nedá srovnat se 4" a delší hlavní ale určitě má vyšší výkon neč .38Spl. A samozřejmě mohutné doprovodné efekty :mrgreen: Když se bavíme o tovární munici, přebíjenku si udělám jakou potřebuju.



Daemon09
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » ned 9. bře 2014, 19:43

Chci ho na nošení a sem tam si z toho střelit, proto hledám něco lehkého co by se dobře nosilo. U Rugeru mi vadí DAO spoušť. Na střílení mám pistoli tohle chci vyloženě jen na nošení.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#8 » pon 10. bře 2014, 00:43

Samozřejmě, tahle zbraň vypadá divně a možná i z ní těžko půjde něco trefit :lol:
Ale zase chápu její nošení. Lehká, krátká, malá ......
Proč ne?



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#9 » pon 10. bře 2014, 19:51

Lehká???

Taurus RT 605 Polymer 572 g
Ruger LCR 485 g
S&W M&P 340PD 378 g

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#10 » stř 12. bře 2014, 15:38

taurus 85Ti 454g

jde to bez hnilíku i bez recyklátu :lol:



JoeBiden
Příspěvky: 82

Příspěvek#11 » stř 12. bře 2014, 17:28

Už .38 speciál v 2palci překonává schopnost hrudníku pojmout energii. 357 magnum v jakémkoliv obraném revolveru nemá mimo divočáky smysl. Zbytečný záblesk, zpětný ráz a ohrožení kolemjdoucích.

Kup si G42 a hotovo. Třetinová rána a záblesk, o 200 g lehčí a má navíc 2 náboje.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#12 » sob 22. bře 2014, 20:08

Nojo, ale divocaci asi moc s 9 Brow. kr. rozhánět nepujdou :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti