Pozor na podvodníka na Hunting bazaru

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#16 » úte 31. led 2017, 19:43

http://www.k1400.cz/images/moto/yamaost ... killer.htm
tady ho mate, vytecnika... a prodava mj damske kozene kalhoty na choppera
jinak neprodava snad jen sochu lenina

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#17 » úte 31. led 2017, 20:22

Tak to není Killer, ale sebekiller. On vždy takto koncipovaný popis je podezřelý a působí účelově, ale má smysl pro humor, když tuto chválu uveřejní ve vláknu "Pozor na podvodníka na Hunting bazaru". :lol:



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#18 » úte 31. led 2017, 20:36

No tak hlavně ať to nezkouší za hranicemi. Takový "falešný Prorok" může dopadnout opravdu hodně špatně :-).

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#19 » úte 31. led 2017, 20:37

CZUB píše:Zdravím.Od pana dusan.prorok@seznam.cz... jsem kupoval na hunting.cz pistoli CZ75D Compact.S pánem byla super komunikace a vše co v inzerátu napsal tak vše souhlasilo.Stav nové zbraně.Cena co byla v inzerátu tak ta byla i při podepsání kupní smlouvy.Žádné handrkovaní jsem s pánem neměl.Super nákup.Pistole stav nové.Bohaté příslušenství.Včetně taktické svítilny.Mohu jen doporučit.Hned bych si to s pánem z opakoval.


Já si tak nějak samovolně doplnil poslední větu o slovo rozdal :lol: Klidně napiš ještě něco, smích prodlužuje život a tvůj příspěvek mi přispěl alespoň pěti lety :)

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 2. úno 2017, 11:28

Omlouvám se, chtěl jsem se také vyjádřit, nemám slov.
Svou původní stať jsem smazal.
Naposledy upravil(a) seton dne čtv 2. úno 2017, 11:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#21 » čtv 2. úno 2017, 11:43

Podvodník by byl, kdyby tě chtěl podvést. Pokud má nereálnou cenu, tak není podvodník. Pokud to za tu cenu nechceš, tak to prostě nekupuj, ne ?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#22 » čtv 2. úno 2017, 11:46

Musím? A proč jako MUSÍM?
Nemáme plánované hospodářství, ale tržní ekonomiku (většinou), takže cena je otázkou nabídky a poptávky. Snahou prodávajícího je prodat co nejdráž, snahou kupujícího je koupit co nejlevněji. Pokud se s představami potkají, tak je prodej uskutečněn - pokud ne, tak oba hledají dál. Když je někdo tak nadšenej/zoufalej/blbej, že mu dá cenu vyšší než je původní cena, tak jen vydělal ne?
Ještě nedávno se prodávaly v ZS PPŠ-41 Špagin za 3 klacky, teď se prodávají za 5-6. To samé SA58 nebo SKS - prodávány za 5-6 tisíc - dnes najít levnější než 10 je náhoda. A proč? No protože už se prostě jinak než v burze sehnat nedají a lidi chtějijóóó. No tak jsou holt ochotní zaplatit cenu vyšší než původní.
Jak píše kolega - nechceš zaplatit, tak nekupuj! Vždyď Tě nikdo do koupě přeci nenutí a dokážeš to přeci sehnat nové levněji. Nebo snad ne? ;)

edit. Seton - Tím že jsi smazal (zeditoval) svůj původní příspěvek jsi tomu opravdu "pomohl". Teď následující komentáře, včetně mého nedávají smysl. :cry:

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#23 » čtv 2. úno 2017, 14:46

Myslím, že to není zase až tak o "nabídce a poptávce" a tržních podmínkách, ale prostě o slušném a seriózním vystupování bez vychcánkovství.

Pokud si někdo vystaví inzerát, prodám "Kolovrátek po babičce , pevná cena 400 zlaťáků", ozve se mu zájemce, dohodnou se na podmínkách, zájemce si vyběhá "licenci na provoz kolovrátků" a " osvědčení o schopnosti provozovat točivé stroje" a následně se pak prodejce začne cukat protože mu někdo za to nabízí 405 zlaťáků a jednu ovci, pak je prodejce ko..t a zaslouží si býti vystaven na pranýři.

Pokud vystaví inzerát : Kolovrátek po babičce, nevím za kolik, prodám nejvyšší nabídce, případně vyměním za sadu cepů", pak prodávající předem počítá s polovičním pitomcem a připraví se na to.

To, že se první příklad občas stává i mezi vlastníky zbraní je sice smutné, ale neodstranitelné. Jsme prostě jen vzorek obyvatelstva. :)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » čtv 2. úno 2017, 15:20

:clap: :clap: výstižně napsáno



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#25 » čtv 2. úno 2017, 15:22

Já a kolombo jsme reagovali na setona, který se rozčiloval/podivoval nad tím, že si někdo dovolí prodávat zbraň za cenu vyšší než za jakou ji koupil. To je skutečně tržní chování (i když se to nemusí líbit a nelíbí).

Za cukání prodávajícího nebo kupujícího bych ale fackoval. Jak píšeš - člověk očekává, že dané slovo platí a že pokud se jednou obchod ústně/telefonicky/mailem domluví - tak je omluvou jen úmrtí jednoho z účastníků. Co lze pochopit je smlouvání o ceně směrem dolů, pokud se při fyzické prohlídce ukáže nějaká neočekávaná (do té doby skrytá) vada. Ale vyžadování slevy kupujícím (jen protože prostě chce slevu) nebo šroubování ceny vzhůru prodávajícím (protože cejtí šanci podojit) je dost za hranicí slušnosti.



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#26 » čtv 2. úno 2017, 19:38

No nedávno jsem jednu zbraň prodával a "zájemcům" s dotazy zda je cena pevná, dá se o ceně jednat atp. jsem odepsal, že pokud chtějí dát více, tak se bránit nebudu, legrační, že ani jeden se neozval zpátky ;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#27 » čtv 2. úno 2017, 19:41

Ale to je celkem běžné, že někdo nasadí cenu a je ochoten slevit. Co se čertíte pánové? Každý má prostě jinou cenovou politiku. Pokud je vše sjednáno předem, asi není problém. Samozřejmě vycouvat z dohody je svinstvo.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » čtv 2. úno 2017, 21:50

Omlouvám se, tedy pro korektnost uvedu co jsem smazal.
Nebyl jsem konkrétní, zaobalil jsem to v několik vět.
Budu tedy konkrétní:

Na inzerát:
PRODAM KOZLICI CZ-UB-REDHEAD DELUXE, 12/76-12/76. VYSTRILENO 1 500 NAB. ZAKOUPENA 4.5.20126. STALE V ZARUCE!!! CENA-19 000,- VOLAT POUZE PO-PA 18-19hod. DEKUJI
Cena: 19000 CZK | inzerát vložen 13. 01. 2017, 07:36:27

jsem odpověděl, že jsem nalezl novou, nestřílenou kolem 16500.
Uvedl jsem odkaz, je pravda, že jeden byl okamžitě stažen, nicméně kdybych hledal, najdu i další.
Když Vám v obchodě řeknou, že z 10 prodaných jich zákazníci 13 vyreklamují a když ji příjde někdo reklamovat, že mají ihned vracet peníze, tak takovou zbraň rozhodně nechcete.

Ten za 16500 smazaný
https://www.lov-strelba.cz/brokova-kozlice-cz-usa-redhead-deluxe-12-76

Další
http://zbrane-shop.cz/zbrane/strelne-zbrane/dlouhe-strelne-zbrane/brokovnice-a-kozlice/cz-usa-redhead-deluxe-kaliber-12x76-20x76

Další
http://www.obchod-pro-myslivce.cz/eshop/zbozi/444-brokova-kozlice-czub-redhead.html

Jako odpověď jsem dostal :
Dobry vecer,
az zase budete nekomu radit za kolik ma cokoliv prodavat, zjistete si prosim nejdrive skutecnosti.
Jestli jste schopen CZ-UB-REDHEAD DELUXE, 12/76-12/76 NOVOU NESTRILENOU koupit za 16 500,- kc s DPH, potom vam poslu krabici brokovych naboju.
Aby jste si mohl s tej, svej, movej, flinty, pekne zadarmiko praskvout!!!!!!!!!
PS: Uz mne neotravujte.(tj.NEODPOVIDAT NA ZPRAVU)

NE NA SHLEDANOU, ALE S BOHEM!!!!!!!!!!!!!

No ale to mne popíchlo a já odpověděl, že mám u něj krabici nábojů, ale že takovou poruchovou věc stejně nechci, na to už neodpověděl.

Byl to výlev nervů, prostě mi došlo, že vlastně raději nenapsat nic by bylo lepší.

Prostě i takoví se najdou, co po 1500 vystřílených nábojích se ji snaží prodat dráž, než okolo se prodává nová.

Jinak už to opravdu nechci řešit a omlouvám se za smazaný text, na který bylo odpovídáno.
Já jen, že jsem nalez toto téma a připadalo mi to z počátku adekvátní, pak už méně, proto jsem to odmazal.
Jediné ponaučení, koukejte se po cenách, volejte, těch pár telefonátů ušetří tisíce.

Tonda



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#29 » pát 3. úno 2017, 00:21

To spíš vypadá, že to byl jeden z lidí co neumí tak dobře hledat a koupil ji zbytečně draho - a teď nevěří že jde koupit i levně...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#30 » pát 3. úno 2017, 00:33

Možná stálo za to dodat, že oficiální cena je 21990,- a ty nevíš kde ji dotyčný kupoval, takže bych jej hned neosočoval z toho, že se chce na kupujícím obohacovat. Nehledě na to, že osobní odběr z prodejny která může být na druhé straně republiky se může prodražit. Další věc je, nakolik je ta nejnižší cena reálná, kolikrát se už stalo, že to je jen lákadlo pro zákazníka a pak se objeví výmluvy, že to není aktualizovaná cena, chyba tisku, apod.
V dnešní době internetové obchody prodávají za ceny s pár procent zisku díky minimálním nákladům, potřebují většinou prodat co nejvíc aby se dostali na množstevní slevy. To samé řeším když kupuji el.nářadí nebo fototechniku, pár obchodů které mají výrobky skladem drží většinou ceny blížíce se oficiální katalogové ceně a při pohledu na internet najdu ceny o několik tis. levnější. Je na mně jestli si počkám pár dní a ušetřím nebo musím mít danou věc hned. Mně se osvědčilo najít si rozumnou dobře zásobenou kamennou prodejnu a stálými nákupy si vytvořit nadstandardní vztahy takže není problém si domluvit dobrou cenu ale i vyjímečné platební podmínky a nemám problémy ani se zárukou. Dívám se po internetových cenách, ale nikdy nejdu po nejnižší nabídce která může být velmi lákavá, sestra přišla o prach za mobily, protože si objednala v eshopu a převodem zaplatila hned dva když to bylo tak levné.

Ps: a že by Czub dávala víc než 25% slevu obchodníkům se mi moc nezdá, už jsem pár věcí VO odebíral a ani náhodou, ale mám mizerné prodejní výsledky :-) tak možná proto .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti